Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Thor
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 30, 2009 6:23 pm

Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Thor »

Tere

Olen algaja jahimees ja nüüd ees relva ostmine. Plaanis on kulutada kuni 15000.- krooni. Küsiks kogenumatelt meestelt kas tasub osta deerhunteri poolt pakutavaid komplekte (nagu Tikka T3 Lite + optika Bushnell 3-9x40, Browning A-Bolt + optika Bushnell 3-9x40,Weatherby Vanguard Synthetic + optika Bushnell 3-9x40 jne.) või tasuks vaadata relv, optika ja jalad eraldi.
Samuti ei ole ma kindel kaliibris kas 30-06, 308win või hoopis midagi muud. Jahti peaks enamasti kitsele ja seale.

Kõik arvamused ja soovitused teretulnud!
Tänud kõigile kes viitsivad vastata!
Thor
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas andrus »

Võta rahulikult ja loe see teema kah läbi.
viewtopic.php?f=1&t=5298

Ja selle kaliibri valikul :M
Teema mille üle võib jäädagi lõputult arutlema. :D
Ja nii palju veel,et sellele bushnellile ära erilisi lootusi pane. :!:
Ja külasta ka kaupluseid kus relvad reaalselt olemas.Mitte ei pea läbi "segaste" asjaolude tellima.
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Joosep Käba »

Katsu neid komplekte seal ka peos hoida. Kui ei õnnestu seda teha pea aru miks ei ja äkki kuskil ka kohapeal ikka katsu saab. Optikad ei hiilga oma omadustelt sellistes komplektides tavaliselt. Oskaja kogemustega mees saab paika vahel, algajal võibki jukerdamiseks jääda.
Kui paned siia küsimusi veterbi versus tikka ei ole see sulle abiks.
Kui aga leiad miskit omale hingelähedast ja tead mis sellega teha ja miks siis osatakse rohkem rääkida.
Aga jah võta soovitud teema lahti varu paar tundi aega ja kui miskit peanaha all liikuma hakkab tulevad siia teemasse konkreetsemad küsimused ja kindlasti sõbralikud soovitused. :D
Loe ka teemasid mis puudutavad kaliibreid jne. Jõudu
tolerantne
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 03, 2009 4:57 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas tolerantne »

Ise olin ka mõni aeg tagasi dialemma ees mis kaliiber ja milline relv.Soov oli saada kõik see mõistliku hinna eest.Sain nii Tikkat-A Bolti kui ka Weatherbit Deerhunteri Tartu poes ka käes hoida.Eks olin ise ka enne uurinud,aga müügimees jutustas palju ja võibolla ka see mõjutas mu otsust Weatherby kasuks A Boldi ees.Võibolla mängis ka see rolli,et A Bolti polnud neil 7 REM-i,aga Weatherbyt oli.Weatherbyl oli veel ka märkleht tehase poolt kaasas ka see hea näitaja.Üldiselt olen rahul.Seda Bushnelli optikat ma muidugi sinna peale ei jätnud -sai teine ostetud.Moon küll 7 REM-ile nats kallis,aga ega seda metsas nagu kuulipildujast ka pane.On ka mingi Igman või mis iganes moon sel olemas,aga ei julge nii odava moonaga lasta.Parem hoida vintsoon puhas.
Eks iga mees teeb oma valiku ise.Ja ega relva ost pole naisevõtt mis lihtsalt ja mõtlematult käib.
Igaljuhul Head vana lõppu ja tegudeküllast Uut kõigile.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas kakuke »

Toru, millest tolerantne pajatab, ka sellest siin juttu olnud. viewtopic.php?f=1&t=3748&start=75&st=0&sk=t&sd=a
Algajale ma 7 rem mag´i kohe kindlasti ei soovitaks. Enne selle kal juurde asumist, tuleb laskmine ikka mingite kergemakaalulisemate kaliibritega selgeks saada. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Taaw »

Osta mis Sa ostad aga ära Sa sealt Deerhunterist :twisted: küll midagi soeta.
Kaalutle ja uuri asja põhjalikult enne kui ostad.
Edu ostuga ja head aasta lõppu.
sergolax
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 02, 2007 7:56 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas sergolax »

Kaliibrist 308 on Eestis küll ja küll.Kui Sa muidugi ninasarvikule jahti pidama ei hakka.
tolerantne
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 03, 2009 4:57 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas tolerantne »

Huvitav Taaw miks siis sealt osta ei või?Ostsin ja olen rahul-Kakukese jutt muidu õige,et enne kui kangemat kaliibrit vaadata võiks ju midagi madalamat ka olla.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas andrus »

Mitte ei võiks vaid peaks.Moon kallis ja metsas palju pauke ei kulu.... jah kõik õige.Aga kus krt see algaja laskma siis õpib kui mitte tiirus??Ja kui laskmise harjutamine juba alguses kalli moona taha jääb ei tule sealt kunagi õiget nahka.Laskekastsetel on päris naljakas vaadata mis asendeid mõned mehed püssi taga võtavad,et mitte piki kulmu saada.Ja mis laskmisest seal enam rääkida on.Kui esimene püss siis ikka 308, 6,5x55,30-06.Suht levinud,moon talutava hinnaga.30-06 selles suhtes,et kui tahad kunagi minna nagu turismijahti, siis paljudes kohtades alla selle sind näha ei taheta.Prantsusmaal vist oli sedasi,et 308-t tohtis kasutada aga kui on eemaldatav salv siis EI tohi.Aga eks nii palju kui on riike ja organisatsioone on ka erinevaid seadusi.Eks mehed kes omavad turismijahi kogemusi tea täpsemalt rääkida.
jahismurf
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Taaw »

tolerantne kirjutas:Huvitav Taaw miks siis sealt osta ei või?Ostsin ja olen rahul-Kakukese jutt muidu õige,et enne kui kangemat kaliibrit vaadata võiks ju midagi madalamat ka olla.

ah et miks?
Tuletan meelde http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/viewtopic.php?f=28&t=4358
tolerantne
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 03, 2009 4:57 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas tolerantne »

Vaatasin seda linki?????Võibolla olen puupea või madala moraaliga,aga ma ei saanudki aru mis on sellel kõigel pistmist sellega kuhu kaupa ostma lähen.........Ostan ikka sealt kus soodne ja kohe saadaval.Aga see selleks.Andruse jutt igati asjalik,mulle endale,aga tundub 7 REM pehmem kui 30-06.Ei tea äkki ongi pehmema tagasilöögiga.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Beretta »

tolerantne kirjutas:Ostan ikka sealt kus soodne ja kohe saadaval.

Lubage :lol: võrdle Maglighti hinda seal ja Kütiäris. Aga lollide käest tulebki raha ära võtta, anna minna tolerantselt.
Grumpy old man
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ja-jah, olen Eka nugade hindu vaatand. :shock:
See mis trapperis on ca 1100.- on Ülemiste letis 2600.- :shock:
Ostan ikka sealt kus soodsam või mes?
tolerantne
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 03, 2009 4:57 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas tolerantne »

Aga lollide käest tulebki raha ära võtta(kirjutab Beretta)

Keegi ei rääkinud nugadest või mingist muust kaubast vaid konkreetselt relvadest mis Deerhunteris tõesti teistest odavamad.Nii,et lollina ma end küll ei tundnud kui sealt relva soetasin.Sest sain sealt sellel momendil kõige parema pakkumise.Ja kui see Beretta ajab sellist haige lehma ininat et kõik need on lollid kes antud kauplusest odavalt saavad kauba kätte siis polegi muud öelda-kui :VS :VS :VS
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Vintpüssi komplekt kuni 15000.-

Postitus Postitas Hanno »

Tore, et tänu tolerantsele on foorumis ka keegi vendade suuvooder. Igatahes on foorum tunduvalt mitmekesisem. See, et neto-neto hinnakirjast erinev muu kaup on nendes poodides kordades kallim teiste jahipoodidega võrreldes, pole mingi uudis. See, et neto-neto hinnakiri ja reaalsus poes olevate püsside näol erinevad nagu siga ja kägu, pole ka mingi uudis. Kuid ehk on see tolerantsele uudis, et ainult hind pole maarav, vaid ka firmade usaldusväärsus, teeninduskultuur, järelteeninus jne. on kliendile sama olulised kui hetkeline rahaline võit, mis muutub ühel hetkel Phyrrose võiduks. Ja veel, tolerantne, kuidas sa tolereerid vargust? Sest riigimaksude mittemaksmine pole mitte maksude optimeerimine, vaid lihtlabane vargus. Sinu, minu, meie kõigi taskust!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Suletud