CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas pealik »

kakuke kirjutas:Eks palju sõltub sellest ka, et mida selle kaliibriga teha soovitakse. Mõõdetud distantsilt (50m) paberisse auke teha, on igal juhul mõtekam selle lendava prügikastiga teha, kui padruni hind on ligi 5x väiksem.

Just nii! Täpselt selle pärast kirjutasingi, et siin maailmanurgas hetkel küll selle kaliibriga relva(raua) soetamist kellelegi soovitada ei julge.

Omal moel võib .22LR-iga harjutamisest isegi tulu tõusta. See õpetab laskuri iga vähegi pikema distantsi tarbeks enda relvale korralikud ballistilised tabelid koostama erinevate distantside, maastikukallete ning tuule-, temperatuuri-, õhurõhuolude jaoks, mille suhtes .22LR on märksa tundlikum. Lisaks õpib laskur seelabi erinevates oludes ka kiiremalt optikaparandusi sisse viima ja nendega arvestama.

Kahjuks on küll nähtud ka selliseid jahimehi, kes oma relva tundma- ja kasutama õppimise asemel selle mõned korrad aastas mingi kindla distantsi peale "sisse" lasevad ja siis iga ilma ja vahemaaga huupi niitristi keskele prõmmivad.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Andmaks ammendavat ülevaadet tulirelvade laskemoona arengust, jätkuks juttu vast terve raamatu jagu, milleks mul antud foorumi formaadis küll jaksu ei jätku :-), aga üritan paar põhilist punkti välja tuua:

ja

Omal moel võib .22LR-iga harjutamisest isegi tulu tõusta. See õpetab laskuri iga vähegi pikema distantsi tarbeks enda relvale korralikud ballistilised tabelid koostama erinevate distantside, maastikukallete ning tuule-, temperatuuri-, õhurõhuolude jaoks, mille suhtes .22LR on märksa tundlikum. Lisaks õpib laskur seelabi erinevates oludes ka kiiremalt optikaparandusi sisse viima ja nendega arvestama.

Kahjuks on küll nähtud ka selliseid jahimehi, kes oma relva tundma- ja kasutama õppimise asemel selle mõned korrad aastas mingi kindla distantsi peale "sisse" lasevad ja siis iga ilma ja vahemaaga huupi niitristi keskele prõmmivad.

Loen ja mõtlen- kas oled päris noor poisike kes hiljuti tulirelva näppida saanud ja nüüd kõigile jahimeestele oma "tõde" kuulutab mis sobib, mis on ajalugu, harjutada või mite harjutada :M

Ehk teed mulle tavalisele ja ülimalt rumalale jahimehele :oops: selgeks esmalt mis tulu mul omal moel 22 LR -ga harjutamisest siis tõusta võib :M vot kohe mitte ei saa aru :oops: .
Tavalise laskeinstruktorina on minul hea meel kui minu jahikaaslastel relvakäsitlemise oskus ja lasketäpsus tänu odavale 22 LR moonale paraneb (y) . Ja selleks, et 100 m ja kaugemalt täpselt lasta tuleb harjutamist alustada ikka 50 m või isegi lühemalt distantsilt :lol: - miks nii ma siin selgitama ei hakka - võiks kah jahuda mitu lehte täis :lol: :lol: :lol: .
Lisaks palun selgita mis kuradi ballistilisi tabeleid ma enda relva jaoks pean koostama kui Eestis jahis tavaline laskedistants suurulukile enamusel meestel kuni 100 meetrit või veidi peale :oops:
Kui pead silmas snaiprikoolitust või jahti mägedes distantsidel 300-500, isegi 600 meetrit, siis sellise relvaga meil üldreeglina jahis ei käida (vähemalt minu tutvusringkonnas sellist inimest ei ole :lol: ). Need tuttavad kellel finants võimaldab sellist jahti omavad ka selleks otstarbeks teisi relvi ja kaliibreid :lol: .
ikka lõbusalt
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas pealik »

aivar00 kirjutas:Loen ja mõtlen- kas oled päris noor poisike kes hiljuti tulirelva näppida saanud ja nüüd kõigile jahimeestele oma "tõde" kuulutab

Kui soovid rääkida teemast, siis räägime (viisakalt ja üksteisest lugupidavalt); kui soovid ennast välja elada, siis arvesta, et edaspidi sellisest toonis postitustele ma tähelepanu pöörata ei kavatse ning vastamisele oma aega ei raiska. Esimese korra puhul olgu siis öeldud, et vanust üle neljakümne, tulirelvade "näppimise" algusaeg jääb sajandivahetuse aegadesse ja taskus intruktoripaberid kahelt erinevalt laskespordialaliidult. Kõik edasised minu isikut puudutavad küsimused palun privaatsõnumiga.
aivar00 kirjutas:Ehk teed mulle tavalisele ja ülimalt rumalale jahimehele :oops: selgeks esmalt mis tulu mul omal moel 22 LR -ga harjutamisest siis tõusta võib :M vot kohe mitte ei saa aru :oops: .

Lugesin viidatud lõigu avalause üle ja sõnastus kukkus tõesti halb välja ning võis jätta mulje, nagu üritaksin halvustada .22 LR-iga harjutamist. Sellist tagamõtet tõesõna polnud. Tänaste hindade juures .22LR-iga harjutamine on igati omal kohal. Tahtsin vaid väljendada, et kui .17 HMR oleks samas hinnaklassis, eelistaksin kindlasti just viimast. Vabandan, kui ekslik mulje jäi.
aivar00 kirjutas:Lisaks palun selgita mis kuradi ballistilisi tabeleid ma enda relva jaoks pean koostama kui Eestis jahis tavaline laskedistants suurulukile enamusel meestel kuni 100 meetrit või veidi peale :oops:

Kui püssi kasutada vaid ühisjahis lühemalt distantsilt sigade laskmiseks, pole vast tõesti oluline seda tundma õppida. Minu teada loeb seda foorumit aga üksjagu ka selliseid jahimehi, kes vahel väiksemate kaliibritega väikeuluki- ja linnujahti peavad, muuhulgas ka relvasporti harrastavad või tiirus pikemaid distantse proovivad, riigikaitseõppustel käivad ning muu sellisega tegelevad, kus tabavate laskude sooritamiseks tuleb eelnevalt oma relva ja moona kooskäitumist ka tundma õppida. Seega pole vast kohane enda ja oma tutvuskonna praktika baasilt kogu foorumi lugejaskonna eest sõna võtta. Pealegi räägime me siin teemas väiksekaliibrilistest püssidest, mitte suurulukijahist.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas kirp »

Ühinen Kakukese mõttega, et 22LR sobib tegelikult väga vähestel otstarvetel. Jahipidamine väga piiratud (vv.: (2) Ääretulepadrunit võib kasutada ainult nugiste, tuhkru, mingi, ondatra ja lindude, välja arvatud haneliste ja laugu, laskmisel), pardid ju ka hanelised. Eks jahis kõige laiemalt Siberis teda kasutatakse karusloomale.
Paberi augustamiseks ja muideks ka ballistika õppimiseks on palju odavam lahendus - hea optikaga õhukas.
Minul on spordikaga liikuva märgi harjutamisel üks negatiivne kogemus - harjud liiga palju ette võtma. Kuna harjumuse automaatikal on kõva jõud, siis põrutasin järgneval hooajal mitmest seast nina eest mööda. Kui üldse 22LR-ga liikuvat harjutada, siis hästi kiire padruniga (mis kahjuks enam pole eriti odav). Kõike seda arvestades investeeriks praegu 223/222 ja õhukasse kui ääretulepadrunitesse(17/22), kuigi oman jätkuvalt spordikat (pole viitsinud maha müüa).
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Tooming »

Loomulikult on 22lr-iga harjutamisest kasu. Iga laskmine tuleb kasuks. Isegi õhupüssiga laskmisest on kasu. Päästmine, hingamine jne. Jooksvat siga harjutan ka 22lr-i ja 308 vaheldumisi. Peale 22lr-iga harjutamist suudan 308-ga ka palju paremini lasta, kuna päästmine paraneb :!:
Eesti parimad jahilaskurid teevad ka 22lr-iga trenni :!: Peab neile ütlema, et sellest pole mingit kasu :?: :roll:

Kui Eestis oleks 17HMR moon normaalse hinnaga, siis soetaks isegi. Hetkel mõistlikum kindlasti 223.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas kirp »

Iga tegevuse harjutamisest on kasu. Isegi õhupüssiga laskmisest :lol: . Ja seda meite paremad jahilaskurid just teevadki. Seda enam, et selle tegemiseks on vaja võrratumalt "lõdvemaid" tingimusi kui püssirohuga paugutamisel. Ei usu, et Eestis oleks väga palju tegijaid, kelle rahakott kannatab teha >10000 lasku aastas (maailma tipud teevad kuni 80000). Väga lihtne aritmeetika. 20 karpi diaboole ära kärtsutada on alla 200 EUR.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kui soovid rääkida teemast, siis räägime (viisakalt ja üksteisest lugupidavalt); kui soovid ennast välja elada, siis arvesta, et edaspidi sellisest toonis postitustele ma tähelepanu pöörata ei kavatse ning vastamisele oma aega ei raiska.

Siis väljendugi konkreetselt ja selgelt! Minul on enda väljaelamiseks kordi paremaid kohti kui foorum ning kedagi ma solvata ei ole plaaninud. Ehk siis väljendasin kah omi mõtteid nagu teisedki :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Winnetou »

Tere.
Loen ja vaatan ka pilte Tsehhi püssidest ja tahtsin nende omanikelt küsida kõigepealt selle ühelasulise adaptri kohta. Reklaamib ,et sellise saab kaasa. Võistlustel on vaja ükshaaval laadida ja kui hästi see Tsehhi püssidega õnnestub. Endal on "seapüssiks" kohandatud Toz 78 ja selle ükshaaval laadimine ei ole väga libe.
Ja siis need päästiku tuunimised. Peaks ju olema reguleeritav päästik. Kas tuuning muudab päästiku käitumise ühtlasemaks ja meeldivaks ja samal ajal säilib nõutav 0,5kg tõmbetugevus.
Vasta