soov panna sileraudsele aimpoint

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas -Ivar- »

PiltPilt
Selline ta välja näeb. Liist joodeti külge. Hind oli tookord 500 EEK :D (y) see oli mingi 4 aastat tagasi. Praegust hinda ei tea. Kaba tõstsin ka kõrgemaks, sest muidu oli kuidagi väga nilbe lasta kui nägu oli lahti, aga see on juba maitse asi, kes kuidas laskma harjunud on.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas hundikütt »

Eelpool kirjutad,et saad lasta ka lati pealt kui sihik ära võtta,pildilt tundub,et see joodetud osa kõrgem,kuidas siis sihtida saad.Ja teine asi,kui kaba kõrgemaks tõstetud ,siis latilt lastes see ju ebamugav.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas -Ivar- »

see et 1/10 mm kõrgem ei sega .Pilt kuidagi võimendab seda :shock: kuna on tehtud nurga alt ja pildil paistab ka kruvi mis tuleb sihiku eemaldamisega ära
Pilt .
Kõrgendus on selline http://www.baltichunter.ee/pood/product ... 99cd723adf (teisaldatav).
jyri

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas jyri »

Proovin ka oma kogemusi jagada
Manused
Kaasaminnes oma saavustuste kirjeldusele,lsan ka oma kombile paigaldatud kollimaatori kinnituse.Korra jahis katsetatud,kui haavleid polnud kaasas,aga kõrge männi ladvas häisris koerte tööd seale nugis.sai ära kutsutud esimese vindi pauguga.
Kaasaminnes oma saavustuste kirjeldusele,lsan ka oma kombile paigaldatud kollimaatori kinnituse.Korra jahis katsetatud,kui haavleid polnud kaasas,aga kõrge männi ladvas häisris koerte tööd seale nugis.sai ära kutsutud esimese vindi pauguga.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas TiitR »

...aga äkki teeb teemaalgataja pealkirja lõpuks grammatiliselt korrektseks? :wink:
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas spioonikas »

krt see aimpoint sileda peal on nigu sia seljas sadul.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas aivar00 »

Oled sa sea seljas sadulat oma silmaga ka näinud :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas honkomees »

spioonikas kirjutas:krt see aimpoint sileda peal on nigu sia seljas sadul.

noh, mu arust ta koht vaid sileda peal ongi, võimaldab kiiret ja suht täpset lasku lähimaal,
vat vindi peal on küll kollimaatorsihik (kas aimpoint või mõni odavam analoog) seasadula moodi, sinna ikka optika, sõltuvalt asjaoludest kas ajujahi lainurkoptika 1-4x või siis tavaline (varitsuse oma) mille suurendused tsipa suuremad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andres.neimann
Postitusi: 4
Liitunud: E Sept 19, 2011 5:02 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas andres.neimann »

TiitR kirjutas:...aga äkki teeb teemaalgataja pealkirja lõpuks grammatiliselt korrektseks? :wink:


sorry aga mai ole eesti keele tunnis!
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas spioonikas »

andres.neimann kirjutas:
TiitR kirjutas:...aga äkki teeb teemaalgataja pealkirja lõpuks grammatiliselt korrektseks? :wink:


sorry aga mai ole eesti keele tunnis!

Aga oleks võinud käia!
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas -Ivar- »

spioonikas kirjutas:krt see aimpoint sileda peal on nigu sia seljas sadul.

Äkki põhjendad ka miks ? Ja olgem täpsed tegu ei ole Aimpointiga vaid JahtiJakti kollimaatorsihikuga.
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas spioonikas »

-Ivar- kirjutas:
spioonikas kirjutas:krt see aimpoint sileda peal on nigu sia seljas sadul.

Äkki põhjendad ka miks ? Ja olgem täpsed tegu ei ole Aimpointiga vaid JahtiJakti kollimaatorsihikuga.

ma just välimust silmas pidasin. :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: soov panna silerautsele aimpoint

Postitus Postitas andrus »

mosse kirjutas:Põsk ei toetu enam korralikult kabale ja kehaasendi stabiilsus (ning koos sellega loomulikult lsaketäpsus) kannatab.


Mu teada kasutavad kõik võimalikud relvastatud organid taolisi sihikuid ja mõningatel selllised kinnitatud veel lisaks optika peale või kõrvale.Pole küll täheldanud laekõrgendusi.
Need asjad on mõeldud ikkagi kiiremaks ja täpsemaks laskmiseks :!: Täppistuld te sellega nagunii ei saavuta kuna vaadake nende täppide suurust seal sees.
Mis te kulla mehed tahate mulle nüüd öelda,et lasete latilt täpsemini kui sellise sihikuga natukene pead kergitades jahi situatsioonis????
jahismurf
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas -Ivar- »

andrus kirjutas:Mis te kulla mehed tahate mulle nüüd öelda,et lasete latilt täpsemini kui sellise sihikuga natukene pead kergitades jahi situatsioonis????

Eks see ole harjutamise asi. Punatäpiga on lihtsam sihtida ja minu asrvates kiirem seal kus täpp seal kuul.

andrus kirjutas:Täppistuld te sellega nagunii ei saavuta kuna vaadake nende täppide suurust seal sees.
Täpi suurust saad reguleerida ja olenevalt sihikust võid panna täpi väikseks . Kas oled täppistuld proovinud ? Mis distantsile?
Vaat youtube´ist http://www.youtube.com/watch?v=UIjbOE-ze5k või http://www.youtube.com/watch?v=hBzw_Dhi6DY. Seal mitu seeriat kuidas aimpointi punatäpiga lastakse igasugustele distantsidele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: soov panna sileraudsele aimpoint

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta