Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

Ostsime sõbraga peaaegu ühel ajal Trapperist Argo`d, mina siis 308, tema 30-06. Minu sihik nägi kohe välja selline nagu pildid, sõbra oma aga oli varustatud selle "imeliku" sihikuga. Meenub veel, et minu püssil on relvaraud 2" pikem kui sõbral.
Minu püss ja sihik siis selline (optika esimene lääts mul 50) :
Pilt
Viimati muutis TiitR, K Jaan 19, 2011 9:26 am, muudetud 1 kord kokku.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Üllar Tamm »

TiitR kirjutas:.Minu sihik nägi kohe välja selline nagu pildid, sõbra oma aga oli varustatud selle "imeliku" sihikuga...
Pilt


Ühele ema, teisele tütar, mõni võtaks hea meelega mõlemad ette :lol:
Vaatasin ka korra poes sellise sälksihikuga püssi, ei meeldinud. Kudagi koledaks teeb see sihik püssi. Battue on ikka mõnusam, vähemalt minu arust :wink:
Üle 50 mm esiläätsega peab sihiku maha kruvima, 50 mm esiläätsega mahub veel peale, kui optikat liiga ette ei taha nihutada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas kirp »

Pole ise selle tavalise sihikuga Argot näinud. See Batu-sihik ulatub tunduvalt tahapoole. Loodud spetsiaalselt kiireks sihtimiseks. Õnneks käib sihiku plastosa lihtsalt ühe kruviga ära, samas selle all olevat metalljubinat (mille külge plastosa kinnitub) mul ei õnnestunudki toru küljest lahti saada (aga koos sellega läheb 50-ne optika peale küll).
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas aivar00 »

Minu Benellil on nn. Batu sihik peal. Mulle ka meeldib too palju rohkem- väga mugav on kiiresti loom sihikule saada. Samas on mul MAC-Kilicu kiirjalad ja optika on 56-e läätsega. Nagu kaubanduses kaenud olen on optikad ka erineva pikkusega ja justnimelt Batu sihiku ja esiläätse vahel ruumi küll. Ja need kiirjalad on minu pilgu läbi madalad või siis äärmisel juhul keskmise kõrgusega. Igatahes mina olen kooslusega väga rahul. Valiku kriteeriumikas oli asjaolu, et ajujahis ei tea kunagi kuhu satud- kord oled sihi peal (lahtine sihik) kord jälle raiesmikul või põllu(optika).
Ja relv on tõesti täpne.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

Argo sihikust veel. Kui ma omale Argot Trapperis valisin, siis väljas oli tõepoolest Batu sihikuga mudel (kaliibrit ei vaadanud, vaatasin vaid õlga istumist sel hetkel), kuid järgmine päev järgi minnes, ulatati mulle pakendis püss, millel sälksihik ja mäletamist mööda väitis Arno, et hetkel vaid sellise sihikuga 308 olemas...kas võtad või jätad? 1 tähelepanek veel, et sõbral on samuti Argo 308 ja samuti sälksihikuga....et kas 308-t üldse teise sihikuga saada oli?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:...Argo 308 ja samuti sälksihikuga....et kas 308-t üldse teise sihikuga saada oli?

olin juures kui Üllar oma Argo ostis, .308 ja Battue sihik, Tartu Trapperis mõned aastad tagasi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:
TiitR kirjutas:...Argo 308 ja samuti sälksihikuga....et kas 308-t üldse teise sihikuga saada oli?

olin juures kui Üllar oma Argo ostis, .308 ja Battue sihik, Tartu Trapperis mõned aastad tagasi

Selge, siis lihtsalt polnud poes need hetked (kui mina ja sõber need püssid sealt soetasime) 308-t Batu sihikuga. Kuigi endalegi meeldib selle Batu sihik 8)
P.S Trapperi kodukal ka ilusti näha kahe Argo 308 erinevused: Batu sihikuga püss 20" rauaga ja sälksihikuga 22" rauaga. Ja tundub, et 30-06-t saabki vaid Batu sihikuga ja 20" rauaga? :M
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas matu1 »

Kõik oleneb kaupmehest kuidas kokkuleppele saad, minul vahetati sihikud poes ära.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

matu1 kirjutas:Kõik oleneb kaupmehest kuidas kokkuleppele saad, minul vahetati sihikud poes ära.

Nojah, nüüd sellest oma 3..4 a. möödas, vaevalt et enam keegi jutule võtab :lol:
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas frukt »

seda et tolle sälguga tegelt peri hea ka kiirelt lasta ja see ka kunagi sai mulle määravaks et 56 optika mahub sinna taha ära Winchester SRX Vulcani minus see et peale suurema läätsega optika pealekrudimist jäi otsa kirp optikast õrnalt kumama katsetasime erinevaid kombinatsioone aga ikka häiris tsips,nüüd kirp kapis :oops:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas hundikütt »

TiitR kirjutas:matu1 kirjutas:
Kõik oleneb kaupmehest kuidas kokkuleppele saad, minul vahetati sihikud poes ära.

Nojah, nüüd sellest oma 3..4 a. möödas, vaevalt et enam keegi jutule võtab


Kas poleks võimalik tellida.Kauplused kes relvi müüvad ,müüvad ju ka varuosi.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas TiitR »

hundikütt kirjutas:TiitR kirjutas:matu1 kirjutas:
Kõik oleneb kaupmehest kuidas kokkuleppele saad, minul vahetati sihikud poes ära.

Nojah, nüüd sellest oma 3..4 a. möödas, vaevalt et enam keegi jutule võtab


Kas poleks võimalik tellida.Kauplused kes relvi müüvad ,müüvad ju ka varuosi.

Ei ei, see pole nii tähtis :D Mul niikui nii statsionaarne optika ja seda sihikut ei kasuta. Oleks kohe vahetanud siis veel, aga nüüd ei näe mõtet 8)
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas Üllar Tamm »

kirp kirjutas:... Õnneks käib sihiku plastosa lihtsalt ühe kruviga ära, samas selle all olevat metalljubinat (mille külge plastosa kinnitub) mul ei õnnestunudki toru küljest lahti saada (aga koos sellega läheb 50-ne optika peale küll).


Kui õieti mäletan, peaks need olema madalad jalad Weaver-latile 30 mm torule:
Pilt0175.jpg


Nendega sobis ka 56-se läätsega optika peale niiviisi, et ei pidanud seda metalljubinat lahti kangutama. Oli omal suvel suur optika peal.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas kirp »

Mul on Leupoldi kiirjalad kõrgete rõngastega (Meopta) ja ei mahu ka 50mm ilma sihiku plastosa maha võtmata, 56mm jaoks vaja ka metallosa ära võtta. Minu mäletamist mööda läksid kaare poolest Browning BAR II mõeldud jalad. USA-st tellimisega jah see jama, et ei saa ju enne püssi peal proovida, et kas kooslus sobib.
scania
Postitusi: 3
Liitunud: L Sept 04, 2010 11:03 am

Re: Relv Benelli Argo Comfortech VS. Winchester SRX Vulcan

Postitus Postitas scania »

Terv.
Plaan ka soetada p.automaat
Kahtlen kahevahel
Browning Bar Longtrac Hunter VS Benelli Argo Wood Special
Mõlemad sobivad õlga hästi, kaldun ilmselt ikkagi Browingu poole ;)
Mis teie arvate??
Kaliiber ka pole veel selgeks tehtud, kas 30.06, 7x64 või 9,3x64.
Vasta