Rud.Passup Eesti

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Romet J
Postitusi: 7
Liitunud: R Mär 27, 2009 9:46 am

Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Romet J »

Tere
Palun arvamusi mis võiks olla selle relva väärtus ja ajalugu.
12/70 kaliiber rauad roostevabast terasest.
Manused
passup 003.jpg
passup 002.jpg
passup 001.jpg
Hoidke saba rõngas!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas peepk »

Siin on ta kindlasti haruldus ja maailma mastaabis vaat et veel suurem haruldus sest kui palju neid ikka tehti,mina ei tea.Arvan et eestlane millegipärast selle eest suurt maksta ei taha ja ja ei jõuagi ehk kui just kollektsionäär pole,vana relv on mõne mehe arvates suht mõttetu.Sellisele järeldusele olen jõudnud kasvõi foorumit lugedes,samas asi võiks ikka Eestisse jääda,kahju kui ajaloolised asjad kuhugi mujale rändavad.Paljukest neid eestlasi ikka oli kes omanimelisi relvi tegi.
tõnno
Postitusi: 53
Liitunud: K Sept 28, 2005 7:39 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas tõnno »

Müüd või ostad?
AE
Romet J
Postitusi: 7
Liitunud: R Mär 27, 2009 9:46 am

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Romet J »

Ei tahaks nagu müüa aga mine tea.
Pakkumised võib teha privasse:
Hoidke saba rõngas!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas unt »

Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas peepk »

Undil hea leht ette näidata,ilus jutt ja tõsine tegija omal ajal nii et oma riigi kunagi elanud andeka mehe kätetööd peale selle lehe lugemist ikka ma arvan müüa ei tohiks,vähemalt väljamaale küll mitte.See nagu mingis mõttes riigi reetmine .Praegu meil arvan on ainult jutumehed kes ise ei tooda ja vahendavad vaid,seega kõik me selle riigi jahimehed ehime end tegelikult võõraste sulgedega pealaest jalatallani.Sellise relva omamine iseenesest suur au ma arvan .
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas sammal.habe »

jajah, see viidatud on minu skaneeritud ja ülespandud leht. siin foorumis peaks ka kusagil link olema sellele. sest Passupi püssidest on siin varemgi räägitud.

kui ma nüüd õieti aru saan, siis Rud. Passup oli peamiselt püsside edasimüüja ja pani ka detailidest relvi kokku. raudu ta ei valmistanud ja täis tootmistsüklit ei teinud (samuti tehti ka eestis kellasid, näiteks). au ja kuulsus kodumaisele relvasepale sellegipoolest.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Mart »

Peale terase margi ja Passupi nime rohkem mingeid kirju pole?
Romet J
Postitusi: 7
Liitunud: R Mär 27, 2009 9:46 am

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Romet J »

Mart kirjutas:Peale terase margi ja Passupi nime rohkem mingeid kirju pole?


On veel mõned märgid.Proovin teha uued ja nati suuremad fotod.
Hoidke saba rõngas!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Joosep Käba »

unt kirjutas:Leidsin militaaride foorumist
http://www.folklore.ee/~janno/passupi_kataloog.html


Huvitav lugemine tõesti. Tänud linkijaile.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas duv »

Tere! Olles elu jooksul nii mõnegi R. Passupi relvaga kokku puutunud lisaksin siia oma tagasihoidliku arvamuse. Rudolf Passup oli Tallinna relvameister, mitte tööstur st. ta ei tegelenud masstootmisega, mille tõttu rauad tellis ta saksamaalt ja kasutas ka vahel kohalikke sõjarelvade omi. Valmistas ka tellimuste põhjal kaheraudseid(kombi) ja kolmeraudseid jahirelvi, sest kohapealt tellides tuli relv sama hea kui saksast toodu aga odavam. Relvamärke nendel relvadel loomulikult pole, sest rauad olid toodetud katsetatud suurtes tehastes ja siinne meister tohtis vaid oma nime panna, sest tehasemärke tal õigust kasutada ei olnud. Passup kasutas oma mitmeraudsete püssiraudade kokkuliitmiseks alati tina ja pidas seda plastilisuse tõttu tunduvalt paremaks kui vaske, mida mõningad tehased kasutasid .Huvitav on see mida see koha nimi seal Rudolf Passupi taga tähendab(antud juhul Eesti), ise näen sellist esimest korda, minul siiani kohatud nimed REVAL ja WESSENBERG(st. tänapäeval Rakvere). Relvadel millega ise kokku puutunud on puudunud inkrusteeringud, mis siin pildil olemas.
Mis puutub selle relva hinda, siis minuarust peaks ta kõige rohkem Eestis maksma, sellel lihtsal põhjusel, et mujal maailmas on Rudolf Passup(andge mulle andeks) lihtsalt tundmatu nimi, kes kusagil Tsaari Venemaa väikeses kubermangus kohalikule vaesemale rahvale odavalt jahipüsse remontis ja valmistas. Saan täielikult aru, et sellise jutuga oleksin nagu tõelisest rahvuslasest jahimehele hoobi allapoole vööd virutanud, aga saage palun aru maailmas lihtsalt on kord niiviisi.
Õigem vast oleks teda mingil oksjonil müüa, sest tegemist tegelikult esemega millele hinnavõrdlust suht raske leida. Olukorra muudab keeruliseks muidugi see, et tegemist ikkagi relvaga, mida lihtsalt niisama müüa ei saa ja deaktiveerimine sellise relva puhul vähemalt minu silmis lausa kuritegu.
Romet J
Postitusi: 7
Liitunud: R Mär 27, 2009 9:46 am

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Romet J »

duv kirjutas:Tere! Olles elu jooksul nii mõnegi R. Passupi relvaga kokku puutunud lisaksin siia oma tagasihoidliku arvamuse. Rudolf Passup oli Tallinna relvameister, mitte tööstur st. ta ei tegelenud masstootmisega, mille tõttu rauad tellis ta saksamaalt ja kasutas ka vahel kohalikke sõjarelvade omi. Valmistas ka tellimuste põhjal kaheraudseid(kombi) ja kolmeraudseid jahirelvi, sest kohapealt tellides tuli relv sama hea kui saksast toodu aga odavam. Relvamärke nendel relvadel loomulikult pole, sest rauad olid toodetud katsetatud suurtes tehastes ja siinne meister tohtis vaid oma nime panna, sest tehasemärke tal õigust kasutada ei olnud. Passup kasutas oma mitmeraudsete püssiraudade kokkuliitmiseks alati tina ja pidas seda plastilisuse tõttu tunduvalt paremaks kui vaske, mida mõningad tehased kasutasid .Huvitav on see mida see koha nimi seal Rudolf Passupi taga tähendab(antud juhul Eesti), ise näen sellist esimest korda, minul siiani kohatud nimed REVAL ja WESSENBERG(st. tänapäeval Rakvere). Relvadel millega ise kokku puutunud on puudunud inkrusteeringud, mis siin pildil olemas.
Mis puutub selle relva hinda, siis minuarust peaks ta kõige rohkem Eestis maksma, sellel lihtsal põhjusel, et mujal maailmas on Rudolf Passup(andge mulle andeks) lihtsalt tundmatu nimi, kes kusagil Tsaari Venemaa väikeses kubermangus kohalikule vaesemale rahvale odavalt jahipüsse remontis ja valmistas. Saan täielikult aru, et sellise jutuga oleksin nagu tõelisest rahvuslasest jahimehele hoobi allapoole vööd virutanud, aga saage palun aru maailmas lihtsalt on kord niiviisi.
Õigem vast oleks teda mingil oksjonil müüa, sest tegemist tegelikult esemega millele hinnavõrdlust suht raske leida. Olukorra muudab keeruliseks muidugi see, et tegemist ikkagi relvaga, mida lihtsalt niisama müüa ei saa ja deaktiveerimine sellise relva puhul vähemalt minu silmis lausa kuritegu.

Ei deaktiveeri ega ka nähtavasti ei müü ma seda relva kindlasti mitte.Tahan lihtsalt enda jaoks selgeks saada mis väärtusega riistapuu mul kapis seisab.
Hoidke saba rõngas!
yxyxmeez
Postitusi: 1
Liitunud: K Aug 06, 2014 8:35 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas yxyxmeez »

Tõstaks vana teemat.
Loen vanadest postitustest välja, et Passupi toodangut kasutuses eriti pole enam --- üks mees on uurinud 20kal Passopi väärtust, Romet J on uurinud 12/70 roostevabast terasest Passupi ajalugu ja väärtust ja kui mälu ei peta siis Mossini teema arulusel selgus, et Berettal olla ka miskine Passup kapis. Kas keegi teab, ons muuseumi kollektsioonis selline exemplar olemas? Endal on valduses see püss, millest juttu ja pilte 2/2013 Jahimehes .
Olen jõudnud tasapisi mõttele, et kuna ma kollektsionäär ei ole siis sellist haruldust ehk ihaldaks keegi oma kogusse --- üprisüliväga.
Hinna parajaks timmimine võib muidugi keeruliseks osutuda. Ehk mitme huvilise peale oskame mingid hinna kujunemise põhimõtted ikkagi paikka panna.

PS: vanu postitusi lugedes olen kohanud sellist arvamust, et Passup müüs väljast sisse veetud osadest kokku monteeritud relvi. Mina lugesin Sammal.habe postitatud Passupi müügikataloogist välja , et valmistas siiski päris oma toodangut ja koguni tegi omi konstruktsioonilisi täiendusi. Muidugi müüs ka teiste tootjate relvi, aga oma toodang oli täiesti olemas.
„Iseäralise hoolega olen mina raudade puurimist haavlipüsside juures uurinud ja olen selles asjas nii kaugele jõudnud, et iga minu puuritud raud ilma kõige proovita ja järelaitamiseta kaugelt üle keskmise laskma saab, muidugi niisugustel kordadel, kui rauad mitte wäga pahast materjalist ehk walesti kokku joodetud ei ole. Mis aga minu kuuliraudadesse puutub,siis ei tarwita need õigesti laskmiseks midagi muud kui sihtide õieti peale seadmist, mis sisselaskmise juures sünnib ja wastutan selle eest täielikult, et minu uuemad kuulipüssid iga kuuli 2-3 tolli suuruse ringi sisse 100 sammu pealt lasewad. Raudade teraseks pruugin harilikult kuulsat Kruppi terast, wõin aga tellimise peale igatseltsi püssiraudade terast wõtta. Laadide tarwis wõtan mina ainult sitke ja kirju wäljamaa pähklapuu ja panen pearõhku selle peale, et laed kaela, see on, kõige õrnemast kohast wõimalikult wastupidawad oleksiwad ja et puu sealt kohalt pikuti süüga oleks.”
Viljar Liiva
Postitusi: 4
Liitunud: R Veebr 08, 2013 8:51 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas Viljar Liiva »

Tere. Kui kellelgi on Passupit müügiks pakkuda, siis mina olen huvitatud. Tel. 51 22 547
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Rud.Passup Eesti

Postitus Postitas sammal.habe »

Passup-i teemal jäi silma selline postitus:
https://huntportal.ru/blogs/izbushka-ki ... oizvodstva

Pilt
Vasta