TOZ-122

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Või siis teine variant et ostad teadlikult relva paariks aastaks, niiöelda käeharjutuseks. Nagu noored poisid ostavad vana siksi et hea kaärutada ja kahju ka pole kui otsa saab. :lol:
Isegi praegu vaatan 22LR järgi et saaks mingi odavama asja kätte, lihtsalt trenni pärast. Eks hiljem kui on tunda et täpsused sõltuvad püssist aga mitte mehest eks siis saab edasi minna.
Väga positiivne kogemus on õhukale optika peale aretamisest. Hind oli lausa 69,90 pluss õlled aga lõbu ja harjutamist terveks õhtuks, põhimõte regullimisel sama mis korralikul optikal. Oleks ma enne oma optika sisselaskmist sellega tegelenud oleks asjale vist enesekindlamalt suhtunud mitte aga tõelist teadust teinud :D .

Mehed kas te ostate autosid samuti nii nagu relvi :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Laiendaksin Pika arvamust edasi. Just nimelt tulekski enne selgeks teha mille jaoks ja kuidas kavatsed relva kasutada ning kuidas rahakoti paksus kannatab. Kui rahakott kannatab, kui tahad 200m pealt rebast kõmmutada ning võistlustel üle 190 silma lasta ja kodus poeg(pojad) kellest jahimehed sirgumas, siis tõesti pole mõtet koonerdada ja igal juhul tasub hea ja kallis püss koos kalli optikaga osta. Kui aga oled kuuekümne kandis, tahad oma kitsed-sokud ära lasta ja ajujahti pidada, võistlustel ei käi, järeltulijad plikad, rahaga ka nii kuidas on -no mina saan küll aru, miks need mehed just seda odavamat varianti eelistasid. Nagu ka enne olen öelnud-kellele ema, kellele tütar...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nagu ka enne olen öelnud-kellele ema, kellele tütar...


Antonius avas selle värgi mõtte minu meelest väga hästi! Aga ikkagi, kas on mõtet ka soliidses eas hakata vaevlema mingi juraga. Oli juhust ühte, peaaegu meeleheitel vana lasketiirus aidata, kes oma IZ-18-ga hakkama ei saanud. No sai kuidagimoodi tuki sinnapoole käima. Häda on ka selles, et suvalist odavat vene tukki edasi müüa on praktiliselt võimatu. Hea relva saad alati müüdud. Ja siis, kui juba muld suus, on tulemus mitte 0 vaid väh. +50 nendele,kellele püss päranduseks jääb, nii et on ikkagi vahe. Kahjuks mitte enam igavestel jahimaadel uitajate jaoks.
Mis parata, see on reaalsus!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

puukoi kirjutas: Mis parata, see on reaalsus!

Mis parata, aga reaalsus on ka see, et inimesel on peale püssi elus ka muud tarvis, soetada elamine, auto, pere toita jne. Sealt ka need kompromissid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mis parata, aga reaalsus on ka see, et inimesel on peale püssi elus ka muud tarvis, soetada elamine, auto, pere toita jne. Sealt ka need kompromissid.


Ei ole paremat abivahendit pere toitmiseks, kui korralik 300WinMag! :lol:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

nonoh

Postitus Postitas Arles »

Kisub offtopicuks.
Aga jahipidamine ei ole mitte elatusallikas (v.a. üksikud erandid) ning ikka rohkem kulu. Ei poolda ka jahipidamise vaid liha/naha pärast propageerimist.
Aga jätkama kõrvalehiilinud juttu peab siiski muu teema all, kui üldse (luban käesolevat kustutada:))
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

asi otsutatud :D see ost jääb ära
välja sai valitud see http://www.jagd-shop.at/products.htm standard ,jääb vaid oodata kuni püssid eestisse jõuavad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mis toruga tegemist on ja palju raha selle eest küsiti? Kuidas käes katsudes tundus?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Katsuda pole veel õnnestunud ja hind jääb kusagile 12-13 kanti hiljem saab kuskil 3000.- eest juurde osta teise raua . Tuleb oodata vaid millal partii kohale jõuab ,tegemist on ühe väga maineka tegija 95 % koopiaga.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Mannlicher-i koopia peaks see oma väljanägemise järgi olema. Ikkagi- mis püssiga tegemist on? Kas mingi Venemaa aretus?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Tegu on Austria firmaga,Rössler oli vist nimi kui ma ei eksi.Firma reklaami järgi on 90% püssist Sauer,garantii aega kui niisugust ei eksisteeri,öeldakse niimoodi,et kui ikka päris buldooseri alt pole läbi käinud siis vahetatakse välja mis vaja.Raua vahetus pidi aega võtma umbes minut.Lähima ajal peaks kusagil reklaam ka ilmuma lubas poe omanik,esimene partii on väike ja juba vist kõik ära lubatud.Järgmine partii pidi umbes jaanuari lõpus tulema.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

andrus kirjutas:asi otsutatud :D see ost jääb ära
välja sai valitud see http://www.jagd-shop.at/products.htm standard ,jääb vaid oodata kuni püssid eestisse jõuavad


Üks uss hakkas närima - kas sel äkki polegi see vene allhankena tehtud sibulavindiga raud, mille riismed-jäägid IZ-18 peal!?

P.S. Vaata seda rauda, mis eraldi!
Viimati muutis puukoi, T Dets 20, 2005 6:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

?????????? :shock:
mis jutt see nüüd on
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mulle 3a tagasi Küti Äris ka räägiti, et IZ18 raudu alguses manlihheri jaoks toodeti? Ilmselt siis seda koopiat oopis mõteldi või....
Nojah, õnneks ei ost tookord issi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Pean tunnistama, et enne seda, kui Puukui oma postituse tegi, vaatasin korraks seda lingil olevat pilti ja raud tundus mullegi üllatavalt tuttav (keerdus, proportsioonid üldjoontes visuaalselt samad jms) Iž 18-lt tõesti. Samas Mannlicheriga võrldusmomenti olen kuulnud pigem sellise nurga alt, et "nagu Mannlicher", s.o sarnaselt keerdus. Mannlicher oleks vast suutnud ka mujalt raudu tellida, kuigi see muidugi pelgalt minu oletus.

BM
Vasta