Remington 870 express combo

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Remington 870 express combo

Postitus Postitas SUURKOER »

Tahaks teada kas siin foorumlaste seas on sellise relva omanikke ja kas tasub antud relva osta?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas peepk »

Tuttava tuttav ostis ja on väga rahul. Jookseb vindi rauast kuul kuuli ja vahetatavate tsokkidega haavlirauaga kohe ülirahul. Eelmised püssid olid sellised "kiiga- kääga". Tema foorumis ei käi ja võtsin julguse tema öeldu lühidalt kirja panna.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas SUURKOER »

Ise ma veedan enamus jahist koertega ajus ja vindiga metsas ma ei käi. Sai ka seda relva Baltic Hunteris kaemas käidud ja hakkas meeldima.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas Välek »

Mis distantsile lasta kannatab kuuliga ja mis sellise relva hinnaklass on?
peepk kirjutas:Tuttava tuttav ostis ja on väga rahul. Jookseb vindi rauast kuul kuuli ja vahetatavate tsokkidega haavlirauaga kohe ülirahul. Eelmised püssid olid sellised "kiiga- kääga". Tema foorumis ei käi ja võtsin julguse tema öeldu lühidalt kirja panna.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas peepk »

Vist keskeltläbi 760 euri ja kuuliga vabalt saja m. peale kannatab lasta.
RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas RAIN R. »

780.-Euri on koos lisarauaga ja Combo ilma lisarauata on 543.-Euri kanti kuskil. Omal ühel sõbral ka selline kapis olemas ja siiani ei ole veel kuulnud ühtegi paha sõna antud relva kohta. Soovitan.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas Välek »

Kas linki on, kus antud relvale sobivad kuulid välja toodud? Mis juhtub, kui rentidega läbi vindiraua uhada? Kas 20 kaliiber vintraud oleks kuulipüssina sobivam, kui 12 ja kas relva nii oleks võimalik soetada, et 20 kal vint ja 12 haavliraud?. (Googeldades leidsin, et antud relva on nii 12 kui ka 20 kaliibrina saadaval)
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas aivart »

Välek kirjutas:Kas linki on, kus antud relvale sobivad kuulid välja toodud? Mis juhtub, kui rentidega läbi vindiraua uhada? Kas 20 kaliiber vintraud oleks kuulipüssina sobivam, kui 12 ja kas relva nii oleks võimalik soetada, et 20 kal vint ja 12 haavliraud?. (Googeldades leidsin, et antud relva on nii 12 kui ka 20 kaliibrina saadaval)
Kindlasti on 20cal. kuuliraud paremvariant kuna peenemal kaliibril on algkiirus suurem ja kannatab lasta ka haavlitega väga edukalt.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas peepk »

Olen lasknud alates 32 ja 12 cal vahele jäävate kaliibritega relvadest. Jäin pidama 12 cal peale ja ei pea ilmaski maadlema, et kas saab ja kust saab ja kas üldse saab moona meil vähe levind kaliibriga püssile. Võib olla kuskil on, aga pole mõtekas paari paki pärast teise eestimaa otsa sõita. Ja 12 cal kuul ikka peatab paremini, uued sileda kuulipadrunid suure rõhu ja hirmkiirete laengutega pealegi. No kuhu veel? millest veel puudu? Tuttaval see vintrauaga Remi poolautomaat ja laseb Big-game Palla 32 grammiste kuulidega,hülsil kiri Rifled slug ja 1050 bar. Seega see kuul on tema relvast ka täpne.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas aivart »

Tõsi ta on, et meil 20cal. kuuli moonaga see valik üsna kesine.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas Välek »

Koeramehe unistus. Kütiliinil, kus distantsid 100 m ringis, võib (minu arvates, aga pole kindel) selle relvaga veidi keerulisem olla, kui näiteks 308 win. Moon aeglasem, nõrgem ka. (kuigi ei tea, kui palju magnumpadrunist väljuv 32 grammine kuul effektiivsem on võrreldes 12/70 padruniga samas kaalus kuuliga.) Üks eelis on kindel- sisenemisauk jääb oluliselt suurem ja teeb otsimise palju lihtsamaks. Kas kiiremini samasse kohta tabades maha ka jääb, kui näiteks 308 korraliku moonaga poolmantliga lastes, oskavad ilmselt kommenteerida need, kel mõlema relva kasutamiskogemus. Kui laskedistantsid jäävad 100 meetri ringi, ja käid nii kütiliinil kui ka varitsuses siis võiks täiesti tõstatada küsimuse- rem 870 12 kal express combo versus laialt levinud 308 win.
Siig
Postitusi: 40
Liitunud: T Sept 29, 2009 9:27 am

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas Siig »

Nüüdseks seda relva peaaegu aasta omanud. Valisin selle relva just seetõttu, et endal on kaks laikat ning vaja nendega kogu aeg metsas mürada. Kuulirauale panin peale Leupoldi Delta Point hologrammsihiku. Sellega on metsas hea ja kiire tegutseda ning samas ei suurene relva kaal üleliia.
Siiamaani mingeid tõrkeid ei ole relval olnud. Algul kartsin, et metsas suure lumega võib ümberlaadimisel tõrkeid esineda, kuid selliseid momente pole minul veel tekkinud. Padrunite laadimine käib küllaltki kiirelt ning võrreldes tavalise poltlukuga vindiga, lasen ma sellest relvast kiiremini kui vindist. Salv mahutab 4 padrunit, aga 12/76 dduplekseid, mida ma ainult kasutan, läheb sinna kolm. Asi nimelt selles, et salve pikkus on nii täpne tehtud, et vähegi pikema padruni puhul 4 padrunit sinna sisse ei mahuta. Samas Brenneke 12/76 mahub 4 padrunit salve, kuna see on ~1 mm jagu ddupleksist lühem.
Kuulirauaga on relv hea lühike (üldpikkus 103 cm) ja piisavalt kerge, et metsas mugavalt liikuda ilma, et relv tülinaks muutuks päeva lõpus. Haavlirauaga lisandub 20 cm pikkusele juurde. Raudade vahetus on lihtne, tuleb ainult otsast kapsel ära keerata ja raud eemale tõmmata. Püssikotti valides tuleb sellega arvestada. Relva puhastades olen ka tavaliselt raua ära võtnud, et prahti mitte luku vahele ajada. Samas on puhastamiseks võimalik terve lukumehhanism algosadeks lahti võtta. Miinuseks veel see, et kaba imab vett jube hästi sisse. Selleks olen endale ostnud õli, mis mõeldud puidust osade kaitseks relval.
Poes sain niipalju targemaks, et haavleid võib kuulirauast lasta küll, kuid hajuvus pidavat liiga suur olema. Soovitati ikkagi siledat rauda haavlite jaoks. Seetõttu ei ole ma ise proovinud haavleid kuulirauast lasta. Pole ka tarvidust olnud.
Relva lasin ma sisse 60 m peale. 100 m peale langeb kuul ~5-6 cm ja 130 m peale umbes 10-12 cm. Seda siis 12/76 32g ddupleksiga, millel ka 1050 bar. Lisaks ostsin veel Brenneke Super Sabot, millega (müüja sõnul, ise pole proovinud) pidavat saama lasta isegi 200 m peale. Paugu hind oli krooni ajal 73.- :shock:
Konkurent 308 Win'ile on võib sellest püssist saada küll, kui talle optika peale panna. Olen isegi juba uurinud seda võimalust, kuna viljapõllus pimedaga läheb hologrammiga laskmine raskeks. Sinna sobiks väga hästi 1-6x42 optika, mida on võimalik veel metsas kasutada nii ajus kui ees seistes ning suvel põllus samuti.
Ja loomulikult on eeliseks veel see, et 308 Win'iga peab igat kõrt ja oksa vaatama, kui tahad tabavat lasku teha, kuid selle relvaga võib selle kõik unustada. Need ddupleksid, mida ma kasutan, ongi mõeldud laskmiseks metsas ja võssa kasvanud aladel.
Selle raha eest on seal relva küll ja veel ning samas ei hakka endal ka kahju peale igat metsas käiku, kui kõik on jälle ära kriibitud ja mida iganes veel.

Kiidujuttu sai võibolla natuke palju :lol: , aga lihtsalt mina pole midagi hullu sellel relval veel avastanud. Kui tekib küsimusi selle relva kohta, siis vastan alati.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas peepk »

Kiidujuttu pole seal miskit. On asja omava (ja kasutava (y) ) küti nägemus ja kogemus ilustamata ja liialdamata, nii nagu asi on. Oleks kehv toru, no küll oleks siis julgust ka seda tunnistada. Sel minu tuttaval Remi poolautomaadil ongi optika ja sigu viljast laseb edukalt.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas Välek »

Siiale tänud super ülevaate eest, aga küsimusi on veel. :) Oman nii sile- kui vintraudset relva- 12 kal ja 308 win . Mõtlesin uue 308 win peale, samas tunnen koeraga metsas käies, et 12 sile on vähe ja 308 (lahtimurtav vene) on mõttetu, kuna vaid 1 pauk, võsakindlust pole, koera tõttu jama... Ka uus 308 poleks metsas sugugi targem kui vana, välja arvatud uuega (kui ostan, siis poltlukuga) saaks kiiremini ümber laadida, kuid ülejäänud miinused jäävad. Antud Remingtoni mudel tundub praktilisem ja effektiivsem olema kuni 100 m distantsil võrreldes 308 win.
Välja toodud kuulilangused tunduvad tagasihoidlikud olema, aga ei vaidle vastu, kui see tõesti kasutaja poolt öeldud on. Kas oled kaugemalt suurulukit tabanud, ja kuidas kuuli löögijõud on olnud (näiteks 100 m pealt kesikule jala tagant sisse, teisele poole naha alla, või hoopis läbi, või läheb ka põdrast läbi..... ei ,... seda viimast ilmselt mitte...) ? Ja mis hinnaklassi kasutatav moon jääb, millega täpselt kannatab lasta?
Kuidas päästik on ja kas on võimalik reguleerida?
lukas
Postitusi: 12
Liitunud: R Nov 02, 2007 1:07 pm

Re: Remington 870 express combo

Postitus Postitas lukas »

Välek kirjutas: Välja toodud kuulilangused tunduvad tagasihoidlikud olema, aga ei vaidle vastu, kui see tõesti kasutaja poolt öeldud on.


Siinkohal tuleks rõhutada, et selle relva eraldi vahetatav kuuliraud on terves pikkuses vindiga. Teemaalgatajale julgen seda relva soovitada küll. Ise ostsin Trapperist, hind oli samasse auku ka baltichunteris.

Siig see on hea info, et ddupleksid selles rauas hästi jooksevad. Ise olen siiani lasknud fiocci nova slugiga. Pilt
Pilt
Vasta