Winchester SXR Vulcan

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Lauri_k
Postitusi: 4
Liitunud: P Dets 26, 2010 1:55 pm

Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Lauri_k »

Tere. Kas kellelgil on olnud kokkupuudet antud relvaga või üldse poolautomaatse vintrelvaga?
Olen ise vintraudse relva ostueel ja oleks väga tänulik, kui keegi oskaks antud teemal kaasa rääkida järgmistel küsimustel: ümberlaadimise probleemid, poolautomaadi täpsus ning kasutusmugavus.
Kõik arvamused on oodatud.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas frukt »

(y) soovitan soojalt
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Tormis »

Kas, see saab olema Su esimene vintrelv?
Lauri_k
Postitusi: 4
Liitunud: P Dets 26, 2010 1:55 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Lauri_k »

Jah, see saab olema mu esimene vintrelv
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Tormis »

minu soovitus, vaata poltlukuga püssi poole, poolautomaat võiks tulevikku, teiseks või kolmandaks relvaks jääda.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tormis kirjutas:minu soovitus, vaata poltlukuga püssi poole, poolautomaat võiks tulevikku, teiseks või kolmandaks relvaks jääda.

Ehk põhjendad? Ise oman küll mitte antud relva,aga siiski poolautomaati ja väga OK.Lisaks sellele ,et ta ei jää alla mingis mõttes poltluku relvadele on poolautomaadil isegi eelis,tulenevalt ümberlaadimis süsteemist.Endal Bruwning bar.Aga ei taha siin mõtetut vaidlust arendama hakata,kellele ema.....!
Viimati muutis Ahto Kattai, P Dets 26, 2010 9:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mitte et ma Browningust miskit tean aga tundub tubli tükk Browning Bar-i olema?
Lauri_k
Postitusi: 4
Liitunud: P Dets 26, 2010 1:55 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Lauri_k »

Vot sellest teemast ma ei saagi aru, miks öeldakse, et teiseks relvaks poolautomaat ja esimeseks poltlukk.
Kas poolautomaadi laskmistäpsus on väiksem? Või on tal probleeme rohkem, või laskekaugus väiksem?
Kõik räägivad nii erinevaid jutte nende poolautomaatide suhtes.
Kas kelelgil on oma kogemus ja põhjendatud arvamus poolautomaatide headest/halbadest külgedest
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas honkomees »

Arvatavasti asi on (pool)automaadi lõdvestavas toimes. S.t. et esimese relvana poolautomaati kasutav noor mees hakkab liiga lootma sellele, et varus on veel mitu kiiret lasku ja hakkab tegema põhjendamatuid päästikuvajutusi. Tegelikkuses on tabav enamasti üks ja see esimene lask, ülejäänud on lihtsalt suur padrunikulu.
Poltlukuga või veel enam ühelasuline vint nagu Iž-18 distsiplineerib, mõtlematuid laske tuleb vähem. Hiljem teise relvana on need õiged harjumused juba olemas

P.S. Meie pundis üks noor mees ostis esimeseks püssiks sileraudse poolautomaadi ja padruneid kulus üksjagu. Mõtles natuke ja teise relvana, vintraudse, ostis poltlukuga. Nüüd on tema nimel meie viimase paarikümne aasta uhkeim põdratrofee ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas kakuke »

Peas probleem ennekõike ongi. Tuttav, kes sai ka omale ma ei tea mitmendaks relvaks poolautomaatse sileda, ütles, et ega enne sõrm rahulikuks jää, kui paugud salvest otsas. Ise peab taga vaimult tugev olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Lauzy »

Eile õhtul saunas vanemad mehed rääkisid just selle paugutamise kohta huvitava loo, veneajal tahtnud üks mees ka vinti proovida, laenas siis sõbralt püssi, sõber andis kaasa kolm padrunit ,et ei läheks liigseks paugutamiseks. Jahi tulemuseks oli õhtul karu,kult ja sokk :lol:
Aga eks igaüks ise teab mida ostab, mina alustasin siledaga siis ostsin ühelasulise vindi ning nüüd olles kaheksa aastat jahimees olnud ostsin poltlukuga vindi, kuid peas mõten enne lasku ikka et mul kasutada vaid üks lask :wink:
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas kirp »

Kui kardad, et probleemid peas, siis saab alati laadida ka automaati ühe padruni. Eks siis hiljem kui harjumused tekkinud, võid ka teise ja kui hästi läheb siis ka kolmanda lisada :D
Olen pidanud nii siledat kui vintraudset kui ka spordika poolautomaati. Ei ütleks, et esimese lasu tegemine hooletumaks läheks kui tead, et rivi padruneid salves ootamas. Poltlukuga relval ju tegelikkuses palju enam laske (pole 3 padruni piirangut) ja hea luku ja harjutamise korral pidavat nii mõnigi soome (ju ka eesti) jahimees pea sama kiiresti laskma. Liikuvale märgile mitme lasu tegemise harjutus ühe jooksu ajal parandaks märgatavalt meiegi laskekatsete taset.
Mõningal määral vajab pigem distsipliini "valangute" järele laskmine juba pakku pääsenud ulukile. Eriti siledaga kipub tõesti nii olema, et näpp võdiseb veel päästikul ka tühja salve ja lahtise luku asendis. Seega pigem võib kurta kiirustamise (ja sedavõrd ka ebatäpsuse suurenemise) üle ja seda, et sassi kipub minema, mitmes lask on. Aga see on pigem harjutamise ja koolituse probleem. Praktikali laskjad just seda ju õpivad, et mitte liiga rabistada, aga samal ajal efektiivselt ja kiiresti märke tabada. Ja praktikali ei teha vaid püstolist.
Kokkuvõtteks võiks öelda, et poolautomaadi suurem efektiivsus (ja sellest tulenevad piirangud) on paljuski üle hinnatud. Pigem on tal mitmeid puudusi - mõningasel määral halvem täpsus, raskem puhastamine, osade kulumisest tingitud parandamise ja tõrgete probleemid. Ja kuramuse korralikku moona tahab (kuigi laen ise poolautomaatide tiirupaugud, jahti lähen vaid poe moonaga).
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas Tormis »

Näed ongi minu eest juba vastatud ja päris põhjalikult. Osta ega me siin keelamas ei ole ja Winchester SXR Vulkan on palju rohkem jahirelv, kui need saigad, veprid ning muud kalšnikovil põhinevad poolautomaadid.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas wsm »

Lauri_k kirjutas:Vot sellest teemast ma ei saagi aru, miks öeldakse, et teiseks relvaks poolautomaat ja esimeseks poltlukk.
Kas poolautomaadi laskmistäpsus on väiksem? Või on tal probleeme rohkem, või laskekaugus väiksem?
Kõik räägivad nii erinevaid jutte nende poolautomaatide suhtes.
Kas kelelgil on oma kogemus ja põhjendatud arvamus poolautomaatide headest/halbadest külgedest


Ma pigem nõustun nende meestega, kes soovitavad poolautomaati mitte võtta esimeseks relvaks ja toon siinkohal välja ka põhjused, millega peate arvestama kui soetate sellise relva.
Tuleb arvestada poolautomaadi ehituslikke eripärasid:
1. Laskmisel on päästik suht pikk ja veniv - ei ole konkreetne, tundlik.
2. Päästmise hetkest kuni padruni plahvatuseni minev aeg (reaktsioooni aeg) on poltlukuga relvast ca 2 korda pikem ja see tingitud lukumehhamismis olevast pikast kuke käigust lööknõelani.
3. Kui on ümerlaadimise mehhanism gaasitoruga, siis relvaraua soojenedes hakkab tabamispunkt muutuma. Põhjuseks gaasikanali ja raua ühenduskohas soojenedes tekkivad pinged , mille tulemusena hakkab hajuma ja muutuma kuulide tabamispunkt. Siit soovitus: laske relv peale külma rauaga või pidage laskude vahel suht pikka vahet, et raud saaks jahtuda.
Nende kolme teguriga tuleb arvestada :!:
Olen mitmete poolautomaatide omanikega nende probleemidega kokku puutunud. Mõned mehed saavad nendega ilusti lastud ja jahil käidud kuid samas mitmed on loobunud poolautomaadist kuna ei ole konkreetne ja kindel relv, raske harjuda ja ulukit tabada . Ostes poltlukuga relv on neil jamad unustatud.
Mul isiklikult pole midagi poolautomaadi vastu. Lihtsalt teadmiseks teistele
Edu valikul!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Winchester SXR Vulcan

Postitus Postitas valgeronk »

lAURI.Osta kindlasti soovitud relv.Kõik arvamused on üldjuhul teretulnud,aga ikkagi plää-plää.Olen ise omanud igasuguseid,üheraudseid ,poltlukuga,vibulukuga ja oman ka poolautomaatse vintrelva.Kui oled noor mees,küll õpid ka sellest laskma.Padruneid ilmselt kulub alguses natuke rohkem,aga needki müügis.Ühele eelkirjutajale lisaksin juurde.Remington 750-l ei ole jäika gaasikanalit,milline on Winchester SXR.ei tea.Ja kõige tähtsam,peaasi et ise tunned ostetud relvast rõõmu.Aga teistele kõigile,head vana aasta lõppu ja kõike kordaminekuid uuel aastal.
Vasta