Mosin-nagant

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas ozz »

Eesti kultuur on kampaania Teeme Ära, kus kõik saavad üheks päevaks prükkariks hakata ja mõttetalgud, kus kodanikud kes muidu ei mõtle, saavad ennast mõttetult mõtlejaks tembeldada!
Kui mõtlemine suudaks asju paigalt liigutada oleks ikka tore küll!? Tooks lihakeha ise metsast välja!?
Aga meil näiteks, ühes ringis on selline kultuur- kui tuled jahile, oled soetanud endale hirmkalli püssi mis on vigastuste vältimiseks tekisisse mähitud ja juhtumisi oled "noorjahimees" siis uuel aastal ära loodagi, et sind nimekirjas hoitakse :lol:
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas remington »

No OZZ, siis on teil küll midagi kole valesti, aga seda teemat peaksid lahkama jahieetika all.Uuri, millal inimene kustutatakse jahinimekirjast.(surma korral ja paar .. veel) Too see kõik avalikkuse ette ja näed, mõjub hästi.Nimesid muidugi nimetamata,aga selgelt ja arusaadavalt.Samuti jahikultuur peaks ka jahieetika alla käima, siin teema ikkagi Mosin......
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas ozz »

Noh nii suur küünik ma ka ei ole, et hakkaks omalt poolt heakskiidetud organisatsioonisisest seadust ja selle täitmist kusagile püünele tirima. Mulle see igaljuhul meeldib. Mõte oli lihtsalt jahikultuurist või eetikast, võtku seda keegi kuidas tahab!? Igaljuhul on Mosin-nagant väga tänuväärt relv ja ka sumbutaja sobib sinna toruotsa justkui valatult!?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere kallid kaimud! Pole siin mõnda aega käinud, eks tegemisi olnud ka!
Pean teile teatama et Vene insener Mosin (eestipäraselt Mossin) on minu armsa vanaema (Klara Kindsigo, neiupõlvenimega Mossin) kaudu minu sugulane. Pärit tublide inseneride ja arstide, rehepeksumasinate mehhaanikute ja muidu toredate antvärkide suguvõsast kes Taanist Börnholmi saarelt kunagi anno 1800+ Eestisse saabunud. Koos Rootsi-Norra ohvitseri Kindsigo (no mistahes kirjapilt selgitamisel) järeltulijatega on Mossineid ja Kindsigo`id Põlva ja Võru elanike seas ikka mitmeid kümneid. Kui üks tubli suguvõsa uurija Põlvast teatas minu isa kaudu uudist, et kuulus insener Mosin on meie Mossinite ja Mosinite Venesse väljarännanud sugulane olin hetkeks keeletu! (Kuna suguvõsa uurijaga suhtlemiseks olen ma lubamatult noor, ei vasta ta umbusklikult minu, naga päringutele üldse, isale on ta veidi infi siiski tilgutanud). Nii, võtke Mosini lukuga Vene kolmeliinist (7,62 mm) vinti nagu Eesti rahvuslikku aaret, töökindlat, robustset ja kasutamiskõlblikku! Olen mõnedest lasknud, no kõike on võimalik timmida, raud annab ajale ja laskemoonale järgi aga lukk on ikka robustne aga ülikõva! Ilusaid jahte! 8)
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas peepk »

Omal 2 head sõpra-vene vindi omajat ja ühel lausa 2 mosini vinti ja lasevad mis mühin ja oma tehtud kaitseriivile võiks lausa patendi võtta.Ja kuna mehel pea nokib siis viis ta luku nupu ka hästi taha nagu saksa vindil ja selle lukukoja vahe ehitas kinni et optika ilusti peale sai.Aga mina olen märgand et kui vene vindi raud seest karvaseks muutub siis ta ka kuule loopima hakkab,seega nr 1 vene vindi ostul oleks peegelsile raud,kõik muu on köki-möki.Tulin eile saksast ja 13 euriga neil raamat müügil pealkirjaga Kolme liiniline.
Kylmkapp
Postitusi: 9
Liitunud: P Dets 27, 2009 7:08 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Kylmkapp »

Sai endale soetatud 1944 aasta mossin. Peal sellest ajast pärit optika ja optika jalad.
Venelased olla kasutanud seda snaiperina. Ei ole just eriline relvatundja aga kas kellegil on kogemusi ja mis hinnaklassi see võiks kuuluda? Kasutuses jahirelvana. :roll:
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Pauli »

Eks ta kuulub sellesse hinnaklassi, mis sa tema eest maksid. Või soetasid ilma eelmise omaniku teadmata :shock: ?
Üldiselt sihukestel (rohkem või vähem unikaalsetel) asjadel ei ole hinnaklassi - on hind mida tema eest antud hetkel ja kohas võimalik saada on ja see selgub katse-eksituse meetodil. Ehk siis 0 krooni kuni paar miljooni, kuda joppab.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas vallo »

Hr kylmkapp, teeme äri ! Ma pakun sulle tutika mosini poest (ise võid valida ) ja Tasco titan optika sinna peale , anna vana mulle!
Kylmkapp
Postitusi: 9
Liitunud: P Dets 27, 2009 7:08 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Kylmkapp »

Ma arvan, et ei mängi välja :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas andrus »

Aga millega mängiks välja??
jahismurf
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas mola »

Need 1944, sõjaajal tehtud, Mosinid ja üldse sõjajal tehtud relvad on minuarust "kiirelt ja kirvega" stiilis tehtud. Suur vahe, kas relval on peal tsaari kotkas või viisnurk.
Kylmkapp, sulle pakutakse head diili, mina võtaks pakkumise vastu... :M
... muidugi kui see sõjaaegne kuskilt räästa alt välja ei kukkunud.., koos punasõdurist täpsuskütiga.. :mrgreen:
MarekR
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 17, 2008 7:34 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas MarekR »

Äkki huvitab 1915 aasta mossin?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas peepk »

Ärge nüüd mehed üle pakkuge.Kui mõlemad ,nii tsaari kulliga ja selle hilisem versioon tutikad,siis jah võtaks esimese.Loogiliselt võttes on ju vanem relv reeglina rohkem sõdades osalend ja seega rohkem kulund.Palja tsaari kulli ja kandilise lukukoja pärast ikka vahetada ei maksa.Kunagi kirjutasin et tasub osta selline,millel raud seest läigib,kõik muu on köki möki.Ja ise pole küll tsaari aegset vene vinti seest läikiva rauaga veel näind.Kui seina peale vaja panna suveniiriks,siis kama 2.Poisikesena sai neid vene ja saksa raudu pooleks saetud ja vene raua sai ühe rauasae lehega pooleks ,aga saksa rauale kulus kaks lehte.
Kylmkapp
Postitusi: 9
Liitunud: P Dets 27, 2009 7:08 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Kylmkapp »

Optika tundub paigas olevat: 100 m pealt läks sinna kuhu vaja :mrgreen:
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas vallo »

Vanadest saksa raudadest sai super haakepolte :mrgreen: teha . Ei kulunud ja olid kerged .
Vasta