Kombineeritud

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Kombineeritud

Postitus Postitas kaspars »

Tere!

Soovitage kombineeritud püssi. Siiani olen leidnud, et suurem valik algab vindi kaliibrist 7 ja rohkem. Kuid 308 Win juba lõhub vägagi looma. Peaksin sellega jahti pigem õrnematele loomadele: rebane, ilves, hunt, isegi hane ja muid pisemaid ulukeid. Ise mõtlesin, et peaks olema vintraua kaliiber vähemalt 6,5(et suurulukeid tohiks lasta) ja siledal ikka 12, kuid ei tea kombitest midagi: mida vaadata, küsida, mida eelistada. Ja samas ei teeks paha, kui piisaks tulevikus ainult uue relvaraua ostmiseks(nt mõlemad vint rauad või mõlemad siledad). Ühesõnaga, soovitage püssi millega ise rahul olete.

Tänud igal juhul!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Kombineeritud

Postitus Postitas Motorist »

Kuna sinu poolt soovitud 6,5x FinnClassicu valikus ei ole siis jäävad vaid suht kallid sakslased, nagu Blaser, Krieghoff, Merkel jne...teine pool on Itaalsed, kes suht head sileraudse tootja ja nüüd ka mitmeid aastaid juba kombisi teevad. Lisaks veel ka prantslased...neil ka hind suts soodasm. Suur osa sellistest püssidest siinmail vaid tellimise kaup ja proovida enne üldjuhul ei saa...võib olla erand Blazer.
Ise tean vaid veidi Blaseri hingeelu vahetatavate lisaraudade osas...teiste osas puudub kogemus, kuid arvan et nii mõnigi neist pakub sama varianti...
Eestis saadavate Euroopa kombineeritute hinnad suht kallis, kui just ei koperda hea kasutatu otsa. Samas kui soov osta tõsine, siis soovitan võtta Saksamaa tee jalge allla ja mõne suurlinna jahipeod läbi käia. Seal on päris suures valikus nn vähe kasutatud püsse oluliselt soodsamalt saada ja valik lai...
Endal on lisarelvana kapis krieghoff 7x57 + 2x16 + 22mag adapter, vendade Nurkade poolt jooksma aetud...aga ega ma seda kah odavalt ära ei annaks :D . paras töö ja vaev oli ta jooksma saada 8)
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Kombineeritud

Postitus Postitas frukt »

:D mõttes ei ole vaata waldu lehte
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Kombineeritud

Postitus Postitas Motorist »

kae kurja neh...ei hakanud mul esimesel hetkel silma neh ... täitsa olemas :D
Vasta