Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas serx »

Tekkis idee, et lisada ülamainitud relvale natukene raskust. Üritaks siis tekitada süvendi puitosale ja sinna sisse valada tina näiteks. Plaan siis lisada vähemalt 200g. Ühesõnaga üritaks selle närvilise relva kuidagi rahulikumaks muuta. On kellegil kogemusi või ideid? Kõik arvamused tervitatavad :-)
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas Tormis »

Oleneb mis optika püssil peal on, lisa raske ja robustne optika ning püssil kaalu küll.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas honkomees »

serx kirjutas:... Ühesõnaga üritaks selle närvilise relva kuidagi rahulikumaks muuta. On kellegil kogemusi või ideid? Kõik arvamused tervitatavad :-)

No mina küll aru ei saa, et Tikka miskit pidi närviline oleks. Sealjuures mul veel kerge elik LITE variant .308-s. Algul oli kerge Bushnelli optika peal, polnud probleemi, praegu raske Docter, ikka pole probleemi. Ennem on mul närviline palju (kilojagu) raskem kombi tsipa nõrgemas 7x65R kaliibris.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas peepk »

Oma Tikka laele sai ka raskust lisatud. Raud maha ja esilae seest lasin tuttaval tisleril tühjaks freesida. Sisse valasin just sulama hakkand tina, siis ei lähe pära kärssama. Tulemusega olin rahul ja vast 3-400 grammi sinna esilae sisse mahtus. Selle tühjaks freesimisega ei maksa koonerdada, muidu ei mahu paras ports tina sisse. Muidu poleks jamama hakkand, aga pikalt maalt rebast suht kehva käelt lasta. No ja paksu rauaga püss oli ja on siiani jupi kallim, sellepärast tuligi pea tööle panna ja " säästu warmint " välja mõelda. (y)
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Loodan, et summuti varsti ka jahil legaalseks muudetakse :P See annab kenasti kaalu ja stabiilsust juurde. Mul Benellil polegi sellist kohta, kuhu võiks mõnisada grammi tina ära mahutada ilma püssi kapitaalselt ümber ehitamatta.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas Heino »

Mina ei teeks relva raskemaks, pigem rohkem trenni teha, põhjendan, miks - ühel ilusal hetkel tuleb põõsa vahel jooksvat hunti lasta ja siis on kiire manööverdamise juures iga gramm arvel... Samuti, kui kuuled, et sead tulevad ajus, siht on 2m lai, hoiad ja ootad, käsi hakkab värisema, lased alla ja siis see kesik vupsabki üle ning lask jääb tegemata... Selle rebasega on aega küll ta ju tuiab kusagil põllus, hiilid, kasutad heinapalli, mul on autos istudes laskmise bipod, näen repsi, võtan püssi, bipodi ja hiilimine algab - pool naudingust, vahel tuiad reinuga tund aega põllus enne kui lasule pääsed... Edu ja kindlat kätt!
Hellar
Postitusi: 10
Liitunud: E Okt 25, 2010 8:49 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas Hellar »

Üllar Tammega nõus, Tikka T3-le annab summuti seal toru otsas paraja raskuse ja stabiilsuse. Seda vähemalt minu käes, tegemist siis puidust laega Hunter versiooniga.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas serx »

Heino kirjutas:Mina ei teeks relva raskemaks, pigem rohkem trenni teha, põhjendan, miks - ühel ilusal hetkel tuleb põõsa vahel jooksvat hunti lasta ja siis on kiire manööverdamise juures iga gramm arvel... Samuti, kui kuuled, et sead tulevad ajus, siht on 2m lai, hoiad ja ootad, käsi hakkab värisema, lased alla ja siis see kesik vupsabki üle ning lask jääb tegemata... Selle rebasega on aega küll ta ju tuiab kusagil põllus, hiilid, kasutad heinapalli, mul on autos istudes laskmise bipod, näen repsi, võtan püssi, bipodi ja hiilimine algab - pool naudingust, vahel tuiad reinuga tund aega põllus enne kui lasule pääsed... Edu ja kindlat kätt!


No kõik on õige.....aga siiski olen arvamusel, et see puuduvad mõnisada grammi muudavad antud relva kiiretel laskudel närviliseks ja võimendab kordades laskuri vigu... mul lihtsalt puudub selline aeg, et oma oskusi ideaalseks lihvida... lahendus oleks muidugi relva vahetamine :-) Võrrelge nüüd samast klassist relvade kaalu ja mõelge natuke :VS
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas honkomees »

Heino kirjutas:...Samuti, kui kuuled, et sead tulevad ajus, siht on 2m lai, hoiad ja ootad, käsi hakkab värisema, lased alla ja siis see kesik vupsabki üle ning lask jääb tegemata...
jah, või ka laial põllul vead kuni lähemale tulevad, käsi väsib ja hakkab värisema, peadki alla laskma ja uuesti alustama, aga siis võib juba hilja olla.
Meie pundis üks mees vahetas oma raske püssi just kerge plastlaega püssi vastu sellepärast, et vanemas eas enam ei suuda pikalt raske püssiga sihtida.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas kakuke »

Ja mina olen just liikumas raskema varmint rauaga püssi suunas. :) Hommikul peab kõhu putru ikka täis sööma enne jahti minekut. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas serx »

kakuke kirjutas:Ja mina olen just liikumas raskema varmint rauaga püssi suunas. :) Hommikul peab kõhu putru ikka täis sööma enne jahti minekut. ;)


Ma üritan vanadust ja liigset söömist hetkel oma massi ja füüsilise vormiga kompenseerida :-) No mul kogemus 4,2 kg vintrauaga (koos optikaga) mis mul ennem oli ja ....no olen sellega vedanud ja lasknud.... ikka mõnus oli..... :-) Vähemalt minu puhul on ikka oluliselt tuntav vahe. Aa võibolla ongi jõudu liiga palju.... võtad Tikka kätte ja tundub nagu mänguasi :-)

Kakuke kas mitte sinu naine ei öelnud esmakordsel kohtumisel Tikkaga , et mis mängupüss see on ! :-)
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas Heino »

Mul on muidugi erinevad relvad alates 3kg-st kuni 4-ni ilma optika kaaluta aga alati kui hooaja tõttu relva vahetan, pean tiiru marssima ja vaeva nägema, muidu on vead taga. Ajujahis on praegu küll tunne, et kergem relv on parem, eelmine aasta just kasutasin 4 kg mag mis koos optikaga on u 5 kg. Väga ei kurda kehakaalu ja vormi üle 105 kg ja 3 km jooksen 13 min :-) paksu poisi kohta pole hull :-) aga kergema relvaga on kiirem ja mugavam asju ajada, teine asi on balansis, kui pead otsima kus taskaal on, siis tasub küll midagi muuta, laadi pikemaks või lühemaks.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas 22LR »

Relva "närvliseks "muutumise põhjuseks võib olla ka raskuskeskme nihkumine (näiteks optika paigaldamisest) .Meie hulgast lahkunud lasketreeneri Rein Valdru sõnul peab see 1)suletud lukuga relval asuma lööknõela otsa kohal ja 2)relva õlga tõstmisel võimalikult täpselt kahe käe vahel.Tema õpetuse järgi toimides jäi minu relv( CZ 6,5x55 3,6kg) küll palju rahulikumaks,seda just seisvate märkide laskmisel.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Tikka T3 Hunterile raskust juurde (.308)

Postitus Postitas serx »

peepk kirjutas:Oma Tikka laele sai ka raskust lisatud. Raud maha ja esilae seest lasin tuttaval tisleril tühjaks freesida. Sisse valasin just sulama hakkand tina, siis ei lähe pära kärssama. Tulemusega olin rahul ja vast 3-400 grammi sinna esilae sisse mahtus. Selle tühjaks freesimisega ei maksa koonerdada, muidu ei mahu paras ports tina sisse. Muidu poleks jamama hakkand, aga pikalt maalt rebast suht kehva käelt lasta. No ja paksu rauaga püss oli ja on siiani jupi kallim, sellepärast tuligi pea tööle panna ja " säästu warmint " välja mõelda. (y)


Sai siis nüüd samuti tehtud ja esmased muljed on head :D laskmas pole veel küll käinud aga käes ja õlas hoides on tunne hea :D Lisasin siis hetkel ainult ette 350 g

Nüüd siis relv koos optikaga ca 4,2 kg
Vasta