Varmint raud

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Varmint raud

Postitus Postitas draiwer »

5-5,5kg varmint neelab hästi tagasilöögi energiat,hea pehme pauk.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Varmint raud

Postitus Postitas hendrik »

Üllar Tamm kirjutas:Üks detail veel, millele tasuks mõelda:
loodan, et meie seadusetegijatel ikka terve mõistus võidab ja lubatakse lõpuks ka jahirelval summutit kasutada :P Kui plaanis ka korralik summuti relvale paigaldada, võib ca 600-800 grammi kaalulisaga arvestada. Lisaks sihiku kaal, mida plaanis relvale kinnitada.


Mõte asjalik ja kindlasti vaagimist väärt. Samas enda seisukohast ei ole ajujahil pidanud sumpsi loogiliseks (äärmisel juhul on relval olnud suudmekomp, mis kaalub palju vähem), vajadus on eelkõige väga täpsete laskude puhul ning tulevikuvõimalustele mõeldes mürareostuse vähendamiseks. Ajujahil peaks eelkõige olema koeramehel vaikse lasu võimalus koerale mõeldes, seal ei oleks varmint oma kaaluga nagunii teemaks. Kütiliinil ei ole see paar dB nii oluline, et relva raskemaks teha ja pukis saad toelt lasta. Loomulikult on ju kõik asjad individuaalsed, alates relva valikust kuni lisavidinate vajalikkuse otsustamine.
Kasutaja avatar
Bertone
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 21, 2011 11:25 am

Re: Varmint raud

Postitus Postitas Bertone »

Nonii

Kolm kuud mõeldud, mööda Eestimaa jahipoode ringi käidud ja erinevaid püsse õlga proovitud ja erinevatesse sihikutesse sisse piilutud ja nüüd siis ostud lõpuks tehtud. Varmint raud sai üpris kohe kõrvale lükatud kuna selle püssi tasakaal ei ole päris see mis mulle sobiks. T3 varminti kahjuks rääkis ka veel plastlaad mis kätte võttes eriti säästukas tundus ja oleks hiljem kindlasti kripeldama jäänud. Tikka T3 hunter mulle täitsa meeldis aga kuna minule sobivat kaliibrit kohe letist võtta ei olnud ja tellimisel oleks tulnud arvestada teadmata ajaga tuli selle asemel hoopis Browning x-bolt hunter 308win. Peale sai pandud punase täpiga Docter Classic 3-12x56. Nii relva kui optika puhul tehti veel päris head hinnad ka niiet esialgu tundub, et sai päris hea komplekt kokku pandud. Vähemalt ise olen rahul :) !

Täpset silma suviseks seajahiks!
Vasta