7 mm rem mag.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Revilo
Postitusi: 7
Liitunud: E Dets 13, 2010 11:27 pm

7 mm rem mag.

Postitus Postitas Revilo »

Ootan huviga arvamusi sellest valikust. Olen mõnegi käest kuulnud, et Eesti tingimustes väga mõttetu valik - suur pauk, kallis laskemoon jms...kas on ka arvamusi, mis seda kiidab või mõni argument, mis selle relvavaliku suisa välistaks?

Tänan...
Steyr
Postitusi: 13
Liitunud: L Mär 12, 2011 10:12 pm

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas Steyr »

Ei tea, kas just mõttetu valik. Endal just see kaliiber ja nagu kasutajanimest järeldada võib, on relv Steyr Mannlicher. Ja veel esimene vintrelv (enne oli sileraudne).
Miks ostsin: Kuna ise vintrelvadest midagi ei teadnud, uskusin siinse foorumi paremate laskjate juttu. Tõsi ta on, et kuuli lameda lennutrajektoori tõttu ei pea enamasti vertikaalsuunalisi rehkendusi tegema. Ei pea muretsema selle üle, kas kuulil jätkub energiat ka pikema maa taha. Paugu tugevus või tagasilöök ei sega ka tiirus laskmist, jahiolukorrast rääkimata. Laskedistantsi määrab enda võime looma optikas hoida.
Padrunite hinnad on erinevate müüjate kodukatel antud, aga kroonides oli see 30 - 45 krooni
juures, sõltuvalt kuulist. Minu jaoks universaalne kaliiber, saab kaugemale lasta ja ega lähemalt lasteski looma ellu jäta. Kui palju purustab, sõltub kuulist ja tabamiskohast.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas Pauli »

Ega enne uue teema tegemist nii puhtjuhuslikult otsingut ei kasutanud? Sest uue teema tegemise asemel oleks selle küsimuse võinud kasvõi siin jutujätkuks esitada.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Revilo
Postitusi: 7
Liitunud: E Dets 13, 2010 11:27 pm

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas Revilo »

muidugi otsisn, kuid siin märganud kommet, peale 3 postitust läheb tavaliselt isiklikuks ja hakatakse heietame kõrvalistel teemadel :D , seekord juba 2 postitus oli "kõrvaline"
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas valgeronk »

Osta kindlasti antud kaliibriga relv.Ise ei oma,poeg aga küll.Mummib kaugelt rebast,sokku,ajujahis ka hirve,põtra ja siga.Ja kui üskord tüdined antud relvast,võid alati teise relva muretseda.
Hardo
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 30, 2011 11:02 pm

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas Hardo »

Mu isa kasutab sellist kaliibrit viimased aastad .Jahimees on ta olnud ca 35 a.
Ta on küll väga rahul ja ei taha ühtegi teist kaliibrit selle asemele .Ütleb,et kõigi jaoks sobib ja jalutama ei lähe keegi nii 100 kui ka 300 pealt.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas peepk »

Ja pole muret, nagu paaril 223 ja 30-06 relva omanikel siin foorumis, et tahaks lasta poole laenguga, aga ei tea ja ei oska nagu õiget kuuli ja rohtu leida. Artemises 7 rem magile poole laenguga tehase moon olemas. No poolik laeng teisekorra kena, et kitsest peale paugu tegemist jääks natuke omale kah, ma mõtlen :M mitte ainult kõrvad ja sõrad, kui oled täie laengu ja kõlava nimega kuuliga tulistand :lol:
torres
Postitusi: 1
Liitunud: E Mai 16, 2011 8:26 pm

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas torres »

Oman Browning Long Track 7 rem poolautomaati 2 aastat. Lasknud, siga, põtra, sokku, hirve ja ilvest selle kaliibriga. Isiklikult väga rahul ja julgen igal juhul soovitada. Purustused sõltuvad tabamise kohast ja moonast, mitte nii väga kaliibrist - puhtalt minu isiklik arvamus. Kannatab lasta nii tiirus kui jahis, tagasilöök mind ei häiri. Moon tõsesti natuke kallim kui 308, kuid minu arust talutav.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: 7 mm rem mag.

Postitus Postitas Motorist »

ameerikas väga pop kaliiber euroopas mitte. Samas nagu kõik teised nn ultra kaliibrid mõeldud veits pikema maa taha laskmiseks...siit ka populaarsus ameerikas. Ise kellel mitu relva seda ei valiks, kuna alla põrda ja hirve suht mõtetud nii kõvat laskus anda...aga eks see on maitse asi. Kui aga tegemist ainsa relva valimisega, mis nn kõigele-kõigele sobib ja tulevikus ka aafrikasse minekuks siis kindlasti ei ole paha valik. Igal juhul on padruni valik sellel kaliibril suht parem kui mõnel muul ultra kaliibril
Vasta