benelli nova

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
länkar
Postitusi: 43
Liitunud: P Dets 30, 2007 9:13 pm

benelli nova

Postitus Postitas länkar »

tere,sai käidud sikupillis seda relva vaatamas ja katsumas.selgus et relv istub ideaalselt õlga ja sihtimine 5+ mis on minu puhul ideaalne kuna ma olen proovinud igasuguseid õlga ja pole sobilikku leidnud.kuid ikkagi tekkisid kahtlused et pump ja tsokke pole.nüüd küsimus, kas keegi foorumlastest omab seda relva,plussid,miinused ja kas ka tsokkidega varianti toodetakse,netist abi ei saanud. no pump võib ta ju isegi olla,pole hullu aga töökindlus,kuidas sellega on.kas jahirelvaks ikka kõlbab.
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: benelli nova

Postitus Postitas kakk »

Isegi seda relva vaadanud suhteliselt soodne aga ei tea selle jahiomadustest.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: benelli nova

Postitus Postitas Heino »

Lihtsalt targutan :-) aga ma usun, et pumpade aeg jahis sai 90-date esimese poolega läbi, mõnel mehel on veel kasutuses aga ta ei ole päris linnujahi ega ka suuruluki relv. Pigem on tegemist enesekaitse ja politsei relvaga. Field versiooni jaoks on muidu USA-s 3 tsokki - parandatud silinder, pool- ja täistsokk. Eelkõige istub miki sellega põõsas, kraabib kompotipurgi kaant ja ootab oma kalkunit. :-) Võib ka roostikus lindu lasta aga laadimine muudab teise lasu kiire pardi jaoks ebaefektiivseks.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: benelli nova

Postitus Postitas Motorist »

Ma kah nagu Heino targutan vähe, kuna pumpa endal pole (aga tahaks :D )...kui jutt sileraudsest pumbast, siis Heinoga 100% nõus...ainus kus sellest kasu võiks olla, kui seakari sind metsas ründab ja kiiresti vaja 5-7 pauku torust välja saada, et hing ikka sisse jääks :lol: :lol: :lol:
Aga Nova iseenesest välimuselt väga äge relv...tundub, et itaalia poisid saavad muude asjade disainimisega peale autode ja riiete kah hästi hakkma :lol:
Mis puutub aga vinti sama konstruktsiooniga, siis põhjusmõtteliselt on viimasel ajal mitmeid selliseid turule tulnud...kuulsaim ja enam laineid löönud vist Krieghoff Semprio, samuti sai eelmise aasta Läti jahimessil mingit prantsalst käes hoitud. Mõlemad tundusid käes väga mõnusad...kahjuks ei saanud pauku teha :( . Arvan, et ajujahis võib nendega palju rõõmu olla, eriti kui seakari üle jookseb...nii et kui rikkaks taas saan, siis kindlasti mõtlen sellele "relvaliigile" :wink:
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: benelli nova

Postitus Postitas sax »

samas kui arvestada poolautomaadi 2padruni seadust ja tahtes olla äärmiselt seadusekuulekas kodanik siis on pump ikkagi konkurentsis veel ma arvan
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: benelli nova

Postitus Postitas Heino »

2 salves, kolmas rauas. Minu kogemus sellise aparaadiga ütleb,et ega see kolmas on tavaliselt liigne, kõige resultatiivsem on teine lask, kus saad paranduse ära teha, et mis esimesega viltu läks, kolmas on ikka meeleheitlik :-) Ainus kus võiks rohkem vaja minna on hanehjaht varitsusest, kui ikka karri laskub... aga palju meil seda ikka ette tuleb...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: benelli nova

Postitus Postitas hendrik »

Üks soome sõber võttis naljaviluks kaasa selle Nova paar a tagasi, "pusikkotappelu" jaoks nö.
Oli võimalus, lasin ise ka sellega. Jooksis hästi b&p gualandiga (nagu vist enamus relvi) ning kätte-palge sobis ka hästi - lust oli lasta. Midagi oli tal seal enda jaoks timmitud, sobis ka mulle. Üllatav oli see, kui kiirelt oli võimalus kogumahus tulejõudu rakendada ning hämmastas ka täpsus. Somm oli relvaga sõbraks saanud ning pikendatud salvega olid kõik 7-8 kuuliauku mõne sekundi jooksul 25m pealt kenasti ca 20cm ringis. Üldmulje jäi väga hea.

See, kas ja kuidas ta jahile sobib või mitte, on eraldi teema. Aga kui peaks olema vaja oma vara ja maja kaitsta, siis see soomlane oma novaga kuluks küll marjaks... :)
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: benelli nova

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Leidsin Benelli USA kodukalt paar klippi, tundub päris kobe relv olevat. 20/76 kaliibris ja pika magasiniga võiks olla päris arvestatav relv näiteks ajus müttavale koeramehele, samuti sobiks võsa vahele kütile. Siin tutvustav klipp http://www.benelliusa.com/videos/index. ... 1fa0211745
Siin üks klipp, millise tasemeni võib hoolsa harjutamisega jõuda (y) http://www.benelliusa.com/team_benelli/ ... _staff.php
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: benelli nova

Postitus Postitas Messer »

Pumba maine rikuti ära 90ndatel. Aeg on vahepeal edasi läinud, mina sellele relvale enam nii viltu ei vaataks.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: benelli nova

Postitus Postitas kirp »

Vahtisin teist ka hiljuti, aga ostsin ikkagi poolautomaadi. Nova koliseb vähem kui Remington (kui just linnujaht pole, siis on lõgin küllalt häiriv, loomad kuulevad hästi metallikõlinat ja on selle suhtes ettevaatlikud). Pumba eelisena näen tõesti suurt tulejõudu, sest legaalselt võib olla kyljes või veetoru pikkune magasin. Ka "sööb" pump paremini padruneid, millel mõni mõõdu probleem või lihtsalt väikesed laengud (minu 76 pesaga Fabarm ei lae hästi 28 g sportmoona, 24-st rääkimata). Siiski jääb pump teatud juhtudel aeglaseks, kasvõi taldriku laskmisel. Ka on tagassilöök sama tugev kui lahtimurtaval, sest luku liikumine ei vähenda seda. Samas on pump hinnalt tunduvalt soodsam soetada.
Vasta