Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Lauri_s
Postitusi: 1
Liitunud: P Jaan 16, 2011 5:17 pm

Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Lauri_s »

Tere,

Plaan on lähiajal soetada endale poolautomaatne vintrelev, kas kellegil on kogemust nende relvadega? Mida peaks jälgima neid ostes? Head ja vead.....? Või kas hoopis siiski poltlukk???

Ise olen mõelnud ühte neist allolevatest, kuid kellel on pakkuda ja kogemust mõne muu taolise relvaga võib ka vabalt arvamust avaldada ja soovitusi jagada.

Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Tänud juba ette!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas valgeronk »

Kus kandi mees?Ja miks loetletud relvad?Viljandis müügil Remington 750.-poolautomaat.Oman antud relva,ainult kiitus.Sellel relval väga pikad valmistamise trditsioonid,mötlemist küllaga.Kõige õigem oleks tutvuda nende kõigega,küll siis selgub ka parim.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

Miks sa ühe relva puhul eelsitad plastikut ja teisel puitu? Ise eelistaksin puitu (sama raha eest soojem, kenam). Benelli ARGO kohta on ka siin ühtteist kirjutatud. Mõnedel (k.a. minul) ei taha kõiki padruneid korralikult ümber laadida, samuti on tehasepoolne näpukas gaasitorustikus asuv nn. poolkuu materjal ja kinnitus torus, kuid saab edukalt lasta korda teha. Muidu tegu suht töökindla poolautomaatse püssiga ja mina olen sellega rahul.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Tormis »

Miks sa TiitR arvad, et plastik talvel külm on, mul on Mannlicher Prohunter plastiklaega ja ma väidan vastupidist, soe on.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

Tormis kirjutas:Miks sa TiitR arvad, et plastik talvel külm on, mul on Mannlicher Prohunter plastiklaega ja ma väidan vastupidist, soe on.

No plastik on olemuselt juba külmem (külma ilmaga)...samas pole mul kunagi ühtegi plastlaega relva olnud ka, kui väikekaliibriline Walter G22 välja arvata, aga sellega ma külmal ajal tiirus ei käinud ka :oops:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas aivar00 »

Minul jälle on Benelli Argo ja olen kah väga rahul. Siiani ei ole õnneks ühtegi tõrget olnud. Võib-olla mõjutab toda ümberlaadimist kah kasutatav kaliiber(9,3*62) ja padruni tootja(Norma ja Sako) :M
Samas Remiongtonist lasknud ei ole, kuid Benelli on minu meelest väga hästi tasakaalus olev relv. Ja kui traditsioonidest rääkida :lol: siis Remingtonist ta kah kehvem ei ole :lol:
Minu arvates proovi mõlemat relva õlga ja sellest tee ka enda valik. Muideks Benellil saad kaba nurka muuta- seibid tehasest kaasas.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Ax1600 »

Endal Argo, 30-06. Iselaetud ja Norma moona kasutatud ning pole veel ühtegi tõrget olnud. Valituks osutus kuna ideaalselt istub õlga, planksihik meeldib (lisaks kiirjalgadega optika) ja laialivõtmine puhastamiseks võrreldes näiteks H&K nohu.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas frukt »

endal argo aga kui kunagi uuesti ostma lähen siis Winchester SRX Vulcan sobib oma omadustelt paremini :oops:
Lauri_k
Postitusi: 4
Liitunud: P Dets 26, 2010 1:55 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Lauri_k »

Tere Lauri_s,
Ise ostsin alles hiljuti endalse SXR Vulcani 30-06. Alguses oli mul ka kahtlusi küllaga, kas tasub ikka poolautomaati osta, kas äkki 30-06 pole liiga suur jne jne.
Kuid olen siiani oma ostuga väga rahul, ainuke pettumus sai omaks siis kui hakkasin optikat peale panema, nimelt tuleb lahtise sihiku tagumine osa maha võtta, selleks, et optikat kinnitada.
Algul oli plaan nimelt relva ajujahis kasutada lahtise sihikuga ( kunaminu jaoks on tegemist üli mugava relvaga ) ,kuid nüüd iga kord kruvimist liialt palju.

Argo kohta ütlen nii palju, et minu jaoks tundus ta liiga kandiline, vulcan oli rohkem minu õla järgi ja disain tundus ilusam.

Edu valimisel.
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas matu1 »

Kõik oleneb ka sellest mis optikat kasutad ,suurema kaliibri puhul hakkad neid odavaid üle päeva vahetama ,benelli on juba selline aga minu teada alates 2008 see gaasikolvi viga parandatud. Teed veel päästiku kergemaks.Endal 9,3x62 väga rahul. Aga kui raha vähe , siis osta kallim optika kui püss. See puhtalt minu soovitus ja ma arvan sa pärast ei kahetse :lol:
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas UNN »

Oman Benelli Argot hulk aastaid.Soetatud sai siis kui neid Trapper esmakordselt Vabariiki tõi.Töötab laitmatult nii tehase kui iselaetud moonaga.Võin eksida,kas ei ratsitud vahepeal seal gaasisüsteemis midagi,algul puudus see probleem.Mis optikasse puutub siis jutt õige.Alustasin busnell elite 4200= aastaga laiali,teine shirstone gold pidas kauem.Kui kuulata poemeeste juttu siis oled ise püssi vastu puud tagunud ja jahilt koju minnes rihmapidi järel vedanud.Seal mängib vist luku löök,mis üsna terav laks ja veel kahepoolne löök. Nüüd nightforce extreme siiani probleeme pole.kaliiber on 30-06.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

UNN kirjutas:Oman Benelli Argot hulk aastaid.Soetatud sai siis kui neid Trapper esmakordselt Vabariiki tõi.Töötab laitmatult nii tehase kui iselaetud moonaga.Võin eksida,kas ei ratsitud vahepeal seal gaasisüsteemis midagi,algul puudus see probleem.Mis optikasse puutub siis jutt õige.Alustasin busnell elite 4200= aastaga laiali,teine shirstone gold pidas kauem.Kui kuulata poemeeste juttu siis oled ise püssi vastu puud tagunud ja jahilt koju minnes rihmapidi järel vedanud.Seal mängib vist luku löök,mis üsna terav laks ja veel kahepoolne löök. Nüüd nightforce extreme siiani probleeme pole.kaliiber on 30-06.

On minugi ARGO Trapperist ca. 4 a. tagasi soetatud ja alul rääkis Arno, et see gaasisüsteemi jama väljendub ainult 30-06 kallibril, kuid mul 308 ja sõbra 308-l sama keiss...vb. on uuematel asi parandatud :roll:
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal ka Argo 308 win Trapperist ostetud, 2005 a novembri lõpus. Siiamaani töötab väga hästi, gaasisüsteemiga probleeme pole olnud, ümberlaadimisega samuti. Kasutanud nii tehase kui iselaetud moona. Ainuke probleem laadimisel oli Norma Alaskaga, kui padrunid hooletult magasini toppisin. Kõik padrunid peab magasinis ilusti vastu tagaseina suruma, mida algul tähele ei pannud.
Optika Shirstone Gold lainurk, minu arust parim lahendus ajujahiks. Paar aastat kasutuses, siiamaani kestab (y)
Mina olen rahul selle kompotiga :lol:
Üks pilt kah:
Pilt0174.jpg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

Üllar Tamm kirjutas:Omal ka Argo 308 win Trapperist ostetud, 2005 a novembri lõpus. Siiamaani töötab väga hästi, gaasisüsteemiga probleeme pole olnud, ümberlaadimisega samuti. Kasutanud nii tehase kui iselaetud moona. Ainuke probleem laadimisel oli Norma Alaskaga, kui padrunid hooletult magasini toppisin. Kõik padrunid peab magasinis ilusti vastu tagaseina suruma, mida algul tähele ei pannud.
Optika Shirstone Gold lainurk, minu arust parim lahendus ajujahiks. Paar aastat kasutuses, siiamaani kestab (y)
Mina olen rahul selle kompotiga :lol:
Üks pilt kah:[attachment=0]Pilt0174.jpg

Kusjuurse oligi mul Alaskaga ümberlaadimis probleemid...ilmselt ei surunud siis ka päris vastu tagumist seina. Samas Sakoga on 1 ümberlaadimistõrge olnud, kuid panen selle jäätunud luku süüks.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas kirp »

Selle Batue-sihiku (või mis ta on) peab ka Benelli Argol maha kruttima kui 50mm ja üle selle optikat peale hakkad panema. Vähemalt siis kui madalale paigutad. Kui poolautomaadi tulejõudu ja kiiret laskmist ligidalt kasutada tahad (nt. koeramees), siis tasub kindlasti see lahtine sihik peale jätta ja kiirjalgadega midagi väiksemat püssi peale panna. Saad kuuse-alla ronides optika maha võtta ja sademetekindlalt lasta. Sihukeses ootamatus ja sea-ohtlikus olukorras on ikka kindlam kui ei pea enne laskmist taskurätikuga klaase puhastama :wink:

Üks Argo positiivne omapära on see (mida korra mainiti), et kaba nurkasid saab nii horisontaalis kui vertikaalis muuta kaasas olevate vaheseibidega. Lae pikkuse sättimiseks on samuti olemas vahetükid, mida on väga lihtne paigaldada. Ka toob Trapper sisse salvesid ja muud nipet-näpet sellele mudelile. Nii, et hoolduse seisukohast on suht hea seis. Ja nii palju kui ise kogemust (9,3mm) ja teised foorumis väitnud, on tegemist poolautomaadi kohta ebatavaliselt täpse relvaga (vt. ühte viimast Kaupo postitust selle kohta), mis võib tuleneda Benelli raua krüotöötluses. Negatiivse poole pealt on vähe lisada, vahest vaid see, et kunagi leidsin relva raualt õrnalt roostetava kämbla jälje - edaspidi panen püssi kappi pikemaks seisma õlilapp pihus.

Teisi nimetatud relvi pole omanud ja ei oska kommenteerida. Küll lisaks, et Winchesteril ei läinud tegevus ameerikamaal mingi aeg tagasi eriti hästi ja kindlasti peab uurima osade saadavuse üle (kuigi ega heal relvameistril miski parandamata jää isegi kui vaja, lihtsalt mugavam valmis jupp võtta).
Vasta