CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas plaaster »

AndresR kirjutas:Vahepeal jälle pikalt aega möödas. Äratame teema ellu jälle:) Kas on kellelgi sellist relva nigu teema algatajal ja mis on kommentaarid? Plaan midagi omale trenni mõttes soetada,aga ei oska valida.

Omame sõbraga sama varmint rauda ja midagi negatiivset ei oska öelda. Ostes sai kõik poed läbi käidud ja vaadatud erinevate tootjate püsse. CZ oli tubli tugev tükk ja sellepärast saigi soetatud, teised olid suht "mängupüsside" moodi. Nüüdseks erinevat moona läbi lastud hulgi ja võin öelda, et kvaliteetse moonaga laseb meil kuul kuuli, sita moonaga loobib konservikarpi (50 meetrilt siis). Siit siis järeldus, et kõige odavamat moona ei tasu osta (käega katsudes kuulid loksusid otsas!).
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Hanno »

Ime juhtus! Tehas lõpuks suutis ja sai hakkama. CZ 455 Thumbhole ja CZ 455 Evolution Varmint on nüüd jälle reaalselt Jahipaunas olemas.
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas rix »

Nii mõni aeg sellest foorumi viimasest postitusest möödas.
On keegi selle püssi soetanud ja kuidas rahul?
Käisin ka seda poes vaatamas ja mõtlen ka selle peale koos vahetatavate raudadega, et siis valiks kahe raua ja moona vahel 22LR ja siis 22WMR või 17HMR.
Neti otsingu järgi on seda 17HMR moona eestis väga vähe müüa, poest ei uurinudki seda seda moona ja hinda. 17HMR tundub kõvasti tõhusam, kui 22WMR. Seda just youtube jms. info järgi.
Mõtlengi nii igapäevaseks laskmiseks 22LR raude ja moona ja vahest ka siis 22 WMR või 17 HMR (kui see Eestis üldse saadav).
Mis arvamused?

22WRM info https://en.wikipedia.org/wiki/.22_Winch ... um_Rimfire
17HRM info https://en.wikipedia.org/wiki/.17_HMR

NB! Ostsin siis CZ 455 long püssi ära, otsustasin selle kasuks, kuna on tehase sihikud ka peal ja raud pikkusega 630 mm (teistel cz enamikel 525 mm). Panin optika ka peale). Olen rahul.
Viimati muutis rix, E Mär 21, 2016 2:42 pm, muudetud 3 korda kokku.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Tooming »

Mul teine CZ mudel ja väga rahul. CZ 455 THUMBHOLE peaks väga ok olema.
22lr on trenniks hea valik (y)
Mida teiste kaliibritega mõtled lasta?
Kunagi mõtlesin ka 22WMR ja 17HMR-i peale, aga mõlemad ääretulepadrunid ja jaht väga piiratud (n)
Jahiseadus:
Ääretulepadrunit võib kasutada püütud väikeuluki surmamiseks ning kährikkoera, nugise, tuhkru, mingi, ondatra ja lindude, välja arvatud hanelise ja laugu küttimiseks.
Isiklikult arvan, et rebast võiks 22WMR ja 17HMR-iga jahtida. Niikaua, kuni rebast jahtida ei tohi, niikaua need kaliibrid väga populaarsed ka pole.
22 WMR moona on igas korralikus jahipoes!
17 HMR moona mina ei ole Eestis näinud. Huvitav kaliiber, aga mis on selle moona hind?

Kui soetad 17HMR-i, siis kirjuta siia foorumisse ka.
Edu!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Välek »

17HMR moon oli mäletatavasti suvel saadaval Anomes. Hetkeseisu ei tea, hinda ei mäleta.
mürsk
Postitusi: 18
Liitunud: R Juul 20, 2012 5:20 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas mürsk »

Mul CZ455 Synthetic, ehk siis sama asi, teine kaba. 100m peale lasin 10 lasku 2cm läbimõõduga auku. Poes katsudes näeb too synthetic kaba välja päris jõle, aga kui juba optika, summuti ja harkjalg küljes, pole viga.

Minu soovitus, palju ei maksa juurde Yodave vedrude komplekt, mille kanadast siia probleemideta saadavad (vist oli 4 vedru, millest mul üks kasutuses, ülejäänud võin paari õlu eest ära anda). Too timmib päästiku iseäranis mõnusaks.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Tooming »

Usa foorumitest lugenud, et paljud panevad selle: http://www.timneytriggers.com/shop/timn ... igger.aspx
Ei hakanud seda tellima ja panin ka pehmema vedru. Nüüd päästik pehme ja oluliselt parem kui originaal.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Räven »

Minu cz455 thumbhole püssil on see yodave päästikutuuning peal. Hea, julgen soovitada. Kohale tuli lihtsalt, lihtne paigaldada ka
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas pealik »

.17HMR moonaga on endiselt Eestis sünged lood. Maailmas toodavad .17 HMR moona:
* CCI Ammunition - http://www.cci-ammunition.com/products/products.aspx
* Federal Cartridge - http://www.federalpremium.com/products/rimfire.aspx
* Hornady - http://www.hornady.com/store/17-HMR
* Remington - http://www.remington.com/ammunition/rim ... ox-rimfire
* Winchester - http://www.winchester.com/Products/rimf ... 7HMR1.aspx

Eesti masendava varustustasemega jahipoodidesse see kaup igatahes ei jõua. Matkatarvetes/Anomes mõned karbid viimati olid, kuid väga krõbeda hinnaga. Müüja rääkis, et need saadi edasimüügipartnerilt, aga seda leti- mitte hulgihinnaga, seega on seal hinnas juba kahe kaupluse jaejuurdehindlusmarginaal sees.

Ise tegin püssile Euroopa tulirelva passi ja käin nüüd seda moona Soomest ja Läti Huberts.lv kauplustest ostmas. Soomes õnneks on seda moona pea kõigilt ülaltoodud tootjatelt üsna lahedalt saada (vt. nt. http://www.aseliikerantanen.fi/fi/Panokset/Kiv%C3%A4%C3%A4rin+panokset/.17+HMR/124), sest soomlaste seas populaarse Sako Quad püssi 4-raualises vahetuskomplektis on .17HMR raud samuti olemas. Ka tuttavad, kel samuti .17 HMR raud, on sama teed läinud.

.17HMR on väiksekaliibriliseks täpsuslaskmiseks täiesti perfektne moon! Näeksin hea meelega, et see selgelt aegunud kontseptsiooniga .22LR ja .22WMR kaliibrid välja vahetaks, aga kahjuks ei käi asjad maailmas minu ettekujutust mööda ning seega Eesti oludes ma kahjuks selle kaliibriga relva(raua) soetamist kellelegi soovitada ei julge.
Viimati muutis pealik, E Veebr 22, 2016 9:42 pm, muudetud 2 korda kokku.
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas pealik »

CZ-455 püssi ostmist pole 3-aastase kasutuskogemuse järel kordagi kahetsema pidanud. Lusti ja lõbu on see toonud iga viimse kui sendi eest. Tuttavad, kel varasem tulirelvakogemus puudub ja mu laskepaigas laskmas on käinud, on esmasest relvaärevusest üle saamiseks saanud esimesena pihku just selle. Endal on samuti mõnus, kui kapist on võtta midagi sellist, millega saad muretult isu täis lasta, ilma et rahakott pärast koledalt kokku kuivaks.

Võib-olla pole ma eriti nõudlik, aga minu jaoks tundus üllatavalt hea ka CZ originaalpäästik peale seda, kui selle kõige pehmemasse võimalikku asendisse olin kruttinud. Igatahes ei tundnud vajadust seda välja vahetada. Panin vaid lukukojale Picatinny siini, metallist salvekaevu, pikema salveriivi ja vahetasin esimese rihmaklabri sellise vastu, millele saab tugijalga kinnitada. Miski lagunenud pole, roostet ei esine.

CZ-455/452/453/512 omanikele üks hea uudis veel. Paar nädalat tagasi Anomet külastades hakkas silma 25-lasuline (!) .22LR salv. Vot selline:
Pilt

Pikemalt mõtlemata rändas ostukorvi. :)
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas kalur »

Aga sa pealik seleta mulle miks 22LR ja 22WMR selgelt aegunud on? Sama võiks ju iga teise kaliibri kohta öelda. :M
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas pealik »

kalur kirjutas:Aga sa pealik seleta mulle miks 22LR ja 22WMR selgelt aegunud on? Sama võiks ju iga teise kaliibri kohta öelda. :M

Andmaks ammendavat ülevaadet tulirelvade laskemoona arengust, jätkuks juttu vast terve raamatu jagu, milleks mul antud foorumi formaadis küll jaksu ei jätku :-), aga üritan paar põhilist punkti välja tuua:

.22 LR kaliibri sünnihetkeks võib lugeda aastat 1871, kui kellelgi tuli mõte jõuetu .22 Short kaliibri hülssi pikendada, mahutamaks piisavalt püssirohtu, et anda kuulile 100fps jagu suurem algkiirus. Tegemist oli siis musta püssirohu ajastuga, mille energiasisaldus võrreldes tänase nitrotselluloosil põhineva suitsuta püssirohuga on kordi madalam. Ka oli metallitööstus tollal tehnoloogiliselt vähem arenenum ning surved püsside lukumehhanismidele ja padrunipesadele hoiti tänastega võrrelduna madalamad, et nende tootmis- ja materjalikulud väga lakke ei lendaks.

Kompenseerimaks nõrka laengut, madalat survet ja neist lähtuvat kuuli madalat suudmekiirust, kasutati küllaltki raskeid kuule. Sama seaduspärasus kehtib kõigi varasemate kaliibrite kohta, mis tänapäeval veel kasutust leiavad (nt. .38 Special, .45 ACP jt). Kui vaatate .22 LR padrunit, siis ilmselt märkate isegi, et hülsi proportsiooniga võrrelduna on kuul suisa massiivne ning padrun ise meenutab pigem revolvri- kui püssipadrunit.

Paraku pole suure massi ja diameetriga ning aeglase kiirusega kuulid ballistiliselt kuigi efektiivne lahendus. Võrreldes väiksema diameetriga kiirema kuuliga kaotavad nad õhutakistuse tõttu energiat kiiremini, on halvema läbistavusega, alluvad rohkem tuule mõjudele ning on tagatipuks veel materjalikulukamad ning kallimad toota. Jämeda, tömbiotsalise .22 LR kuuli ballistilised omadused sarnanevad laias laastus "lendavale prügikastile". :)

Püssirohu ja metallitehnoloogiate arenguga vastavalt on toimunud ka kaliibrite areng, mille suund on olnud suuremate algkiiruste ning väiksema massi ja diameetriga kuulide suunas. Eelised nii tootja kui tarbija jaoks on ilmsed: sama või isegi madalama hinnaga saab toota padruni, mille trajektoor on oluliselt "lamedam" ning efektiivne laskekaugus sellevõrra suurem. Kõige paremini toob selle vahe välja, kui võrdleme kaliibrite ballistikat: Kuuli langemine 100m distantsil:
.22LR - 20cm
.22WMR - 5cm
.17HMR - 0,5cm

5 millimeetrit või 20 sentimeetrit - meeletu, 40-kordne vahe! Ka .22WMR, mis kujutab endast ju lihtsalt suurendatud laengu ja pikendatud hülsiga .22 LR-i, jääb .17 HMR-ile alla kümnekordselt. Praktikas tähendab see seda, et kui .22LR praktiline laskedistants lõpeb saja meetri pealt, siis .17HMR on muretult kasutuskõlblik ka poole pikema distantsi tarbeks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas Välek »

Vaatasin, et 50 paugu hind on 25 euri. Kahjuks hind hetkel veel krõbedavõitu. Pakun, et iselaadijad põrutavad kõvemate näitajatega 222 või 223 tõenäoliselt sama hinnaga :roll :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: CZ 455 THUMBHOLE 22LR

Postitus Postitas kakuke »

Eks palju sõltub sellest ka, et mida selle kaliibriga teha soovitakse. Mõõdetud distantsilt (50m) paberisse auke teha, on igal juhul mõtekam selle lendava prügikastiga teha, kui padruni hind on ligi 5x väiksem. Jahi teemal? Mhmm ... on paremaid, tõhusamaid asju olemas. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta