Millist 22LR'i ?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Pureva
Postitusi: 26
Liitunud: T Aug 05, 2008 2:36 pm

Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Pureva »

Soov osta 22LR poltlukuga püssi mis oleks veidi enamat kui lihtsalt paugutamiseks. Vaid millega poleks ka häbi võistlustel käia.
Hetkel tean müügis TOZ 78't , siis mingeid CZ 4xx'e. Kas on veel midagi mida tasub vaadata?
Palun infi kel mingitki kogemust!
Viimati muutis Pureva, R Mai 27, 2011 12:38 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Tiit Karp »

Pureva kirjutas:Soov osta 22LR poltlukuga püssi mis oleks veidi enamat kui lihtsalt paugutamiseks. Vaid millega poleks ka häbi võistlustel käia.
Hetkel tean müügis IZ78't , siis mingeid CZ 4xx'e. Kas on veel midagi mida tasub vaadata?
Palun infi kel mingitki kogemust!


Millistest võistlustest on jutt?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Vaid millega poleks ka häbi võistlustel käia

Kui laskevõistlustel käia ei ole ka Toz 78 häbeneda vaja. Kui "meheau" pikkuse võistlusel, siis kah pole vahet :lol:

Kui aga edevuse laadale võistlema minna :lol: siis ikka miskit läikivat-helkivat peaks olema.

Mulle on Waldu kangesti Marlini soovitanud. Too aga poolautomaat. Kui sa aga otsid täpset relva, siis vanad venelaste 22LR-d on head. Kellel aga selline isend kobedana üle on ma küll ei tea. Endale ostsin pika kaemise tulemusel Toz 78 ja olen tema hinna - kvaliteedi suhtega väga rahul. Ja mis oli üks valiku kriteeriumitest- õlga istumine. Ausalt öeldes ei sobinud ükski hästi- Toz tundus enam-vähem olevat.
ikka lõbusalt
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Tooming »

Parimaks peetakse http://jga.anschuetz-sport.com/index.ph ... &sprache=1
Eestis ka olemas: ainus miinus on hind.
Väga hea hinnangu on laskjate seas saanud CZ relvad. Ise oman CZ Style-i. Päästiku vedru tuli pehmema vastu vahetada. Relv on täpsem kui mina, 50m on võimalik ühte auku lasta õige moonaga. 100m ka 2-3cm sisse tuulevaikse ilmaga.
Hetlel valiks pigem CZ 455 mudeli: Saab lihtsalt rauda vahetada. Lisaraud palju odavam kui uus relv. Hea meelega prooviks 17 HRM-i ära.

rauavahetuse õpetus: http://www.youtube.com/watch?v=4EiGCC2H4sM

Edu!
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Kristjannn »

Ma ostsin ka CZ 455 summuti keermega.Valisin ka just sellepärast selle relva ,et rauavahetuse võimalus.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas 22LR »

Näppisin minagi TOZ-78-t ,aga metallosa töötlemise kvaliteet lõpetas ostusoovi üsna ruttu.Ostsin lõpuks mitmete asjaolude kokkusattumisel Marlin-925-e.Peale plekist sihikute asendamist optikaga,päästemehhanismi lihvimist ja uue kaba (nn. antropoloogilise) tegemist olen relvaga väga rahul.Minu arvates annab eelise raua vintsoonte arv, 16 kui mälu ei peta. Väga stabiilse kuulijooksuga relv.Ostmise hetkel,ca`5a. tagasi oli hinnaks 5t EEK.- i.Kui soov võistlustiirus lasta, tuleb igal juhu oma mõõtudele vastava kaba tegemise-teha laskmisega arvestada.Omast relvast olen teinud ca`4000 lasku ,ei mingeid kulumise märke veel. Padrunisalved 5-,7-ja10 padrunile.Esmanägemisel mingeid ostusoove ei tekkinud kuid praegu veel väljavahetada küll ei kavatse.Selline siis minu spordika ostusaaga,ehk on osta soovijale abiks.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas vidrik »

mul oli sama probleem...soetusluba käes astusin kõik tallinna poed läbi.CZ-i hinnad soodsad aga viimistlus ja sujuvus poltlukul polnud minu maitse.Kõige jubedam CZ puhul oli minu jaoks plastikust salv,relv muidu ilus aga miks selline inetu asi sinna külge aetakse ei mõista.Mudeli numbreid ei mäleta...aga Anome poes ma näid järjest läbi lappasin.Ise jäin lõpuks Anshützi juurde ja muretsesin selle soomest.Seal valik suur ja kohe saadaval.Taktikalise laskmise poes oli väga kena ja täpne Ruger aga kuna hind tuli sama ja neil hetkle seda sada ei olnud siis läksin kindla peale välja.Ülemiste poes oli mõni kena relv ja 3-4 kuud oli lubatud et tuleb selline kohe kohe nagu ma soovin aga ei midagi.Lõpuks võtsin jalad kõhualt välja ja tõin ise.Kordades lihtsam ja valutum kui kuulata poemüüa lubadusi et relv kohe kohal.
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Kristjannn »

Oota vidrik,sain ma õieti aru,et sulle lubati Ülemiste keskuses,et relv mis sa tahad tuleb kohe ,kohe aga ei miskit, 4 kuud tühja ootamist?
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Tiit Karp »

l.Minu arvates annab eelise raua vintsoonte arv, 16 kui mälu ei peta.

Kas on see reaalne? Kuidas seda rauda üldse puhtaks saab? Lihtne arvutus näitab, et nii vindihari kui ka vindiväli peaksir olema alla millimeetri.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Järsku on tegu siiski keermetõusu sammuga ,mitte vindisoonte arvuga :M
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas kaliiber »

Ikka vindisoonte arv on see. Mul kah Marlini nn. Microgroove vindiga 22lr ja jookseb pagana heaste (y)

Nendest soontest saab lugeda nt. siin: http://www.leverguns.com/articles/fryxe ... arrels.htm
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas vidrik »

Kristjannn kirjutas:Oota vidrik,sain ma õieti aru,et sulle lubati Ülemiste keskuses,et relv mis sa tahad tuleb kohe ,kohe aga ei miskit, 4 kuud tühja ootamist?



ega nende nagadega seal ülemistel on teada...ei ma oodanud midagi käisin aeg ajal läbi kui toidupoes käisin ja laskemoon ostmise kõrvalt pärisin,see neil vähemalt praeguse seisuga olemas mida kasutan,aga jah lubadus oli nagu antud.Ei tea kas läheb nii hästi et ei viitsi ära tellida või mis aga sealt ma endale relva ei saanud
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas Arles »

22LR kirjutas:...Peale plekist sihikute asendamist optikaga,päästemehhanismi lihvimist ja uue kaba (nn. antropoloogilise) tegemist olen relvaga väga rahul.


Antropoloogia on teadusharu, mis uurib inimest kui bioloogilist ja sotsiaalset olendit, tema iseärasusi ja põlvnemist. Antropoloogia on ka teadus inimesest kui ühiskondlikust olevusest, kultuurikandjast. Eelkõige on tegu võrdleva teadusega, mis ei piirdu ainult traditsionaalsete ühiskondade kirjeldamisega, vaid üritab välja jõuda sügavama tunnetuseni inimese olemusest üldse.

Ma võib-olla norin üleliia aga veidi jäi segaseks kaba ehituse seos antropoloogiaga.

Füüsiline antropoloogia ehk inimeseteadus uurib inimest kui bioloogilist olendit, tegeleb peamiselt inimese füüsilise karakteristika uurimise ja analüüsiga, uurib tema iseärasusi ja on põlvnemist käsitlev teadusharu: uuritakse inimese bioloogilist evolutsiooni, rasside kujunemist aga ka inimese erinevat vastuvõtlikkust teatud haigustele, mis kuulub juba otseselt tänapäevaste probleemide ringi. Füüsilise antropoloogiaga seonduvad mitmesugused teadusharud: bioloogia, biokeemia, meditsiin, geneetika jt.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas 22LR »

to Arles.Tänan tähelepanu juhtimast !Väljendit "antropoloogiline kaba "kuulsin esmakordselt litsentsi omava relvameistri suust,pani mindki veidi imestama .Seepärast minu eelnevas tekstis ka see "nn." antud sõna ees.Veelkord tänud reageerimast.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Millist 22LR'i ?

Postitus Postitas sammal.habe »

antropoloogina nimetaks sellist kaba pigem ergonoomiliseks 8)
Vasta