Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas Ax1600 »

Nimelt kui kaks padrunit salves, lükkab lukk ümberlaadides padruni poole peale ja sinna ta jääb. Kui lükata magasinist padrunit näpuga, siis tuleb kasutada tugevat jõudu. Kui on magasinis üks padrun, siis laeb selle ilusti ümber. Kuul 11,7g ja laeng ka korralik.
Raff
Postitusi: 28
Liitunud: T Nov 29, 2005 12:16 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas Raff »

1. Soovitan relv lahti võtta ja korralikult puhastada gaasimehhanism.

2. Liikuvad osad õlitada relvaõliga ,(ei oska soovitada milline kõige parem..)
- madalate temperatuuride juures ei taha kelk hästi liikuda,(Vepri puhul pole sellega probleemi olnud ka -23c juures)
-----------------------------------------------------
www.digibullet.eu -lasketiir
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas Ax1600 »

Tehtud. Tulemus ei paranenud. Kas annab kabas oleva vedru jäikust muuta või magasini vedru survet reguleerida?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas TiitR »

Ax1600 kirjutas:Nimelt kui kaks padrunit salves, lükkab lukk ümberlaadides padruni poole peale ja sinna ta jääb. Kui lükata magasinist padrunit näpuga, siis tuleb kasutada tugevat jõudu. Kui on magasinis üks padrun, siis laeb selle ilusti ümber. Kuul 11,7g ja laeng ka korralik.

Ei tea kas nüüd kokkusattumus, kuid panen siiski oma jutu kirja. Nimelt nii minul kui ka jahikaaslasel mõlemal meil Benelli Argo 308win ja mõlemil meil ei laadinud ringi Norma toodangut (just 11,7g. Vulkan, Oryx, Alaska) ja hakkasime kasutama Sako moona (põhiline 11,7g. Super Hammerhead) ja laadimisprobleem sõbral kadus, minul 10-st 1..2 korral ikkagi laeb risti ette. Paljuski on asi kinni ka siin palju räägitud padruni väga täpne asetus salves, et oleks väga korralikult tongipoolse otsaga vastu tagumist serva surutud. Minu omal olen aga täheldanud, et peale 2..3 lasku liigub teinekord viimane padrun natuke ikkagi ette ja enam korralikult ümber ei lae. Ei tea kas peaks salve ennast päris relvameistrile näitama vms? :M Ja relva puhastan ikka korralikult + õlitan alati liikuvad osad.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas frukt »

:D ma eelmine nädal enda kahesel salvel toksisin esiosa kõrvad nats madalamaks ja töötab nagu enne ,tundus salves olevaid padruneid liigutades et aluskelgu esimene osa liiga kõrgele tõstab :oops:piilu ikka salve ,st sõber näiteks pidi omal tagantpoolt ühte salve avama rohkem,imelik et just kahesed salved enamasti nii teevad :roll:
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas ninja »

Ei oma küll antud relva, aga huvipärast küsin, et kuna padrunid salves kahes reas kas viga esineb ümberlaadimisel iga kord või üle ühe? Ja kas olete proovinud KULUNUD salvega padrunite ettesöötmist?
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas kalur »

Omal sama relv 308win. Kasutan ainult Norma moona ja siiamaani kõik OK.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas TiitR »

kalur kirjutas:Omal sama relv 308win. Kasutan ainult Norma moona ja siiamaani kõik OK.

Sellepärast ma alustasingi enda juttu sõnaga "kokkusattumus?", kuna lihtsalt oli selline näide varnast kohe reaalselt võtta. 8) Samas on teisel jahikaaslasel B. Argo 30-06 ja laseb samuti tõrgeteta Normat.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui padrunit kasetist üldse ei võta,siis on pauk nõrk/kuul kerge.Poisil ka 308 ,võtsin sellel leevendus vedrul jupi maha ja nüüd sööb probleemiteta ka kerge kuuliga moona.Kui kedagi huvitab võin järgi vaadata mitu keerdu ära võtsin ,sedasi umbes pakun ,et 10 keerdu.Ei armasta ma neid raskeid kuule.Ma arvan ,et 30-06-el on täpselt sama tugevusega leevendus vedru,pauk aga kõvem ja sellepärast töötab paremini,kui 308-sa

Kui aga padruni kasetist kaasa haarab,siis lukk liigub ikka piisavalt tagasi ja tuleb pilk kaseti poole pöörata.Minul aitas kaseti seestpoolt puhastamisest/õlitamisest,kui ei eks siis peab võibolla tõesti näpitsatega kallale minema.Veel olen täheldanud,et teravama otsaga kuule laeb paremini,kui tömpisid.
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas freditaks »

Kui õlitasid ja ei aidnud siis proovi teist salve ,asi võib salves olla ,kui 1-ga võtab ilusti ja 2-ga ei võta siis on ilmselt asi salves.. !!!Omal mul ka Benelli argo 30-06 ja on ka olnud salvega jama ,ostsin l teise salve ja pragu toimib ilusti .
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas TiitR »

freditaks kirjutas:Kui õlitasid ja ei aidnud siis proovi teist salve ,asi võib salves olla ,kui 1-ga võtab ilusti ja 2-ga ei võta siis on ilmselt asi salves.. !!!Omal mul ka Benelli argo 30-06 ja on ka olnud salvega jama ,ostsin l teise salve ja pragu toimib ilusti .

Sellest järeldubki, et salves endas tuleks midagi väänata/painutada/mugandada :D ...ilmselt tuleks ikkagi relvameistrile näidata.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Benelli Argo 30-06 tõrgub ümberlaadimast

Postitus Postitas honkomees »

noh Tartu ju lihtne, sead sammud Volli juurde ja küll tema asjale lahenduse leiab.... vähemalt ma ei tea juhust et poleks leidnud :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta