Mosin-nagant

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Mosin-nagant

Postitus Postitas kaarelj »

Rääkige mis te arvate sellest relvast ja kes kasutanud on võiks oma kogemusi jagada, Trofees selline isend müügil on ja ära sai ta ostetud, metsa ja tiiru pole veel jõudnud(kuigi tahaks küll:D). Hind oli see mis ostma saatis :D
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas duv »

Kui ta on jahiks kohandatud (raud 5-60cm, optika peal kaitseriiv ka, jahi kaba) ja odav, siis küll mitte just mugav, aga täiesti kasutatav. Juhul kui ta on tavaline armee oma, siis tuleks muidugi need kulutused hinnale otsa liita.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Beretta »

Mis see hind oli, et ajas ostma. Netis mossini pilte vaadates tekkis tunne, et venelasel oli õigus kui ütles- djoševo i serdito ne bõvaet.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas kaarelj »

Beretta kirjutas:Mis see hind oli, et ajas ostma. Netis mossini pilte vaadates tekkis tunne, et venelasel oli õigus kui ütles- djoševo i serdito ne bõvaet.



Eestikeelne foorum, kui tahad venekeeles rääkida võiks vähemalt ära tõlkida;)
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas duv »

Beretta kirjutas:Mis see hind oli, et ajas ostma. Netis mossini pilte vaadates tekkis tunne, et venelasel oli õigus kui ütles- djoševo i serdito ne bõvaet.


Pole siin halvustada midagi, meie jahtkonnas mitmel mehel vene jahiks kohandatud vint, peale nende mõningad Kustid, kui ise mees oled, oma võimalusi arvestad ja pihta lased tapavad küll.
Vaesuse ja vangimaja eest pole keegi meist kindlustatud.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Beretta »

djoševo i serdito ne bõvaet. Vabas tõlkes- odav ja hea korraga ei ole, Variant 2 Odav ja tugev ühekorraga ei ole. Et olen ise korra reha peale astunud- et odav ja tugev, siis ei näe siin miskit halvustamist. Rehaks ei olnud küll Mosin vaid Sauer 12/70, hinnaks 2000. Eesti krooni.
Ilmselt samast ajast pärit kui Mosingi. Rauad enam vähem Ok. Aga kui padrunid sisse said pandud, selgus et ühe päästikuga laseb mõlemad raud tühjaks. Palju siis Mosini eest küsiti?
Grumpy old man
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas kormoran »

tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas tuska »

Pole minu asi kobiseda aga järjest rohkem hakkan aru saama miks prantslastel on jahiks mõningad kaliibrid ja relvad keelatud.
vahel tuleb ka mööda lasta
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas Olavi Kool »

Vana tõde, et kui tahad head ja odavat asja, siis pead ostma kaks tükki, ühe hea ja teise odava. Aga venelaste mosinis küll mingit halba ei näe. Kui õiget moona kasutada siis tubli tööriist metsas.
naised saunas rääkisid
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas tuska »

kobiseks veel natuke: [b]Jahitulirelv on põhiliselt jahipidamiseks ettenähtud sileraudne, vintraudne või kombineeritud püss, millel on kergesti lülitatav kaitseriiv. Jahitulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et tal on jahitunnistus[/b] vene vint oma kaitseriiviga kohe kindlasti ei käi siia alla
vahel tuleb ka mööda lasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas aivar00 »

Kui sa tuska nii arvad, siis eksid. Nendele Mosin-nagantidele pandi kaitseriiv peale ja on siiani registris jahirelvadena. Ka minu jahtkonnas üks selline isend. Kui ikka paugu paneb, siis rauast 0,5 m tulelont väljas ja kärakas kõvem kui minu 9,3-l. See muidugi nn. originaalmoonaga.
ikka lõbusalt
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas remington »

Mui omal aastaid selline toru jahirelvana, kaitseriiv päästiku taga ja töökindlamat vist teist sellist relva polegi.Ei ole kahju kui juhtubki kusagilt kukkuma, ei karda pori, vett jne.Paras metsa koeramehe püssiks.Mina näiteks küll ei viitsiks metsa suleteki sees rahapada seljas kanda ja praktikas on nähtud, et lasevad needki täpselt mööda.
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas tuska »

Asi ongi selles, et kas me oleme jahimehed või sissid, veel kord ütlen, see on ainult minu arvamus ja seda ma võin välja öelda, ei meeldi mulle jahil ka ei Saigad ega Veprid, liiga militaarne on nende taust. Samas on vene vindile ja saksa vindile ilusad laed tehud ja sellisel moel on need relvad jahil oma kohal aga muidu tänan ei.
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas unt »

tuska kirjutas:Asi ongi selles, et kas me oleme jahimehed või sissid, veel kord ütlen, see on ainult minu arvamus ja seda ma võin välja öelda, ei meeldi mulle jahil ka ei Saigad ega Veprid, liiga militaarne on nende taust. Samas on vene vindile ja saksa vindile ilusad laed tehud ja sellisel moel on need relvad jahil oma kohal aga muidu tänan ei.


Olen Sinuga kohe täitsa ühte meelt. Isegi niivõrd, et mõelnud tekitada siia foorumisse selline pealkiri JAHIRELVAEETIKA.
Me õpime igasuguseid jahikombeid. Põhiliselt need kombed pärit sakslastelt. Vahel ka mujalt ja ausalt öeldes mulle vahel tundub, et igasugu võõrkombeid järgides näeme välja nagu mingid ampelmannid. Kes valab kütitud loomale Jägermeistrit silma, kes viina kõrva jne. Hea, et pole olnud veel sellises olukorras, kus keegi tahab kütitud põdra magu läbi närida nagu kusagil Aafrika riigis pidi tehtama. Et siis läheb looma jõud ja vägi jahimehe sisse üle!
Nüüd, sattudes lugema ühe maakonna noorjahimeeste eksamiküsimusi, hakkas silma üks - "Mis pidi asetatakse kuuseoks emasele kütitud ulukile ja mispidi kuuseoks isasele ulukile?" No pagan, ma küll ei tea? Kütitud looma austan ma küll ja rohelise oksakese asetan ka kui seda ikka kusagilt võtta on. Ka siis kui olen jahil üksi, mitte seltskonna kommete pärast. Aga see selleks.

Jahirelvade seisukohalt on siit foorumist läbi käinud vaid üks põhiseisukoht, mida võiks kokkuvõtvalt väljendada nii - kellele ema, kellele tütar!

Nõudlus sünnitab turu. Ei saa ette heita ühelegi ettevõtjale, et tema, otsides sellel turul omale nišši, hakkab müüma mistahes "jahirelvi" mis vaid seadusega jahirelvadeks tunnistatud on ja millised mingilgi määral müüvad. Ei tahaks süüdistada ka seaduseandjat, sest . . . jumala eest, miks peaks neid relvi lausa seadusega jahil kasutamiseks keelama! Nii ilmuvadki jahimeeste kätte mingisugused AK ja Uzi derivaadid. Ja neile topime alla veel snaiperpüssi harkjalgu. Ja küsime, et miks küll jahil valangutega lasta ei tohi?! Noh, nii ei ole lausa küsitud, aga seda küll, et miks ikka jahil olles ei tohi poolautomaadile kümnest või kahekümnest salve alla panna?!
Vaatan minagi neid "jubedusi" ja kuidagi ei tahaks neid jahipüssideks nimetada. Need relvad võivad ju hästi lasta ja hästi tappa, aga jahirelval peaks ikka mingi ilu ja mingi klassika säilima?! Ja tema kasutajal mingigi väärikus ja lugupidamine uluki vastu.

Vot seda viimast, seda jahirelva ilu ja klassikat, ei käsitle meie jahikombed üldse. Nagu juba mainisin, peame me jahinduseksmil lausa seda teadma, mispidi kuuseoks kütitud ulukile asetatakse, aga seda, millega see väärikas loom kütitakse, seda me nagu üldse ei väärtusta. Lõppude-lõpuks võime ju tappa ka kirvega või lausa sõnnikuhargiga.

Kas jahipidamine on mingite militaarsete emotsioonide väljaelamise koht või koht, kus loodus ja mees kokku saavad?

Ei ole küll mossini teemaga eriti seotud, aga jutt läks sinna poole ja nii see kirjutis sündiski.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Mosin-nagant

Postitus Postitas ozz »

Aga. Mis vahe seal on millega loom surmatakse: Remington,Vepr; Taiga või Saiga või jumal teab mis nimetusi veel leiab!? Vaadake, põhiküsimus on selles kuhu lasta ja kui kiiresti ja täpselt! ülejäänud on ju "dela tehniki" Ja uskuge mind! Loomal on täiesti "pohhui" millega ta maha kõmmutatakse. Huiovamu tantsoru i jaitsa mešajut! Keelekorrektorite aga niipalju, et kes minevikku ei mäleta elab tulevikuta!!
Vasta