Sako lukk ja salv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas Eik »

Panen siis "punaselt" ka, et millest jutt on.
Manused
Muu poldi ots.jpg
Sako poldi ots.jpg
Sako poldi ots.jpg (63.21 KiB) Vaadatud 7218 korda
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas draiwer »

Tikka ka hea relv aga varmint rauaga ei saa puidust laadi,samas aga kui lasta teha laad siis saaks endale sobiva lae ja hind oleks ikkagi odavam kui sakol.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas andrus »

Uuri natuke foorumit ja leiad omale mehe, kes teeb suht hea hinnaga sulle sinu mõõtude järgi uue lae.Plastik tikka varmint maksab 15600,uus laad a.la 3500-4000.-Aga sako varmint 22400.-
Võidus oled igate pidi.
jahismurf
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas draiwer »

Pilt
Sellel lukul puudub ka see vedru aga lennutab laitmatult kesta suure kaarega.
Manused
347wg7k.jpg
Viimati muutis draiwer, K Nov 25, 2009 11:41 pm, muudetud 2 korda kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas andrus »

Pigem oled sa hoolas ümberlaadija.Minu oma ei kannata mingit hooletust.Nii kui hooga lõpuni ja sirgelt välja ei vea on kohe mingi nuska lahti.Algul pidasin seda kestaheitja süüks,lasin selle uue ja pikema teha aga probleem kestab.Samas on siin läbi jooksnud ka teemadest kus cz-i omanikud või muud teadjad räägivad anomaaliatest ümberlaadimisel.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas kakuke »

Mulle jääb arusaamatuks, et mis moodi lukk lahti ei tule?
Sellist asja on mul küll Tikkaga (308 Win) paaril korral juhtunud, kui kasutasin küla pealt saadud Partizan kesti, milledesse olin ise ringi laadinud max laenguga paugud (võimalik, et siis oli ka matriits valesti häälestatud veel), aga nüüd kus vahetasin kestad välja sama padruniseadega teise firma kestade vastu, enam probeeme pole, et lukk lahti ei tuleks. Õigemini lukk ei tahtnud siis seda viimast nõksu ülesse tulla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas draiwer »

Vastupidi,tiirus tahan kesta rahulikult kätte saada aga nigu natuke kiirrustades lukku paotan on kest lennus.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas draiwer »

Seda kes siin lae meisterdab ma juba tean.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:Mulle jääb arusaamatuks, et mis moodi lukk lahti ei tule?


Lukk ei tulnud lahti sellepärast, et kui ei pannud tähele kas kest tuli välja või mitte siis võisid vana kesta koos uuega padrunipessa kinni lükata.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas Feen »

Kui jutt juba rauda tõmmatava padruni kiilumisele läks, siis Los7-l on sama häda, 2. ja 4. padruniga. Siin mainiti, et kui on kiire ja robustselt tõmmata, siis võib juhtuda, vene kraamil see eelis, et kui kiirelt ja robustselt tõmmat, siis kõik ok, kui aga vaikselt padrunit rauda meelitada (isegi mitte väga vaikselt aga rahulikult), siis kiilub kinni. Tüütu, aga õpitav ja püssiga sina peale saades välditav.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas Joosep Käba »

Lisaks kõigele eelkõneldule mida olen ise kogenud on Sako 75 salvega veel k e p p i :!: Ei leia ilusamat sõna.
Kui laed 5 padruniga, siis on võimalus et padrunitel jaab tagumine serv niipalju alla, et lükkad poldi ludinaga üle ja jälle kett jookseb niiama üle tee.
See lehtvedrukene ei tööta nii kui peab. Olen teist aeg-ajalt timmida proovind. Enamus kordi laen sellel põhjusel 4 padruniga. Siis töötab korralikult.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

ma ise tikka hunter-i 308 w omanik juba mitu aastat, kunagi pole veel ümberlaadimise, salve vm probleeme olnud.
Ole kui leebe tuul...
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Sako lukk ja salv

Postitus Postitas mola »

..need Sakod ongi seinast- seina ja väga kõikuva kvaliteediga :D

Endal on vintpüssiks Sako Hunter 75 (.308) ja peaks mainima, et sujuvama lukukäiguga relva pole kohanud. Ei ole probleeme olnud ei salve, ega ümberlaadimisega. Vahepeal lasin ka Tikka Tacticalist ja siin võin julgelt öelda, et Tikka lukul suurem loks ja käik ei olnud nii sujuv kui Sakol. Kvaliteedi ja hinna suhtelt on Tikka (y) Kui nüüd relvaost ees oleks osataks Tikka Varminti, vms.
Tollal kaalusin Zoli ja Sako vahel, võrtselt hästi istusid mõlemad, kuid Zoli kahjuks mängis kaupmehe suhtumine minusse.
Vasta