izh-94

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas halfling »

endal ka see isend jahikaaslaseks. Kui peaks ostma, siis ei ostaks. ülemine sile raud laseb 30 meetri pealt 30 cm alla, kasutan seda ainult vindina. see raudade painutamine liigne jama (loe- ei viitsi) Lihtsalt vintrelvana toimib päris raguldavalt, sinna kuhu sihid sinna laseb ja moonaga eriti ei pirtuta, olen katsetanud päris palju erinevaid. Muudest omadustet ebameeldivalt raske, kui pead mõne kilomeetri seljas vedama, siis mõtle et ehk saaks mõne jupi maha jätta.
Ise seda omades ei olegi lõpuks aru saanud kombi mõttest universaalne asi ei kõlba ikka kõigeks, tegelikult kõlbab suht vähesteks asjadeks
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas paul »

Minu kombi aeg lõppes kui laika läks igavestele jahimaadele. Nüüd jahil lahtimurtava üheraudse vindiga. Kerge ja piisav.

terv. Paul
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas ninja »

Relvi tehakse ju seinast seina, et igal inimesel oleks võimalik endale sobiv leida. Kellele ema...kellele tütar. :wink:
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: izh-94

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Tervist,

Kas mõni foorumlane teab kedagi, kes teaks kedagi, kes omab MP-94 "EXPRESS" koosluses .222Rem või .223Rem ning .308Win või .30-06Spr?

Hääd vana lõppu ja edukat uut jahiaastat!

EDIT: Sellist kombinatsiooni (peenike ja kesmine vint koos) vist see mudel ei võimaldagi...
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas Kellapoiss »

Mul siis ekspress(mõlemad 308).Nurgad tegid tast püssi.Hulga raha tuli hakkama panna,enne kui tast püssi sai.Aga no mitte ei taha teda jahile võtta.Müün kohe maha(odavalt),kui saan.Asi selles,et ma ei taha kätte võtta relva,mida tuli peale ostu veel ehitama hakata.Igasugune lugupidamine tema vastu puudub.Aga õlga istub hästi,laseb kah normaalselt.Ostes ei tulnud ma selle pealegi,et seda püssi peab alles ehitama hakkama.Asjast nagu teistmoodi arusaamine olnud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas andrus »

Selline psühholoogiline tükk tuleb ette. :D MA tean mida sa tunned. :D
Kui ikka asi on paar korda alt vedanud,siis igasugune austus ja usaldus puudub tema vastu. :D
jahismurf
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: izh-94

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Kellapoiss kirjutas:Mul siis ekspress(mõlemad 308).Nurgad tegid tast püssi.Hulga raha tuli hakkama panna,enne kui tast püssi sai.Aga no mitte ei taha teda jahile võtta.Müün kohe maha(odavalt),kui saan.Asi selles,et ma ei taha kätte võtta relva,mida tuli peale ostu veel ehitama hakata.Igasugune lugupidamine tema vastu puudub.Aga õlga istub hästi,laseb kah normaalselt.Ostes ei tulnud ma selle pealegi,et seda püssi peab alles ehitama hakkama.Asjast nagu teistmoodi arusaamine olnud


Mis oleks see odav hind?
jyri

Re: izh-94

Postitus Postitas jyri »

Ju mina see unikaalne isend,kes peab mistahes poest ostetut oma vajaduse järgi sättima.Aga tulemuseks IZ94 12/76+7,62x53R Nii E.N. poolt kui ka enda tehtud "täiendusi" täis.Kannan koertega jahil,kerge ja piisavalt täpne ilma optikata,mõlemat rauda kasutan praktiliselt samapalju.Minu padrunikulu sellest relvast on sama(viimased 25 aastat 3 padruniga 2 looma),mis ka "passimispüssist" .Ei usu,et kui mul oleks Tikka 412 või 512 samade raudadega(kuid 3x kallim) või mingi muu kombi,oleks teda kraapinud ja kulutanud(lumi,lõrts,muda jamisiganes veel) samamoodi metsas.Nii et müüa lähimas perspektiivis(kuni jätkub tervist koertega koos metsas mütata :D )ei plaani.Seega mina see,kes antud relvaga rahul
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas Kellapoiss »

Selle Ekspressi hinna saab teada,kui helistad-5139110.Kalle
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: izh-94

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Kellapoiss kirjutas:Selle Ekspressi hinna saab teada,kui helistad-5139110.Kalle


Saatsin sulle PSi paari täpsustava küsimusega.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas hundikütt »

Siin laidetud IZH-94 igast küljest.Mina oman kombit 12-308 juba mitmed aastad ja pean ütlema ,et relvaga suht rahul.Raudade kokkujooksu ei ole pidanud timmima,jooksevad 50 m peal enam vähem ühte auku.Moonaga ei pirtsuta ja silerauda kasutan põhiliselt haavlitega laskmisel,seal see paar cm ei mõjuta midagi.Nurkade juures käis ka kohe peale ostu ära-lasin teha kiirjalad.Loomulikult ei kiida ma siin relva väljanägemist,nagu Vene värk ikka,kirve töö.
Mind häirib aga hoopis teine probleem.Kuna olen koertega kõva uitaja,siis oleks vahest parem padrikusse minnes optika maha võtta ja lasta ilma,sai ju selleks ka kiirjalad tehtud.Aga selle relvaga väga nadi,kuna sälkplaat on nii suur,et loom kaob sinna taha ära.Olen proovinud ka holosihikuga relva,tuttav omab,aga minule ei sobi,kuna sihikut ei saa otse selle relvale kinnitada,vaid tuleb kasutada vahatükki.See tõstab aga sihiku kõrgele ja põsk ei toetu enem vastu kaba.
Kas kellelgi on sellise asjaga tulnud tegelda ja kuidas olete suutnud selle lahendada.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas andrus »

Vahatükki??? Räägi nüüd täpsemalt mis moodi see asi välja näeb. :lol:
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas hundikütt »

Nimetame seda siis adapteriks.Lati laiused erinevad.Venelasel teatavasti kitsam.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: izh-94

Postitus Postitas andrus »

Seega siis ikkagi "vahetükk" mitte vahatükk?
jahismurf
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: izh-94

Postitus Postitas KeegiVeel »

Sa proovi aimpoint sihikut (sel juhul pead kindlasti sihtima mõlemad silmad lahti).
Austage ka teisi jahimehi!
Vasta