Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Feen »

Nõus, et sellist olulist vahet on raske märgata, seega, kuna Tikka on väidetavalt kestvam, siis aktiivsemad jahilised võivad seda eelistada. Üks oluline aga tuleb muidugi juurde, püssi peal olev optika, ja siinkohas ei saa jälle minagi aru miks kalli püssi peale peab igasugust juustu toppima ;) Tegelikult saan aru küll, püss ja optika vastavalt vajadusele. Kui päevasel ajal püssist natukene lasta, siis pole eriti vahet mis peal on. Kui olustikud nõuavad kvaliteeti, siis mängib see palju rolli. Sama asi püssiga, kui tahad, et püss pauku teeb ja kuuli jooksu raud ei mõjuta, siis pole vahet kas see jookseb läbi Vene, Tsehhi või Saksa raua, peaasi, et raud korralik oleks. Kui aga tahta, et härrastega jahis püssivalikut kiidetakse, siis on erinevus suur. St, kui sellest vaatepunktist on püssid võrdsed, siis edasi mõtle kasutamise poolele. Tahad kestvamat lukku või ohutumat laadimissüsteemi ja kestvamat salve. Või, tahad laadida püssi pealt ka (lasketiirus on see hea omadus).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas kakuke »

Tea, kas maksab minna nugadele teemal, mis püssi valida?
Ma pigem uuriks (nii oma silmaringi laiendamiseks), mis asi see Tikka T3 forest on? Esimest korda kuulen, et tikkal T3 sarjas forest. :M
ps. Mõlemal brändil on hädasid, nii tikkal, kui cz´l, aga ei viitsi neid välja tooma hakata, kuna mõni härra võib asja liiga isiklikult võtta. Kui võimalus, ära kiirusta ja katsu leida võimalus, kus saad mõlemast püssist tiirus pauku teha. See on parim tõe kriteerium enda jaoks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas hendrik »

kakuke kirjutas:Ma pigem uuriks (nii oma silmaringi laiendamiseks), mis asi see Tikka T3 forest on? Esimest korda kuulen, et tikkal T3 sarjas forest. :M


http://www.sakosuomi.fi/pdf/specs/Tikka ... est_fi.pdf

Võrdluseks see vanem mudel, mida silmas pidasin - http://www.tikka.fi/pdf/specs/master/deluxeW.pdf

Ma usun siiralt, et ka cz-iga võib õnnelik olla.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ise võtaks tikka, sina võta mis sulle sobib. Tikkal raua-luku-päästiku osa tundub tublim.
CZ luksil puuosa jälle asisema kuju ja viimistlusega. Luku-päästiku värk on seal jah ka mulle vähim sümpatiseeriv osa.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas peepk »

Kui leiad sellise vana kooli Tikka, mida Hendrik mainis, oled õnnega koos. Minu meelest Tikka kuidagi koonerdab uuemaid püsse tehes. Kes uut ja vana näind, see teab. CZ jällegi ei saa oma esi sihiku kaitset pikki aastaid teha sellisena, et ei loksu. Samas tutvusringis mõlema relva omanikke ja rahul mõlemad,sest OMA eesmärki täidavad mõlemad. Ja viiliga ei pea kumbagi relva "järele" aitama. Paljudel see luku libe liikumine teisejärgulise tähtsusega ja hind samuti määrav.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas 22LR »

Ei saa mitte vaiki olla,sest omal CZ, väljalaskeaastaks 1975 ja väljavahetamiseks veel mingit põhjust pole, lukk ka sama konstruktsiooniga mis tänapäevalgi.Muideks, praegustel mudelitel peal REGULEERITAVAD eelpäästikud.Minu relv vett ja vilet saanud ja saab veelgi,aga kestab.Veelkord-osta see relv, kumb Sulle rohkem meeldib!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Messer »

See on vist nüüd nagu naise valimine. :M Nii kaua kui seda õiget ei leia või ei suuda otsustada, tuleb kasutada kellegi teise oma :wink:
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Taaw »

Kui valida Tikka t3 forest või CZ 550 lux, siis mina valiks Tikka, aga neist mõlemast oleks
veel parem CZ 555 lux. Sellel 550 vead kõik kõrvaldatud.(lukk & päästik ikka (y) (y) (y))
Edu valiku tegemisel!
metssiga
Postitusi: 32
Liitunud: T Mär 01, 2005 1:29 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas metssiga »

mul endal on cz 555 lux 30-06sprg.
ja täiesti super asi ei saa nuriseda ühegi asja puhul.
siiamaani ühe lasuga on kohe maha jäänud.
aga eks igaühe maitse minul tiptop.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kahju, et seda 555 varianti tehakse ainult neis variantides

http://www.czub.cz/en/catalog/81-center ... Z_555.aspx

meite rapikusse oleks vajalik ka miski jämmedam kaliiber - võpsikut on lihtsalt üle ja ümber rohkem, kui tahta oskaks ja ette kujutaks.
Tuleb võtta ilmselt see viimane nimekirjast

http://www.czub.cz/en/catalog/81-center ... M_LUX.aspx

Pole hirmu, et oks või põllus viljakõrs kuuli minekut viiks.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas empudogy »

Sai siis täna endale komplekt kokku pandud, lasknud veel pole, kuid ära toodud on. Relvaks CZ 550 limited edition ja optikaks Delta Titanium. Kal 308win.

Tänan kõiki teemas osalejaid.! Minu poolest võib teema lukku panna.

Martin
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas empudogy »

Kui keegi peaks soovima veel osta cz 550 limited edition+ delta titanium optika 2,5-10x56 siis nüüdseks julgen siiralt soovitada, teinud selle relvaga pea 70 lasku ja jahil käidud ning tabatud kolm ulukit.

Paar näidet ka. 2 Metssiga (põrsas), mõlemad 90 sammu pealt ja jooksvad.
Rebane - hiilimisjahist, lamades laskeasend kraaviveerel + kiirpäästik + 10x suurendus + 1 lask ja 276 sammu pealt rebane kukkus.

Minu vajadusi antud relv rahuldab väga hästi. Julgen siiralt seda kooslust soovitada
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No mis sa kostad .... juba lastud 70 pauku ja kolm ulukit käes :) Mitte ,et ma midagi selle relvakoosluse kohta ütleks,aga...see 70 pauku on ikka kõva kogemus :M
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas empudogy »

Kriitka mulle meeldib, kuid ainult siis kui sellel ka mingi mõte. Usun et minu praegusest kogemusest on relvaostale rohkem kasu kui teie postitusest selles teemas.
Kasutaja avatar
Bullet
Postitusi: 40
Liitunud: R Nov 28, 2008 7:21 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Bullet »

Relva ost on alati problemaatiline (hind, kvaliteet, kaliiber, laskemoon jne.) ja eriti siis, kui seda ainult vähesed omavad. Kui mõni mees võtab vaevaks anda relvast tagasisidet, siis on see igati positiivne. Edu! (y)
Difference between men and boys is the price of their toys!
Vasta