Sako lukk ja salv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Sako lukk ja salv

Postitus Postitas draiwer »

kakuke siin postitas,et sako lukk on saast,äkki seletad lähemalt ma siin just luuran sako varmintit.
Viimati muutis draiwer, K Nov 25, 2009 8:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas andrus »

Kui ma nüüd õigesti mäletan oli mingi kesta heitmise probleem.Kui ei tõmmanud hoolikalt lukku lõpuni välja,kippus kesta kas risti ette lükkama või uuesti pesasse tagasi.Just kiirel ja natuke lohakamal ümber laadimisel.Omal mauseri lukk ja sama jura.
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas sammal.habe »

mul on padruni risti ette tõmbamist (sako varmint 308) juhtunud vaid lühema kuuliga padrunitega - lapua mega ntx.
võib tõesti olla et kiiruga pole lukku päris tagasi tõmmanud. ma ise kahtlustasin seni rohkem salve selles asjas. aga võib ka lukus asi olla.
(siiski olen sako varmindiga paksult rahul ja ei kahetse mitte hetkegi et ostsin)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas andrus »

Ma ei tea kuidas sinul aga mind võtaks küll sajatama kui kest risti sees ja taod jalaga lukku lahti samal ajal kui kärsa kett üle sihi jalutab. :D
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas kakuke »

Alustaks sellest, et minu Sako kapis on mudel 75 ja varmint. Kal 222 Rem. Kurtsin ka Schotteri juures, et lukk ei toimi. Mingit padrunit vahetades kakuvad risti ja siis ei aita kiires jahisituatsioonis muud, kui salv alt lahti lasta ja ludinaga risti padrun alla maha lasta. Kuulas müüja mind ära ja ei uskunud esiotsa minu juttu. Siis võttis riiulist ka uue 222Rem´i varminti, aga 85 mudeli ja toppis salve Sako tehasepadrunid. Sai teada, et ka sellel jooksid mingid padrunid risti. :D Mingi aja möödudes, kui trehvasin sinna uuesti siis sain teada, et 85 puhul on mure lahendatav hoopis uuema tüübi salvega, mis külgedelt sile. Kui kellegil selline mure siis nüüd teada, kuidas seda lahendada. 75´le külgedelt siledat salve, aga kuskilt võtta pole. Lukk kui tagumisse asendisse välja tõmmata, siis logiseb kahele poole. Miks see nii on ei tea, aga Tikkal ntx ei logise ja luku käik palju kenam. Huvitav on ka see, et Tikkal visatakse kest välja vedruga. Imehästi toimib see süsteem. Sakol seda tühist, aga väga head vidinat pole. Kui lukku ei tõmba paraja raksuga tagasi vaid rahulikult siis kesta ei viskagi välja, jääb padrunipessa uut pauku segama. Tuleb püss külje peal keerata, et kest välja kukuks. Kui lukku korralikult lõpuni tagasi ei tõmba, siis lukk uut padrunit rauda ei tõuka. Seda on nii minu püssiga endal juhtunud, kui ka võõra 75 varmint 308ga ja mitmeid kordi nii endal, kui ka püssiomanikul, kui ka ühel teisel tegelasel veel, kes seda sama püssi kasutas. Püss ise on tegelikult igati tore, aga mingid agad/nipid lukuga, mida tuleb pidevalt jälgida. Ise näiteks teangi seda, et reeglina kuuesest salvest ei saagi korralikult rauda viiendat ja kolmandat padrunit ja juba jahis arvestan selle võimalusega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas draiwer »

Risti tõmmand lühema padruniga?Mõtled sa laetud padruni välja tõmbamist,kestad ju ühes mõõdus sammal.habe
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas sammal.habe »

ses mõttes et kesta tõmbad välja, uus padrun tuleb aga kuidagi nusseti pessa selmet et kenasti rauda minna. seda siis lühema padruni puhul, ilmselt pikem ei saa sedasi risti jääda.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas draiwer »

Oled sa kakuke kunagi konsulteerinud mõne relvameistriga sellest probleemist või ei ole sellele jamale lahendust.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas andrus »

Mõtle hästi järgi äkki on olnud sedasi,et mega kasutades oled seisnud kuskil kütiliinil ja pidanud kiiremini ja lohakamalt ümberlaadima ja teisi pauke oled rahulikult laadida saanud.

Mul on just olnud sedasi...nüüd olen endale selgeks teinud,et kui kiiresti vaja laadida siis tõmban ilge larakaga luku lahti,et kindlalt kesta minema viskaks.Aga mul mauseri lukk ja lukk loksub piisavalt palju,et lohakamal avamisel ei viska kest välja.Sai isegi teha uus ja pikem kestaheitja,kasu ei mõhkugi.Ühesõnaga kui juba oled paarkorda pidanud nuskat nägema ühe asjaga siis erilist usaldust enam tema vastu pol.
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas sammal.habe »

vast mitte, sama häda oli sõbral sako 75 varmindiga. aga ei välista tõepoolest lohakamat laadimist. peaks põhjalikumalt katsetama seda asja.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas smtasku »

Mul pole Sako Foresteriga laadimisprobleeme ette tulnud. Küll aga oli äsja selline juhus, et peale jahti avastasin luku kadunud olevat. Tükk aega sai lahtise lukuga soos komberdatud. Oli teine põrsast vedades vastu selga laperdades stopperi alla vajutanud ning nii ta välja kukkus. Järgmise päeva otsingud kandsid õnneks vilja. :P
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas kakuke »

draiwer kirjutas:Oled sa kakuke kunagi konsulteerinud mõne relvameistriga sellest probleemist või ei ole sellele jamale lahendust.

Ausalt öeldes pole selle peale mõelnud. Mul nr 1 eesmärk sellel püssil sportlaskmine (laetakse vaid korraga ühe padruni kaupa) ja ajujahte selle püssiga ei pea. Jahte mis selle püssiga pean, võimaldavad salve vaid 2 padrunit laadida. Tegelt võiks isegi mõelda selle võimaluse peale. :M
Suure tõenäosusega võib võimendada ristiminekut ka kaherealine salv, kus padrun viiakse rauda ruumilise nurga all, Tikka üherealise salve juures hoopis teisel viisil. Samas kaherealisel salvel oma eelis, millest tunned jälle üherealist kasutades puudust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas draiwer »

Mul Husqvarnal kahereline salv toimib ideaalselt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas Eik »

andrus kirjutas:Ma ei tea kuidas sinul aga mind võtaks küll sajatama kui kest risti sees ja taod jalaga lukku lahti samal ajal kui kärsa kett üle sihi jalutab. :D


Omal oli 2 korda Sako 75'ga selline jama ja siis sunnik tänu sellele ka müüdud sai, vihastasin ennast lausa "seaks" seajahil, krt "kett" läheb ja sina lukku enam lahti ei saa. Tiirus oli OK, seal aega jantida ja oli isegi mugav, et sai padruni pealt rahulikult välja võtta, aga jahil täiesti ebapraktiline relv.
Nüüd õnnelik Remington 700 CDL omanik, sellel luku otsas vedru mis kesta juba isegi enne luku lõppu jõudmist välja lennutab ja luku käik on ka nii hea, et "lase või ise" :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas andrus »

Uue ostul igatahes PEAB olema samasugune kestaheite süsteem nagu tikkal.Nii kui nurga tagant kest pääseb,nii ta minema lendab.Ei mingit jura enam.Kolasime eile sõbraga mööda lõuna osariikide poode ja no ainukesed lukud mis minu arvates liiguvad nagu õlitatult ja ilma loginata on remington(v.a 77o see ei liigu üldse),tikka verney-carron,rössler,euro-bolt(x-bolt väga meeldis mulle aga ei meeldi logisev lukk),sauer.Ülejäänute lukud jätavad mulle igatahes küll sellise ebamäärase mulje.Ühesõnaga EI taha omale.
jahismurf
Vasta