howa m1500

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
päks
Postitusi: 12
Liitunud: K Juul 01, 2009 11:31 am

howa m1500

Postitus Postitas päks »

kas kellegil on selle relvaga kogemusi. head ja vead?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: howa m1500

Postitus Postitas Olavi Kool »

Mauser aga toodetud Jaapanis. Mis vigu saab mauseri püssil ikka olla?
naised saunas rääkisid
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas vana känd »

No Lp Mauseri omanikud, pajatage nüüd oma kogemusi kuidas sama kuuli kaaluga pool- ja täismantel kuuliga 100m tabamused on kui kaliibriks siis 7,92X57
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas kakuke »

Mis on Mauseril ja Howal ühist? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:Mis on Mauseril ja Howal ühist? :M


See nigu et sigullil ja mersul ka rattad all, samamoodi on ka Mausril ja Howal mõlemal olemas toru, pera ja nöör :D Samuti on zastava mausri koopia...
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: howa m1500

Postitus Postitas Olavi Kool »

kui otsida siis leiab ühist, http://www.featherandfly.com/Howa_M1500_Mauser308.html

Olen küll ainult korra näppinud seda püssi ja siis kohe tuli tunne nagu hoiaks vana head M98 püssi käes. On teisel mauseri lukk ja salv ja koda, ühesõnaga sama relv sisuliselt aga tiba kaasajastatud kaitseriiviga.
naised saunas rääkisid
päks
Postitusi: 12
Liitunud: K Juul 01, 2009 11:31 am

Re: howa m1500

Postitus Postitas päks »

huvitab hoopis see, kas osta Howa või tasuks vaadata sama raha eest midagi muud.12000-13000 eek.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas peepk »

Vaatasin pildilt, et 1 ilus püssi moodi asi, paraja jämusega raud, hea kindel ajalooline lukk tugeva tõmmitsaga. Ilus klassikaline ja täitsa " oma " laad. Ühesõnaga kõike parasjagu ja ei ole " disainerite " poolt liiga nurgeliseks-kandiliseks ja koledaks ratsitud. See " kullinokk " käepideme all servas (ja plastikust pära) ei suuda positiivset üldpilti rikkuda. Kui konkreetse küti palge ja õlga sobib, siis mina otsingud lõpetaks. Hind sihuke paras ja valmistaja maa kah usaldusväärne.
Viimati muutis peepk, K Nov 17, 2010 8:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
sohver
Postitusi: 4
Liitunud: N Mär 04, 2010 7:41 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas sohver »

Varmint raua jooks on hea. Twist 1:12. Suht kergelt läheb küll rooste, kuid mis relv õlitamist ei vaja :roll: . Tõsine viga on ragisevad päästikusüsteemid, mis enamusel eksemplaridel vajavad relvameistri abi. Soomlased ostavad ainult rauad.....kaba ja päästikusüsteemi tellivad kuskilt saksast.....kahjuks rohkem ei tea...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas peepk »

Kui ühte õnnestunud ja 100 aastat edukalt töötanud süsteemi püütakse " parendada " , siis võib ollagi selle " arengu " tulemusena ragisev päästik. Isiklikult sellist päästikut omavat relva käes pole hoidnud ja siiski julgen sügavalt kahelda sellise väite õigsuses, vaatamata kogu relva hinnale.
sohver
Postitusi: 4
Liitunud: N Mär 04, 2010 7:41 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas sohver »

Mauser style action / bolt......nii on lingi juures oleval pildil.kirjas...... :VS tavaline HOWA 1500 lukk... nagu minu ühel torakal -(varmint ja 308 win). Mul on tunne, et mingi ajukääbik peab iga poltlukku Mauseri omaks.....ma arvan, et poltlukul ja poltlukul on ikka vahe vahel. Aga võhikule on vist kama kaks, et kas Mersu või BMW :D
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: howa m1500

Postitus Postitas Olavi Kool »

Hr sohver, tänan tähelepanu juhtimast mu võhiklusele aga kas ise oled seda relva käes hoidnud? Lahti võtnud? aga Mauser 98-t oled näinud, juppideks kiskunud? tean vastust ette, ei ole. Niipalju teadmiseks veel spetsialistidele, et enamus poltlukke on just mauseri süsteemist välja kasvanud. Ja kui tootja ka mu arvamust kinnitab oma reklaamis siis on lihtsalt kaks võhikut kokkusattunud? Veel niipalju ärimeeste tagasihoidlikust pole näinud, et töötavad välja oma lukusüsteemi ja siis omistavad selle au ammu surnud relvameistrile aga noh Jaapanlaste puhul on ju kõik võimalik.
Kui vaadata ainult lõppviimistlust siis tunduvad kõik lukud erinevad aga kui vaataks ajaviiteks lukukoja ehitust, lukustustappide asetust. Kaitseriivi ja tõmmitsa ehitusi on palju erinevaid aga see ei muuda lukusüsteemi.
Panen juurde kaks lukukoda neile kes veel ei tea miiline on Mauseri süsteemi oma.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

ülemised kaks siis mauser ja alumised kaks howa
naised saunas rääkisid
ahverist
Postitusi: 11
Liitunud: K Juul 15, 2009 12:21 am

Re: howa m1500

Postitus Postitas ahverist »

Kätte jõuab lõpuks see aeg kui minagi oma kaua oodatud kaunikese homme kätte saan... ehk siis howa m1500 roostevaba varmint. saab siis muljetada neist headest ja vigadest mõne aja pärast :)
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: howa m1500

Postitus Postitas Siili »

Meil mehel siis Howa 1500 laminaatpäraga.Kohe sai lemmikrelvaks.See relv on lasknud ka vabariigi võistluste esiotsas.Eks ta ise tea täpsemalt.Kardan et enda Eurospordi raud on samast sepikojast,ei roosteta.
Vasta