Uus Blaser

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas sax »

mulle õpetati ka et olgu seal tabelis kirjas mis tahes, tuleb ikka igas püssis järgi proovida. tabeli nr. on see kuldne kesktee,tooriku mõõt, mida tuleb iga püssi puhul korrigeerida.
kui ei lähe kinni tehku lühem padrun.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas hendrik »

Pigem on ikka matriitsis ja kesta mõõtudes asi kinni. Blaser on ilmselgelt liiga kvaliteetne tootja, et pesa valesti mõõta. Kuigi juhtub kõigil. Üldjuhul on mõõdud padrunipesal ikkagi nö täpsed, mitte liiga täpsed. Mõnel custom asjal on ehk kõvasti üle komakoha viidud. Endal on customiga vahel olnud ka tehasepadrunitega probleeme, lukk läheb tunduvalt raskemini kinni. Iselaetutega võib sama olla kui kest ei ole päris mõõdus.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas tony »

Mul 300win ja 243win töötavad küll laitmatult. Sõber proovis oma 300win minu relvas ja tema padrunitega oli sama jama millele Kaupo viitas. Kestasi oli ta eelnevalt mingi 4-5 korda kasutanud.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas mrr »

(b)
Viimati muutis mrr, N Dets 15, 2011 4:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Motorist »

To Mrr
Shotter müüb (Mustamäe teel). Neil oli ka R8 seal kohapeal olemas. Minu teada on Küti äril praegusel hetkel üldse raskusi Blaser'i esindamisega. Samuti tõi Balser'd tellimise korral maale taktikalise laskmise keskus...aga nemad vist tahavad ettemaksu (peale viimaseid "müüke) ja neil kohapeal pole ühtegi näidist). Nii et proovi Shotterit Mustamäe teel...
vaata nende kodulehte, seal R8 Professional täitsa olemas 2554 EUR.
:wink:
To Kaupo Kindsigo
teema millest R93'st kirjutasid on tuttav...vähemalt minu R93 (kal. 30-06) on maksimaalne padruni pikkus, mida pesa vastu võtab 80mm...parem , kui pikkus jääks 79-79,5mm. Puutusin sellega kokku kui üritasime 13gr Megale "mõistlikku laengut ehitada". 80,5 mm pikkuse juures lukk sulgus raskelt ja kuuli otsale jäi "esimese vindikeerme jälg". 79,5mm padruni pikkuse korral saavutasime tiheduseks 1,5cm, mis peaks suht OK olema "arvestades käe värisemist". Samas oluliselt lühema padruni pikkuse korral jäid laetud padrunid "loopima" ja tihedust alla 5cm oli raske saavutada...
Olen ka mujalt kuulnud, et R93 suht kapriisne erinevate laskemoonadega tiheduse saavutamiseks...
Blaser ise soovitab kasutada "oma moona", mis tegelikkuses Norma toodang ja laetud A-frame 10,7gr kuuliga...aga hind on "müstika"...
Ise olen kasutanud aastaid Lapu Mega 12gr ja ka Norma Oryx't 11,7gr ning tulemusega rahul...(samuti ka ise laetuid).
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas baddmann »

Mnjah...

Oleks, et AS Schotteri ja Küti Äri vahel oleks mingi erinevus ... ;)

BM
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Motorist »

Kurask jah... Baddmann'l täitsa õige märkus... ajasin Jahipaunaga segamini... :oops:
vat mis juhtub kui kaua kodumaalt ära oled...nimed ja asjad kohe segamini :lol:
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas mrr »

Eks peab vaatama ja mõtlema selles osas jah....
Viimati muutis mrr, N Dets 15, 2011 4:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Hanno »

Üle hulga aja tuli tahtmine ka sõna sekka öelda. Kuid jutt pole uuest Blaserist.
Linnateatri "Kolm musketäri" lõppes sõnadega (mälu järgi, sorry kui eksin): Aadlike aeg on läbi, käes on pudupoodnike aeg".
Krediidiinfo numbrid näitavad et veel on olemas keegi, kes deklareerib ja maksab makse, mis sellest et hilinemisega.
Kas tõesti on võitjad masus need, kes makse optimeerivad - maksad sulas, saad kohe 20% odavamalt, mis sellest et kodulehel näitab krediidireitingut A või need kes üldse krediidiinfos ei figureeri, küll siin foorumi lehekülgedel, kus kassatśekil on aasta jooksul vahetunud 3 nime, kuid alati võetakse käibemaks kliendilt. Või siis need firmad, kes soovitavad minna kaupa katsuma ja välja valima jahipauna, schotterisse, trapperisse, sinna kus ladu hoitakse, mis sellest et piiratult, ning lubavad teha kordades parema pakkumise.
See on tase, kui kaheldakse ühe Eesti vanima relvakaupluse ja kaupleja aususes käidelda ettemaksu kliendi huvides ja samas süüdimatult tassitakse raha ühte teise üritusse ja siis foorumis kurdetakse, krt oli reha seal jah.
Sõbrad, on ütlus et õige koeraomanik muutub aja jooksul oma koeraga sarnaseks. Kuid kas tolereerides pettust, valetamist, laimu ja muud sellist tänapäevast toredust peab õige kaupmees muutuma valemängijate moodi, ma ei usu seda.
Muide meie võlg seal on isegi suurem, kuid iga päev tagastan raha klientidele, kes meie netipoes on leidnud midagi, mida pole koheselt võimalik tarnida.
Teoreetiliselt võiksin ka mina Blaserit Euroopast tellida, kuid millegipärast pole seda teinud.
Kivi kotti, härrased!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas kakk »

ürgmees kirjutas:Mina sain pakkumise, kus Luxus maksab veidi üle 3800 Euri, Black Edition pea 4700 Euri ja lisa magasin 285 Euri. Püssi hinnad koos Zeissi optikaga ja kinnitusjalgadega. Black Editionil see iC Zeiss, kus punatäpp aktiviseerub kaitseriivi maha võttes. Kui keegi ostaks R93 ära, siis ei mõtleks kaua.



Nagu ma aru saan siis lihtsalt relva väärtus on kuskil 1000 euri
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas mrr »

Saksa suurimas jahipoodide-ketis on ka R8 praegu koos Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 automaattäpiga soodushinnaga saadaval. On ikka jubeilus komplekt küll.... paari nädala pärast saab seda katsuma minna! :P
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Farmer »

Selle raha eest saab ilusama ja parema relva lasta teha endale.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Sarvik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Minu poole on pöördunud kaks Blaser R93 omanikku. Mõlemad on püüdnud kasutada enda laetud padruneid aga lukk kinni ei lähe! Õigem oleks öelda, et lukk läheb justkui kinni aga see viimane millimeeter mis lukustuse jaoks on vaja ei sulgu ja relv lihtsalt ei lase! Neil jääb üle kasutada ainult poepadruneid :(


oi kaupo kus su elementaarloogika on? eeldades et tehasemoon on õiges mõõdus ja sellega laadides pole probleemi ja kui iselaetud padruniga laadides on võimatu laadida siis.....mida ja ainult mida saab järeldada?????? :lol: :lol: :lol:
ühesõnaga jama info ruudus....raudselt on kõnealune iselaadimine ebakvaliteetne....aga probleem mulle tuttav :lol: ....olen nii r93 blaseri omanik kui iselaadia aastast 1993 :D
ja milles viga ...vt. minu juttu kui kakukesel tikkale norma iselaetud padrun pessa ei mahtunud :lol: ... ja tükk aega ei usutud kus laadimisel viga tehakse :lol:
kärbes kirbule!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Uus Blaser

Postitus Postitas Motorist »

Sarvik anna vihjet, mida sa Kakukesele Tikka Norma moona laadimise kohta rääkisid :?: . Otsisin aga ei leidnud. Kirjutasin siin eespool oma kogemusest R93'le laengu "ehitamisest". Kui padruni pikkus oli liiga pika (üle 80mm), siis R93 lukk ei tahtnud korralikult sulguda, nõel ei ulatunud tongini ja tuli "kasutada jõudu" luku sulgemiseks. Kui langetasin padruni kogupikkuse 79,5mm sain töötava moona (tihedus 1,5cm). Samas moona kogupikkusel 75-76mm (9,7gr Mega) jäi kuul loopima ja tihedust ei saavutanud (ca 5cm)... :M
Pikakajaline laadimisspets, kellega koos laengut "ehitasin" selgitas mulle asja olemust, aga "mitteproffina" ei tahaks ma tema sõnu kordama hakata...järsku ütlen midagi valesti ja siis teil nalja kui palju :lol:. Vähemalt niipalju sai minu loll peakene aru, et kõikidele torudele kõik kuulid ja padrunipikkused (ja laengud) lihtsalt ei sobi ja leida tuleb just enda relva optimum...kui just ei ole laadimis friik :lol: ja asja endale hobisk kujundanud pole :lol:
Vasta