Finnclassic 512

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas baddmann »

MarekR kirjutas:Kõrgust saab reguleerida ainult vintraual, siledaga oleks ainus võimalus panna kõrgem kirp.


Muideks, sama kasutaja MarekR on juba ühes varasemalt Karupoja viidatud teemas samade küsimustega ja nendele antud vastustest mittearusaamisega hiilanud. Nii et mina väga ei panustaks millegi selgitamise üritustele :D

BM
reinman
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 09, 2009 9:07 am

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas reinman »

Viheril on õigus. See kehtib eriti kokkujoodetud kombide ja drillingute kohta, kus raudu omavahel regullida ei saa. Kuulirauast lased sälk üleval, haavlirauast (raudadest) sälk all ja enamus kirbust jääb lati taha peitu (drillingute kirbud näiteks suht kõrged), ainult ots paistab. Siis peaks metsajahis kuni 20 meetrit, maksimaalselt 30 meetrit kõik toimima. Põlluservalt rebase jaoks haarad taskust, kotist, vutlarist kiirjalaga optika ja lased ainult kuulirauast. Mulle meeldib.

Endal pea 10 aastat olnud 412, muidu rahul, aga tahaks drillingule üle minna, siis hagija eest jänese, rebase jaoks üks haavlipauk varuks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas andrus »

Oskate head inimesed öelda kas 512-le läheb sellist sorti jalg koos oma sihikuga otse peale või on ikka nii,et ainult Optilock ja ei miskit muud?


http://www.deltaoptical.net/store/produ ... oria/montaż_do_6-14_mm_(do_minidot)
jahismurf
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas Motorist »

To Reinman: ole nende joodetud raudadega drillingu ostmistega ettevaatlik...mul on Krieghoff...jooksma sain alles vendade Nurkade käest läbi käies ja siis ka ainult ühe kindal moona peale nii siles kui vindis. Aga see lõbu maksab :M . Mina sain kõik 3 rauda jooksma kilukarbi sisse 50m. Pean seda tulemust +5...kuigi mõni võiks öelda, et mis see ikka on... :lol:
Uued näit. Blaser lubab raudu reguleerida ja tulemus kokkujooksu osas parem.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas Joosep Käba »

Motorist kirjutas:Blaser lubab raudu reguleerida ja tulemus kokkujooksu osas parem.


Olen neid kahetoruseid Blasereid ikka vahtind. Võimalik, et ükskord ostangi. Meeldib väga.

Et on neid regullitavad rauad siis ikka regullitavad, et ka 100 m peale mingigi tiheduse annaks. Kaheraudset vinti siin silmas pean muidugi. Või on seda ülekohtuselt palju tahetud?
Just Blaseri kohalt asi huvitaks. Mu rahakott mõnd kallist kaubamärki ei kannata.

Täitsa teemast mööd jutt nüüd tuleb! :D
Võttis ca 15 aastat suurt iseseisvust ja kapitalismust kui kohalikud tsiklikaupmehed lahendasit "tuumavõrrandi" mille tulemusena saab kaherattahuviline oma tulevast riista enne ostu legaalselt proovida.
Loodan siiralt, et teist sama ei pea ootama kui sarnaste tundmatutega võrrandi muugivad lahti meie relvakaupmehed.
jyri

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas jyri »

Joosep Käba kirjutas:Et on neid regullitavad rauad siis ikka regullitavad, et ka 100 m peale mingigi tiheduse annaks. Kaheraudset vinti siin silmas pean muidugi. Või on seda ülekohtuselt palju tahetud?

Ei usu,et asi võimatu.Julgen väita oma isetehtud kaheraudse vindi puhul-klotsis olid torude augud puuritud paralleelsed ja rauad saidki enamvähem joonde."Vabas asendis",ehk regulaatorid lahti,on 100m pealt alumisest rauast 27mm all ja 10mm paremal võrreldes ülemisega.Sellepärast kruvisin poldid kinni ja enam ei käperda juba mitu aastat.Päevad tagasi käisin tiirus-esimesed 3 lasku ülemisest rauast ca.25mm ringi sees.Padja toelt loomulikult.
Aga avastasin huvitava asjaolu-sõltumata sellest,mis rauast jutti või vaheldumisi lasta,hakkavad mõlemad rauad tiheda laskmise peale ülesse tõmbama.Kuni 10 cm/100m pealt.Jäädes paralleeli ja samasse vertikaali.Tea,kas firma püssidel kah niimoodi? :M Kombil juhtub see ainult siis,kui vindi rauast äiata tihedalt.
Nii et kui Blaserit võtta,siis peaks ikka ka tihedust olema,firma ju ikka parem kui isetehtu (y) .
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Joosep Käba kirjutas:Võttis ca 15 aastat suurt iseseisvust ja kapitalismust kui kohalikud tsiklikaupmehed lahendasit "tuumavõrrandi" mille tulemusena saab kaherattahuviline oma tulevast riista enne ostu legaalselt proovida.
Loodan siiralt, et teist sama ei pea ootama kui sarnaste tundmatutega võrrandi muugivad lahti meie relvakaupmehed.

Olen seda siin ka enne kirjutanud! Uskuge v mitte,aga endale viis- kuus aastat tagasi poolautomaati soetades ja seda veel paljude meie poolt vannutud poest,sõidutas mind oma autoga Männikule poodnik ise(küll mitte omanik).Saigi siis relv järgi proovitud ja diil ka tehtud.Asi toimus muidugi eelneval kokkuleppel ja vist ei läinud isegi rohkem maksma ,kui kulutatud padrunite hind! (y) Ei oska ölda kas selline asi ka täna toimuks,või on teeninduskultuur ikkagi kardinaalselt "tõusnud".
Jyrile selle jooksu muutuse kohta : See on ju normaalne ,et kõveraks regullitud raud(aga seda see reguleerimine ju tähendab,et raud surutakse vabast asendist kuhugile poole kõveraks) hakkab soojenedes kuhugile poole rohkem kiskuma/pinged tekkima! Just selle pärast ma nende kombide fänn ei olegi.Kombi on ühe paugu püss.Enamus vindi erinevaid moonasid lendavad eri tabamispunkti ja siis peaks nagu iga kord erinevat moona kasutades jälle raua asendit korrigeerima ,et raudade kokkujooks saavutada. :M Jama ju! Endal on muidugi ka üks isend kapis tolmu kogumas.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas peepk »

Jüri, sul klots ei lase alumisel raual jahtuda ja ongi kuulid tsipa kõrgemal.
jyri

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas jyri »

Kult ja Peep
Lugege mu kirjutist enne targutamisi-rauad VABAD,pole kuskile surutud ega "kõveraks reguleeritud"!.Lisaks on alumisele tagatud vaba liikumine ülemise suhtes pikisuunas.Muidu oleks ma vist ka ise asjast aru saanud ja austet spetsialiste mitte tüütanud.Jutt kaheraudsest,mõlemad vindid,mitte kombi.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas tony »

Joosep Käba kirjutas:
Motorist kirjutas:Blaser lubab raudu reguleerida ja tulemus kokkujooksu osas parem.


Olen neid kahetoruseid Blasereid ikka vahtind. Võimalik, et ükskord ostangi. Meeldib väga.

Et on neid regullitavad rauad siis ikka regullitavad, et ka 100 m peale mingigi tiheduse annaks. Kaheraudset vinti siin silmas pean muidugi. Või on seda ülekohtuselt palju tahetud?
Just Blaseri kohalt asi huvitaks. Mu rahakott mõnd kallist kaubamärki ei kannata.

Täitsa teemast mööd jutt nüüd tuleb! :D
Võttis ca 15 aastat suurt iseseisvust ja kapitalismust kui kohalikud tsiklikaupmehed lahendasit "tuumavõrrandi" mille tulemusena saab kaherattahuviline oma tulevast riista enne ostu legaalselt proovida.
Loodan siiralt, et teist sama ei pea ootama kui sarnaste tundmatutega võrrandi muugivad lahti meie relvakaupmehed.




Oli mul D99 Duo ja hetkel BB97 Express. Need relvad saab ideaalselt jooksma ei mingit probleemi.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Finnclassic 512

Postitus Postitas Motorist »

Ei oska selle ühe moon jutu peale muud kosta, kui, et minu drilling aeti kah jooksma ainult ühele vindi ja ühele sile moonale....kasutades teist moona on tulemus **** teab kuss :( . Ja see pidavt Nurkade sõnul olema normaalne. Näiteks enamus euroopas käsitööna tehtud püsse valmistatakse ühe kindla moona jaoks, mille klient valib...nii on näiteks Ferlach relvade korral...moona vahetus võib kõne alla tulla, kui padruni parameetrid samad või lähedased. Üldiselt on kaheraudsed vindid täpsuskindlamad, kui kombid (eriti drillingud). Olen oma silmaga näinud Merkel trillingut 2x12x8x68....iga seeria oli ise kohas....lõpuks võttis firma (Merkel) püssi tagasi ja tunnistas selle praagiks...mingi torude kinnituse küsimus....seega kui selliseid mitmeraudseid "lelusi" ostma minna peab igal juhul olema võimalus neist prooviseeria teha....las müüijad räägivad mida tahes...kui ikke püss üle 30 000 tuhhi vanas rahas maksab (ja see on udavaim ots nn kvaliteet kombide jjures), siis on normaalne seda proovida enne ostu...
Muuseas Lätlased on selle lahendanud...Riia lähedal asuvas relvapoes Purnavumuiza on all korrusel 100m tiir, kus saab relva enne proovida...nii et lätlased on siin meist kõvasti ees... :D
Vasta