Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
empudogy
Postitusi: 28
Liitunud: T Dets 26, 2006 2:25 pm

Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas empudogy »

Tere, plaan soetada endale vintrelv, ning silma on praegu jäänud kaks isendit nimelt Tikka t3 forest või CZ 550 lux. Ühe olen selgeks saanud, et kaliibri valikuks jääb 308. Kõik mõtted ja ettepanekud on teretulnud. Käisin mõlemat relva poes kaemas ja proovisin õlga, ei ole midagi selle kohapelt kummagi relva kasuks/kahjuks kosta. Istusid ilusti ja olid käepärased. Tikka kahjuks räägib hinnavahe pea 300 euri, kuid samas kasuks luku jooksmise kvaiteet, samuti väidetavalt tikka plastsalv pidi välja venima. Cz 550 on see juba metallist. Mõlema kasuks räägib puidust kaba ja põsetugi. Võib pakkuda ka optika soovitusi, hind kuni siis 1000 Eurot.
Parimat Martin!
sam
Postitusi: 6
Liitunud: P Aug 01, 2010 4:38 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas sam »

Vali Tikka t3 forest ja kaliiber 30.06 ja sa ei kahetse.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas hendrik »

308 on mõistlik valik. Nendest kahest relvast ise eelistaksin kindlasti T3 forestit - luku ja raua kvaliteet ning laitmatu toimimine on tõestatud asi. Õige hooldusega lihtne jahirelvana "igavesena" hoida. Kaba on kunagise Tikka MASTER Deluxe'i koopia moodi, mis oma mõõtmetelt ning olemuselt oli väga-väga lähedal Sako kabadele. Sobivus on omaette teema. Ise ei hakkaks selle 300 euro eest katsetama, vaid läheks kindla peale. Optilockid jalgadeks ning ca 1000eurine Zeiss Duralyte peale ning ongi üks äraütlemata ontlik komplekt koos... Ise teeks nii. CZ on ka ilmselt "söödav pill" aga vahe on tikka kasuks, vähemalt nende puhul, mis mulle ja mu sõpradele näpuvahele sattunud. CZ lukk hakkab aegade jooksul kehvemini käima, samamoodi nagu vanematel sarnase ehitusega "soomlastel" - see on ehituse iseärasus.
Viimati muutis hendrik, R Okt 07, 2011 2:11 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas andrus »

Ei meeldi ka mulle see cz-i lukk.Tikka tundub vähe asisem asi olema.Küll aga paneks mina weaver lati ja jalad.

Hendriku poolt pakutud "komplekt" on väga hea valik.Küti Äri saab sellega Mustamäe teel kenasti hakkama.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas honkomees »

nojah Hendriku komplekt OK kuid: Tikka jahi jaoks kindlasti plastikkabaga (ei idane ei mädane (y) meie pidevas vihmas a lörtsis, enda arsenalist vaid üks plast ja teiste puukabadega üks igavene vaev), 308, optilock rõngad, korralik optika alates nt Leupold European-30 3-9x40.
CZ kahjuks räägib "vähemlibisev" lukk ja püssi kaal, kui tegu pole vaid numbril seisjaga, päev otsa käes kanda, mitte rihmal, muutub üsna tuntavaks iga gramm.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Ats »

Põsetugi vaevalt nii oluline on, nagu optika peale paned jääb põsk kindlasti õhku (mida kõrgemad jalad optikal, seda rohkem sul põsk fikseerimata jääb).
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas honkomees »

Ats kirjutas:... nagu optika peale paned jääb põsk kindlasti õhku...
seda tuleb kindlasti vältida, muidu on möödalasud garanteeritud. Ikka kas võimalikult madalad jalad või põsetoe kõrgendus, aga sõltub ka omaniku lõusta kujust, toekam põsk aitab ...
Tikka puhul pole mul kõrgendust vaja ehkki kasutusel 56 läätsega optika, teistele püssidele ehitasin põsetoe kõrgenduse juurde.
Viimati muutis honkomees, N Okt 06, 2011 8:40 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas hendrik »

Ats kirjutas:Põsetugi vaevalt nii oluline on, nagu optika peale paned jääb põsk kindlasti õhku (mida kõrgemad jalad optikal, seda rohkem sul põsk fikseerimata jääb).


Kusjuures - seda Forestit meenutav Popular deluxe on sõbral olemas, ise ka sellega miskit lasknud. Peal on optilockidega 2,5-10x56 swaro habicht - põsetoeta oleks sihtimisega probleeme. Praegu on suuremale mehele kõik paigas, põsk on õiges kohas ja sihtimisliin paigas.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas 22LR »

Plastikust kabadest - olen teinud 3-le(s.h. 2 Tikka T3-e) puidust uued omanike soovil . Tikka T-3 üheks puuduseks veel 3-ne plastikust salv.Ise vaataksin pigem CZ-550 poole,täpsed relvad ja pole see luku häda ka nii suur .Paneksin hoopis rahakoti varud optikasse.See muidugi minu arvamus ,aga vaba mees vabal maal,ostab mida tahab!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas baddmann »

Ei ole see Tikka lukk nii ideaalilähedane midagi, võta nt Sauer 202 ja liiguta selle lukku. Luku osas T3 ja 550 Lux (viimane mul endal olemas) on, ma ütleks, vähemalt võrdväärsed. Nagunii sa seda esimest (?) relva kaliibris 308 NII kaua ei kasuta, et see lukk jõuaks niivõrd ära kuluda. CZ vist pakub odavama raha eest juba ka kiirpäästikut komplektis ja kui ma ei eksi, siis kaheastmelist kaitseriivi (vaheastmes riiv peal, aga saad lukku avada-sulgeda ehk relva tühjaks laadida), see kontrolli muidugi poes üle, kas on. T3 puhul vist seda Sakole iseloomulikku lisajullat seal luku ohutuks avamiseks pole juurde aretatud veel ? Juba on ära märgitud T3 plastsalv (muidugi on ka CZ salves põhi plastist, aga seinad metallist), ära kaotamise korral mul puudub kogemus, kumba on odavam uus osta.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas hendrik »

baddmann kirjutas:Ei ole see Tikka lukk nii ideaalilähedane midagi, võta nt Sauer 202 ja liiguta selle lukku. Luku osas T3 ja 550 Lux (viimane mul endal olemas) on, ma ütleks, vähemalt võrdväärsed.

BM


Ma ei ütleks kusjuures. :D Näpi keskmise jahimehe hooldatud ja nt 5a aktiivses kasutuses olnud t3 lukku ja cz lukku - vahe on suur. Uue relva puhul võid igasuguseid häid mõtteid mõelda, reaalselt oleks vaja ehk head asja pikemalt.
Saueri mängutoomine ei olnud õige. T3 lukku ei ole keegi veel ideaalseks pidanud, samamoodi nagu seda ei ole ilmselt ka Saueri oma. Sauerist soodsamatel relvadel on ka temaga võrdväärseid lukkusid aga see ei olnud siin teemaks.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas honkomees »

mul Tikka (plast) ligi 10 a kasutuses põhirelvana, lasen kõike väikeulukist alates ja pole mingit muret olnud ei luku ega ka selle kirutud plastsalvega. Ausalt ei ole aru saanud salve murest. Püsib püssi küljes ja padrunid tulevad ilusti ümberlaadimiseks kätte ka ...

Snellerit tšehhi juures olen ainult paar korda tiirus proovinud, jahis pole seda kordagi kasutanud, ikka väega ootamatult tuleb see pauk. Tavapäästiku liikumine on ikka kontrollitav-tajutav ja mulle mugavam. Nii et sneller on ka maitse asi, tegelt mitte oluline lisa.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas baddmann »

hendrik kirjutas:
baddmann kirjutas:Ei ole see Tikka lukk nii ideaalilähedane midagi, võta nt Sauer 202 ja liiguta selle lukku. Luku osas T3 ja 550 Lux (viimane mul endal olemas) on, ma ütleks, vähemalt võrdväärsed.

BM


Ma ei ütleks kusjuures. :D Näpi keskmise jahimehe hooldatud ja nt 5a aktiivses kasutuses olnud t3 lukku ja cz lukku - vahe on suur. Uue relva puhul võid igasuguseid häid mõtteid mõelda, reaalselt oleks vaja ehk head asja pikemalt.
Saueri mängutoomine ei olnud õige. T3 lukku ei ole keegi veel ideaalseks pidanud, samamoodi nagu seda ei ole ilmselt ka Saueri oma. Sauerist soodsamatel relvadel on ka temaga võrdväärseid lukkusid aga see ei olnud siin teemaks.


Võimalik, et T3 on ka arenenud, aga see T3 Battue, mille (kasutatud eksemplari) lukku ma olen saanud tiirus liigutada, jättis luku poolest küll rämeda mulje (nagu Feeni LOS peaaegu---rõhutan, peaaegu, LOSiga ei anna eriti midagi üksüheselt võrrelda). Õige ta on, et kõik lukud vajavad sujuvaks liikumiseks määret. CZ550 oma nn mauseri ilma riistadeta lahtivõetava lukuga on sisemise puhastamise jaoks muidugi oluliselt mugavam, kui tikka, sako, saueri jms lukud (vähemalt minu jaoks). 5 a pole ma CZ veel kasutanud, sai teine 2009. ostetud, aga ma ei määri teda niipalju, et näpud pidevalt õlised oleksid (saab samapalju määret kui Sauer 202) ning kuigi vahe on tunda, on see pigem relva erinevus minu jaoks, mitte otseselt takistus CZ kasutamiseks.

Natuke negatiivset kah ostu kaalutlemisel - CZ luku kestatõmmits, mis on väline (erinevalt Tikka sisemisest tõmmitsast luku otsas) - ei võimalda soonega padruni kestasid salve pealt jõuga rauda rammida. St võimaldab muidugi küll kuni selle õnnetu hetkeni, mil tõmmitsa ots ära murdub või kulub. Seega laadimine ainult salvest, mida saab täita ainult salve alt välja võttes (see omadus muidugi Tikkal ja nt Saueril sama, Sakol selles osas suur pluss minu jaoks, et saab salve laadida ka ülevalt ilma salve välja võtmata).

Saueri näite ma tõin mängu selle jaoks, et oleks mingi etalon, millega teisi võrrelda :) - umbes nagu saarmanahk karusnahaasjanduses :P

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas Feen »

Seega, kui käid jahis, siis eelista Tikkat, kui kogud relvi (nimesid juba mainiti, siis nt baddmann), eelista CZi. Kui korra aastas uue mänguasja saad, seda paar korda jahti-tiiru vead ja siis uut mänguasja vaatama hakkad, siis pole praktilisusel ja kestvusel erilist tähtsust. Mõni käib ühe relvaga jahis ikka aastaid, ja rohkem kui korra nädalas, sellisel juhul eelistada ikka seda mida praktikud soovitavad.

OT: Losi saab igast nurgast tampida, aga pole ma maailmas ainukene kes seda püssi kasutab ning mõni mees vist puhkeks nutma kui tema püss nii palju vatti saaks kui see ront :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Arvamusi kahe relva kohta Tikka t3 forest või CZ 550 lux

Postitus Postitas baddmann »

Kui käid jahis, siis eelista relva mis endale rohkem meeldib ja ära kuula mida foorumis jahutakse :D

BM

P.S. Feen käib jahis kordades minust rohkem, tõsi, aga LOSi ostmise ja kasutamise mõnudest ei ole ma siiamaani veel siiski tema puhul aru saanud :D. Sõjajärgsel ajal olla padruneid saadud pauku tegema ka kahe kivi, kuuma pliidiraua vms vahendite abil...

bm

p.p.s. Tikka ja CZ kestvuse tõsiseltvõetavat vahet ei hakka uskuma, püüdke palju tahate. Mõlemate taga on väga pikaaegsed ja kogemustega relvatootjad, lihtsalt meie oma põhjapoolsema paiknemisega suuname pigem alateadlikult silmad Soome kui Kesk-Euroopa poole relvavalikul.

bm

p.p.p.s.

Feen, sinu LOS saabki justnimelt sellepärast palju vatti, et ta on LOS. Kui ta oleks nt Krieghof, siis ma olen veendunud, et sa hoiaksid teda veidikenegi rohkem :D See vattiandmine on LOSi puhul ka peamine positiivne omadus (st et seda võib ilma eriliste süümekateta teha tema suhtes).

bm
Vasta