TOZ-122

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

üllar003 kirjutas:Jahikaaslasel on IŽ-18 22LR cal ja pole üldse rahul. Raua soojenedes hakkab kuul ronima kella 11 suunas üles, iga lasuga rohkem.

Ei hakka pikkalt teisel teemal jahuma, aga vaata teemat IZ-18MH. Seal on sellest probleemist juttu ja kuidas seda kõrvaldada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Kaupo :
3.Olen neid tavotised pappkarbis IZ-18 relvi välja võtnud ja nende koostekvaliteet ( loe: avamisel ja sulgemisel on vaja algul hiigeljõudu ) ei jäta just parimaid muljeid...
4. Mõned püssid (millele kohe on ostetud see mono-teras jalg) lasevad jahiolukorras täitsa täpselt, au ja kiitus...Eriti 222 REM , nendega on lastud hulgaliselt rebaseid ja kopraid.

Pappkarp, uue vene püssi avamine - sulgemine on omaette teema. Jutt meil oli ju RAUAST JA SELLE VÕIMALIKUST TOOTJAST - VALMISTAJAST. Mis hinda puutub, siis Venemaal on kõik võimalik ja keegi meist ju ei tea, mis tehingutega ja mis hinnaga need rauad Venemaale saabusid.
Punkt 4 -No näed...kui korralik optikajalg ja optika - laseb püss küll. Mida jahimehel siis veel vaja peaks olema !

Ei haaku küll teemaga aga eks apse juhtu ka "parimateski perekondades" - isiklik kogemus kvaliteetrelvast ka olemas. 19980 kr maksnud Lääne Euroopa tipptootja toodetud püss. Peale 10 lasku tiirus kadus püssilt lahtise sihiku kirbuosa - lihtsalt kinnituskruvid kehvasti kinnitatud !! Lukuga olin sunnitud ka Nurkade juurest läbi astuma, sest relva teatud asendis oli luku tagasijooks takistatud. Tegu poolautomaadiaga. Probleemid kõrvaldatavad ja kõrvaldatud aga sellise hinnaklassi relval ikka selliseid apsakaid näha ei tahaks! Muuseas - see püss ka ostes pappkarbis ja metallosad konserveerimisõliga koos !! Kuna mul selle püssiga head kontakti ei tekkinudki (eks eeltoodu ka mõjutas) siis olen konkreetse relva osas juba hulk aega "teistkordselt õnnelik"...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

OK. Iž-18 väljamüügihind tehasest on alla 100 USD. Missuguse Austria tootja relvaraud on teie arvates sellel relval? Äkki lõpetaks selle faktideta infomüra nüüd ära? :roll:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo, kumbki toru päritolu variant sulle ei sobinud. Ehk siis seletad, kust kuradist nad pärit on! Taevast sadasid alla või!?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Iž-18 raud on ikka Izevskis tehtud, välisdisain meenutab kergelt Steyr-Mannlicheri "keermes" välimust. Mõned aastad tagasi hakkasid noored Vene grupi jahimehed (Harju-Tallinna keskonnateenistuse korraldatud jahitunnistuse kursuse osavõtjad) seda (kuskil Vene kirjanduses levitatud) legendi minu käest küsima, et välimus on sarnane, kas relvaraud on tehtud Austrias Steyri tehases? Kuna välimus on tõesti sarnane on see "linnalegend" Austrias tehtud IZ-18 rauast nüüd hoogsalt levinud. Paraku olid seal või on ka praegu slaavi tähtedega markeeringud ja relva hinnaklass (ostuhind alla 100 USD) ei anna absoluutselt mingit võimalust spekulatsioonideks. Nii lihtne kõik ongi! :lol:
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Kaupo:
...seda (kuskil Vene kirjanduses levitatud) legendi minu käest küsima, et välimus on sarnane, kas relvaraud on tehtud Austrias Steyri tehases? ...

No kui Kaupo kindlalt väidab, et vene kirjandus lausa valetab asjast...mis siis teha...ei saa mina ka teadjate meeste vastu. Minu toodud infogi ju netilehelt saadud. Ei ole ise seal tehase juures olnud, kui neid raudu monteeriti. See hind.....Kaupo kindlasti teab täpselt, kui palju on Austrias toodetud raua OMAHIND. Palju ta eest poes küsitakse...see kaupmehe osavus ja ...maksja l.....s.
Tikka karabiini hind on võrreldes 1990 aastaga kahekordistunud !! Kas ka kvaliteet on kaks korda parem ?

Aga teema oli ju hoopis see, at Andrus otsustas osta Manlicheri karabiini koopia....kui meeldib ja hind sobib, osta julgesti.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Eile jõudis siis Rössleri partii eestisse ja täna pakiti lahti.Olin ise seal juures ja sain püsse katsuda.Esmamulje on väga hea,istub hästi õlga(eriti hästi lux mudel),raud ei ole "keermes"nagu iz 18!On saada standard ja lux mudelid,mõlemat saab ka kiirpäästikuga kellel huvi,saab ka vasakukäelist mudelit.Pikkust on 108 cm,kaal standardil 2,9 kg(lux oli vist natuke raskem).Kolm või neli püssi sellest partiist pidid Tartu ka saadetama,siis saavad sealt kandi mehed neid ka vaadata ja katsuda.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mis nimeline asutus toob? Deerhunter??
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ei,maale toob neid firma Anome mis asub Rakveres.
corwin
Postitusi: 1
Liitunud: T Jaan 24, 2006 2:31 pm

Postitus Postitas corwin »

... Kolm või neli püssi sellest partiist pidid Tartu ka saadetama,siis saavad sealt kandi mehed neid ka vaadata ja katsuda.

Et kus neid siis Tartus näha saaks?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

corwin kirjutas:Et kus neid siis Tartus näha saaks?


Võru tänaval, Trapperis!
tuleb jaht või jaa?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Lugesin selle teema otsast lõpuni läbi ,kuna kavatsen kohe ühele tuttavale minna relva soetama,.... pole lihtsalt sõnu Enamus teemast nii mööda kui mööda ja veel ütlete ,et kasuta otsingut :cry:
Kivi kotti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jätsime siiski selle TOZ - 122 poodi ! Andku mulle omanikud andeks,aga mulle tundub see relv küll ka nuiana tarvitamiseks kõlbuliku riistapuuna.Ennem võtaks sada korda LOS -4 -ja. Valitud sai TIKKA.
Kivi kotti!
jäägermeister
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 17, 2004 11:35 am

Postitus Postitas jäägermeister »

Tuttav ostis endale kõneall oleva tuki.... Need, kes jätsid relva ostmata ja natuke kvaliteetsema toote kasuks otsustasid, on õnnega koos.
Peale ostu selgus:

1. Optika pealekruttimise järgselt ei olnud võimalik lukku avada, tegime ümber.
2. Peale esimest proovilasku lihtsalt lukk ei tulnud lahti, telliskivi abi oli vaja.

Rumal tuttav asus ise usinasti lukku töötlema :) kaotades võimaluse relv poodi tagasi viia. Muidu laskimistihedus ei olnudgi väga halb. Aga nagu relvapoe müüja ise rääkis- KIRVETÖÖ
Isegi mu paps (vene relvade austaja) ütles, et see tukk kõlbab vaid lambavaiaks :D

Soovitus-natuke raha juurde ja Tikka majja, ei pea hakkama ise relva tegema, toorikut ei ole mõtet osta :)
Vanaisaloaga jahti ei pea!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nii see on - Toz 122 on tõesti relvaga hämmastavalt sarnane riistapuu ja selle lambavaiaks kõlblikkus on ka veel küsitav. :lol:
Vasta