Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Bertone
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 21, 2011 11:25 am

Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas Bertone »

Sooviks natuke abi sileraudse valikul. Püssi kasutaks nii linnu kui väikeuluki jahiks.
Esiteks muidugi kas poolautomaat või kaheraudne? Linnujahiks pidi poolautomaat parem olema
aga kui teda ka talvel metsas tahaks kasutada kas on sama töökindel?
IZH puhul tahaks veel küsida kas sporting mudel annab jahil mingi eelise või on 27EM-1C sama hea. Eelarve kuskil 500-600 eur kanti.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas TiitR »

Oman seda Yildiz`t juba mõnda aega. Loomi olen sellega paraku vähe küttinud..kõigest 1 kesik ja p*rsetäis parte (lihtsalt vint meeldib rohkem ja kuidagi on sattunud, et põhiliselt just vindikohal on ees seista tulnud :D ). Mis ma oskan öelda, see ainuke kesik saigi talvel ära kutsutud ja tookord sai seda tehtud 2 lasuga...s.t. et laadis ka pakasega ringi küll :lol: Sellel püssil on paar kehva omadust. Nimelt ei sobi see püss kuulipüssiks (sinul aga väikeulukiks ja linnuks ok), kuna ostetud sai koos sõbraga 2 püssi ja kuuli seda jooksma ei saanudki. Jahipauna meestele kummardus (eriti Hannole), kes Sommidega suhtles ja edasi-tagasi Soome vahet seda püssi viitsis väntsutada, et vähegi kuul jooksma saada - lõpptulemus Sommidelt, et see haavlipüss ja kuul ei peagi sellest jooksma :VS
Teiseks hädaks on väline häda, nimelt ei pea vastu esilael asetsev rihmakinnitus (tehase jama) ja nii minul, kui sõbral läksid mõlemal ka esilaad pooleks. Jällegi tänud Hannole, kes meie jaoks need vead tasuta kõrvaldas (uus rihmakinnitus palju korralikum ja (y) ), kuigi kuulda oli, et lihtne tal see ei olnud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas andrus »

Mul oli Akkari poolautomaat,maha müüsin.Padruneid kulus jube palju.Aga tulemus oli ikka kehva.Ja kui juhtus talvel lumi rauda minema oli ikka üks peavalu küll.
Minu seisukoht on see,et poolautomaat võib olla küll aga lahtimurtav peab ikkagi kapis olemas olema.
jahismurf
Kasutaja avatar
Bertone
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 21, 2011 11:25 am

Re: Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas Bertone »

Tänud vastajatele!

Sai siis lõpuks püss ostetud. Valik aga ei langenud kummagile eelmainituist. Pärast
pikka kaalumist sai valitud poolautomaatne Baikal MP-153 12/76 sünteetilise laadiga. Usun, et tegin õige valiku kuna ei ole selle relva kohta ühtegi paha sõna kuulnud. Remington teeb sama mudeli põhjal enda nime all remington 453me mis on sisuliselt sama relv ainult nimi on muudetud. Remingtoni sõnul on püssil sissetöötamisperiood u 100 lasku mille järgi padruni vahetus peaks töötama ideaalselt. Seda kinnitavad ka paljud kasutajad usa foorumites. Tegu olevat ülimalt töökindla relvaga mille kõrval pidavat ekstreemsemates oludes hätta jääma ka mõned kallimad konkurendid. Eks see võib olla muidugi teiste jutt aga eks saab näha- enda silm on kuningas.
Püss sai ostetud Tallinna Matkatarvetest. Tänud müügimehele kes tegi mulle hea hinna ja lasi ka relva valida! Sai käidud ka ülemiste Jagdhofis kuid seal ei olnud relva sees ja neto neto pidi tähendama, et peaks kogu raha ette maksma ja siis kolme kuu jooksul tuuakse.

Head jahti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tee see remington neid ise miskit. Suur naaber teeb neid neile ka. Tiba viisakama viimistlusega tundub aint.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas kirp »

Endal kah plaanis uus jahikas muretseda ja türklased oma suhteliselt hea väljanägemise ja soodsa hinna tõttu valikus. Mis ikkagi tähendab "ei saanud kuuli jooksma"? Kas rauad on "risti" ja lasevad seetõttu erinevatesse kohtadesse või midagi muud (hajuvuse probleemid?)?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Yildiz A-71 VS IZH-27EM-1C Sporting

Postitus Postitas TiitR »

kirp kirjutas:Endal kah plaanis uus jahikas muretseda ja türklased oma suhteliselt hea väljanägemise ja soodsa hinna tõttu valikus. [b]Mis ikkagi tähendab "ei saanud kuuli jooksma"? Kas rauad on "risti" ja lasevad seetõttu erinevatesse kohtadesse või midagi muud [/b](hajuvuse probleemid?)?

Kui see lausejupp oli mulle, siis pean meenutama, et antud Yildiž A-71 on siiski üheraudne poolautomaat ja "ristis raudadest" asi kaugel :M Aga minu (ja samuti jahikaaslase) püssi mittejooksmise põhjuseks oli kirbu võimatu nihutamine. Hajuvust kusjuures ei täheldanudki väga hullusti.
Vasta