Millist kolmest siledast soovitate?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
metsahaldjas
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 06, 2007 12:14 pm

Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas metsahaldjas »

Plaan osta kohe siledarudne ja olen lugenud foorumis kõike nende kohta ja mujalt netist. Aga valiku tegemisel oleks abi vaja. On sõelale jäänud kolm siledat. Millist keegi soovitab või hoopis midagi muud peaks vaatama.

Benelli Duca di Montefeltro; Winchester 101 Light või finnclassic SD(mitte combi)
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas Heino »

Sõltub milleks. Kui faasanite jahiks linnukoeraga, siis Winchester, kui part ja eriti hani, siis Benelli. Poolautomaat annab "tulejõudu", kaheraudsest lased ühe ära, siis mõteld, et laeks selle raua ümber, murrad püssi lahti ja siis lendab part mööda... Kui linnukoeraga tikutajat jahid, siis poolautomaat näeb kentsakas välja, hoopis soliidsem on lahti murtud pukiga kõndida ja kui koer seisab, murrad püsi kokku ja annad käskluse...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas aivar00 »

Heino on väga täpselt asjad välja toonud. Ise tooksin enda jahimaid silmas pidades jälle välja 2 raudse eelise. Rabas laugastel hane passides lendab üks punt madalalt üle, peale pauku kohe kõrgus suurem. Siis saad teisest rauast lasta vähe vingema padruniga. Automaadiga seda aga teha ei saa. Või juhtub mõni part hanede vahepeal jalgu jääma - ajaviiteks annad sellele kah peenema haavliga.
Kui aga suur parv kohal, siis loomulikult automaadi ehk siis Benelli vastu ei saa. Ja madalalt lendavat lindu võib alati ka jämedama moonaga lasta.
Finnclassicule saad aga juurde osta vintraudsed rauad.
Meie seltsis 1 mees nii kasutab ja on rahul. Siiani ei ole teist püssi plaaninud osta. Tal siledad 12 ja vintraudsed 9,3.
Seega valikuvõimalusi on palju.
Ideaalis loomulikult iga jahi jaoks kindel relv :lol: kuna ideaalset kõikide jahtide jaoks sobivat relva ei ole mina veel kohanud :lol: ning tõenäoliselt ei kohta ka kuna sellist lihtsalt ei saa olemas olla.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas andrus »

Ma olen omanud poolautomaati ja rohkem ei taha.Talvel rebasejahis tundus mõnus riist aga kui pea ees lumehange kukkusin koos püssiga oli tükk tegemist,et raud lumest tühjaks saada.Püss vaja algosakesteks lammutada,püüda neid siis mitte lumme ära kaotada ja uuesti kokku panna.Peale seda tegin selle riistaga lõpparve.
Nüüd ostsin omale FC kombi,enne linnnujahti peab veel sileda raua ja aju alguseks vindi paari muretsema.Mina olen püssiga "sigarahul".Alguses väike komplikatsioon oli sileda padruni rauda minekuga aga selle lahendas viil suht kergelt.Päästiku pean kah nats kergemaks laskma teha.Aga sellega saavad Rapla mehed vast kah kenasti hakkama.
Mulle meeldib see,et mul on 3 eraldi püssi aga nad kõik on täpselt minu järgi ja ühe laega.

Aga muidu,et mina soovitaks ikka ja jälle lahtimurtavat.Juba kas või see,et kui tekib huvi haavli laskmise järgi siis on tiirus meeldivam taluda kaaslaste pilke kui sul on lahti murtud püss õlal.Mitte,et nad hiilivad sulle selja taha vaikselt ja vahivad kas on sul nüüd lukk lahti või ei ole.
Aga see kumba valida kas FC või Winchester on juba puhtalt enese otsustada.Kumb meeldib,kumb istub jne jne jne.
jahismurf
otse
Postitusi: 40
Liitunud: N Jaan 27, 2011 4:41 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas otse »

Mis poes seda Winchesteri müüakse, kui seda üldse Eestis müüakse?Ning mis on hinnaklass?
metsahaldjas
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 06, 2007 12:14 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas metsahaldjas »

Tänud nõuannete eest. Otsus veel ikka tegemata. Kergemaks teeb otsuse see, et enamus relvi pole laos ja peab tellima aga linnujaht varsti tulemas :)
Winchesteri müüb Taktikalise laskimise keskus. http://www.tacticalshooting.ee/epood/ja ... leraudsed/
Näeb juba hea välja see relv. Aga selle tellimine on keeruline. Siiani pole saanud neilt vastust kas ja kui kaua peab ootama. Tundub, et tuleb FC valida, kuna seda ehk on veel saada.
RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas RAIN R. »

Kui püss veel ostmata lähed ehk vaatad ka Haapsalu Artemisesse seal minu arust täitsa viisakas Browning Citori veel alles, olen ise ka teist seal käes hoidnud ja valiks kindlasti ennem Browningu kui FC , aga see puhtalt minu arvamus. Hind vist oli mingi üle 1500.- Euri kui ma ei eksi.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas Motorist »

Metshaldjas, taktikalise laskmise keskusega on ka minul raskusi äri teha....tundub nagu poiste põhitööks pole mitte kauba müük vaid jutt ja muu jura. :lol:
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas Heino »

Ära sellele tellimise asjale väga looda, ma olen korra selle sama Winchesteri tellinud, minuni ta ei jõudnudki, kaupmees polnud küll sama aga ikkagi, pool aastat ootasin ja siis võtsin Trapperist Benelli ära ja väga rahul, pooleksmurtav on mul ka Sauer E47, nii et tikutatjat võib ka lasta :-) Poolautomaat tahab natuke harjumist ja siis tõmbad automaatselt luku tagasi ning paned 0 sisse kui hani tuleb :-) Benelli käib kolmeks, nii et ega midagi ära ei kaota kui on vaja lund välja puhuda, keerad mutri eest lahti, võtad raua maha, puhud ja paned raua tagasi ning mutri kinni, kokku u 20-25 sek...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas andrus »

Tuleb ta jah sul puhudes välja. :lol:
jahismurf
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas Heino »

Vitaal kapatsiteet 6,5 l ;-) Kui on raud kõver, puhun sirgeks :-))
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Millist kolmest siledast soovitate?

Postitus Postitas Motorist »

Pean oma sõnad Taktikalise Shootingu ees tagasi võtma :D ...kui sai nüüd uuesti kohtutud ja asi kokku lepitud toimus tellimuse tegemine ja kauba kätte toimetamine nagu võluväel...
Arvan, et kõikide muude relvade osas toimib see sama moodi....kui just relva kaugelt miki-hiire maalt kohale ei pea toimetama...
Nii et metshaldjas taktikalise laskmise keskusega võib äri ajada....kui lubavad toovad ära. ja hinnad tunduvad olevat OKEY'd. Esimene asi sulle soovituseks...mine kohale ja tee kaupa. Kui poisid näevad, et oled tõsine ostja, siis toovad kindlasti ära...ja veel, neil võib see relv isegi tiirus kasutada olla...seal on mitmesuguseid imeloomi proovimise peal...saad äkki enne proovida, kui raha letti lööd. Mina oma relvaga tegin just nii. keegi teine tavaliselt ei võimalda sulle relva enne proovida, kui tellida tahad...
Nii et vabandused Taktikalisele Lasksmise Keskusele. kui eelnevalt neile veits liiga tegin...
Vasta