veits norin!

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: veits norin!

Postitus Postitas jahe »

Sain hr Ainkult niisuguse priva
tsiteerin: norm korras mossinaga rotin su metsas ära.... :lol:
Nojah ega mul eriti vastu pole midagi panna,mees ju võtab öösel 200pealt tulpadega jänest :wink:
243win
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: veits norin!

Postitus Postitas gunnar »

jahe kirjutas:Sain hr Ainkult niisuguse priva
tsiteerin: norm korras mossinaga rotin su metsas ära.... :lol:
Nojah ega mul eriti vastu pole midagi panna,mees ju võtab öösel 200pealt tulpadega jänest :wink:


Eelmiste postide järgi on tegemist haige inimesega. Muud varianti ei ole...
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: veits norin!

Postitus Postitas Olavi Kool »

ma ei saa sellest teemast päris hästi aru aga minu arvamus on selline, et olgu relv mis nimega tahes, kui on korras vintraud ja lukutapid peavad siis kõik ülejäänu (kaitseriiviasukoht ja tööpõhimõte, laekuju, sihiku kvaliteet...) on puhtalt mugavusvarustus.
Mauseri omanikuna julgen teemaalgatajale vastu vaielda just M98 kaitseriivi mugavuse kohapealt. Originaalis on ta tõesti hästitoimiv ja lollikindel lahendus mis mõeldud sõjarelvale lahtise sihikuga laskmisel näed kohe kui kaitseriiv peal on ja ei pigista päästikut sirgeks saamata lahingumöllus aru miks lasku ei käi, samuti rännakasendis täieliku lukustamise võimalus mis väldib luku kadumist või juhusliku avamist. Aga kui paigaldad relvale optilise sihiku siis tihtipeale ei mahu kaitseriivi tiib seal all liikuma ja kui kohandad selle optika järgi siis selle kiire käsitsemine ikkagi häiritud.
WW II ajal leiti snaiperrelvadele selleks eraldi lahendused. Panen mõned lingid ka.

http://www.kirkemmerich.co.uk/past-sale ... r-rifle-2/

http://www.wehrmacht-awards.com/forums/ ... p?t=132091

http://k98k.com/
Tänapäeval olemas lihtsamini käsitsetavad lahendused.


http://www.midwaysuomi.com/apps/eproduc ... mID=329361

http://media.midwayusa.com/productimage ... 328367.jpg

Aga nagu öelakse on kõige tähtsam kaitseriiv kõrvade vahel
naised saunas rääkisid
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: veits norin!

Postitus Postitas tony »

ainku kirjutas:tere kõigile. olen lugenud seda fooumit ja mulle jääb mulje et siin aju kääbikuid palju.eriti endiste sõja relvade kohapealt. valus on lugeda kui mõni tark soovitab saksa karabiinile k98k kaitseriivi peale panna!sel ju 2 astmeline kaitseriiv olemas umb sama käib mossini kohta.ma liht lugesin vanu teemasid ja sealt jäi silma. loodan et praegused kasutajad on haritumad.


Ja "ainku" kirjutas veel:
viskas veits vale tähe ehk. kuid kallis püss ja jahiluba ei tee mehest veel jahimeest.

Siiamaani igasuguseid Blasereid, Heyme ja muud soga kasutanud, samuti oman jahiluba aga kuna need minust veel jahimeest ei tee (aga nii väga tahan jahimees olla), siis otsustasin "ainkut" kuulda võtta ja ühe õige relva omale soetada.Mudel siis Mauser 98 kal. 9,3x62. Kal.vist vale kuna originaalis teised numbrid aga küll "ainku" sellele tuleval aastal hinnangu annab. Lisan "ainkule" mõned pildid ka:
Manused
IMG_4293.JPG
IMG_4291.JPG
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: veits norin!

Postitus Postitas vallo »

Olen seda Tony relva natuke käes hoidnud ja võin kindlalt väita, et tegu on tummise tükiga.


P.S Kirjutis mille saatis kasutaja ainku kasutajale jahe peaks kuuluma juba rohkem õiguskaitseorganite töövaldkonda. Mina loen sellest välja et tegu on ähavardusega isiku elule. Kui sellega kaasneb ka härra jahel reaalne hirm on kaasus loodud.
Mõni mees võiks tõsiselt mõelda enne kui mingit jama hakkab kirjutama.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: veits norin!

Postitus Postitas aivar00 »

Kui mõnel inimesel on komme ajada suust välja lapsikult kõike mida sülg suhu toob, siis minu praktika järgi on selline inimene äärmiselt arg. Aitab kõvemast köhatusest kui pükstele pruun triip tekib. Samas selliselt inimeselt võid oodata ülimalt alatut käitumist. Et ta aga julgeks kedagi "rottima" hakata - no andke andeks :lol: :lol: :lol: . "Tegijad" ei tuututa vaid tegutsevad :lol: .
ikka lõbusalt
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: veits norin!

Postitus Postitas Motorist »

Kal.vist vale kuna originaalis teised numbrid

vaatsin jah uus toru pääle aetud, samas lukuosa vana...tavaliselt tegelevad sellega Miki-Hiire maa mehed. Ei ole kuulnud, et selline kaliibri vahetus Eestis eriti popp oleks. Huvitav kuidas sõbrad politseis sellesse suhtuvad :M
Aga muidu on ilus relv (y)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: veits norin!

Postitus Postitas tony »

Motorist kirjutas:
Kal.vist vale kuna originaalis teised numbrid

vaatsin jah uus toru pääle aetud, samas lukuosa vana...tavaliselt tegelevad sellega Miki-Hiire maa mehed. Ei ole kuulnud, et selline kaliibri vahetus Eestis eriti popp oleks. Huvitav kuidas sõbrad politseis sellesse suhtuvad :M
Aga muidu on ilus relv (y)


Tegelikult nii päästik kui lukk on ka uued. Relv pärit Islandist ja politseis paberid korras.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: veits norin!

Postitus Postitas Motorist »

Islandi poisid on jah kõvad relvameistrid :lol: ...olen seda lugenud nende vendade kirjutisi, kes seal jahil käinud...nii et ostsid juba uue toruga. Muidu oleks põhimõtteliselt pidanud minema nn kaliibri muutmise alla, milleks taas politsei peadirektori luba vaja (vähemalt vanasti)
Mis see vana kaliiber oli kui saladus pole???
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: veits norin!

Postitus Postitas tony »

Ei tea kahjuks seda vanat kaliibrit. Sõber seal kohalik poeomanik-relvameister, tema ka selle relva ehitas. Ise kasutab ta enda kokkupandud relvi , septembris jahil käies sai neid kasutada. Kaliibrid siis 25-06 ja 8mm rem.mag. Lisan ka ühe pildi isevalmistatud relvast kal.25-06
Manused
309604_2278494195755_1050778428_2703810_107517027_s.jpg
309604_2278494195755_1050778428_2703810_107517027_s.jpg (6.79 KiB) Vaadatud 7778 korda
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: veits norin!

Postitus Postitas duv »

Ilma norimata küsin, et kuidas orig. M98-l magasiniga asi lahendatud? Minule teadaolevalt peaksid 9,3x62 ja 25-06 ka. 30-06 mahtuma orig. magasini ja täismantli ning teravatipulise puhul ka ette laadima. Tömbi kuuli puhul aga tekib liiga järsu tõusu tõttu jama ja hakkab kinni kiiluma. Magnumite pugul juba(kuigi 8mm rem. mag pole kuulnud ja ei tea) vaja luku ots ringi freesida ja samuti ei mahu padrun orig. magasini
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: veits norin!

Postitus Postitas Heino »

Neid M98 lukke kasutavad väga paljud käsitöörelvademeistrid ka. Korra oli Ohhotas saade mingist prantslasest, kes käsitöörelvi valmistab ja tema ütles, et oli saanud osta esimese maailmasõjaaegseid uusi relvalukke kasti, nende baasil pidi kõk oma relvad tegema. MIngis vene jahi ajakirjas oli samuti mingist teisest prantslasest artikkel, kes suisa vahetatavate raudadega relvi tegi selle sama M98 baasil.
Vasta