Cal 0.22

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas kirp »

Vene täpsussportpüssil omajagu jämme raud tõesti. Kui "katseandmed" kinnitavad, et eelmist kuuli võimalik hea tervise juures välja lasta, siis midagi pole vaielda. Ise eelistaks küll muid võimalusi kui kuul kinni :) , seda enam kui pole sellist tugevusvaru ja tegemist vabalt liikuva lukuga (nt. väikesekaliibrilisel poolautomaadil).

Igal juhul pole sihukese teise kuuliga esimese välja tulistamise soovitamine hää toon - ikka kipub ununema, et mis situatsioonis seda teha ja täiskaliibrilisel (ka varmintraua puhul) ei ole mingit kindlust, et õnnetust ei juhtu. Jahika laseb igatahes puru kui midagi torus ees (tõestatud!). Esinduslikumad firmad pidavat katsetama, mis rõhul ja kust kohast relv järele annab. Eelistad olevat toru lõhki minek või luku vahelt gaaside väljutamine (osadel püssidel olla need lukukoja külgmised augud selleks). Kõige kehvem on luku kinnitusnukkide katki minek - siis saad luku näkku kinni (olla ka Eestis inimese peal katsetatud variant vana vene vindiga).
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas Tiit Karp »

.[/quote]
vanasti laskesuusatajatel oli reegliks võistlustel lasta kinnijäänud kuul järgmisega välja, et saaks edasi võistelda ja midagi ei juhtunud. tegelikult, kui mõelda selle könni energiale ja vähemalt vene püsside rauajämedusele, siis ei jätku spordikapadrunil mingi valemiga jõudu rauda lõhkuda.[/quote]


Olen näinud kahte spordika rauda millel raua sees ülespaisutatud kohad. Mõlemal oli kaks pauna mõne sentimeetrise vahega, toruotsast umbes 10 sm kaugusel. Väidetavalt mõlemal juhul oli eelmine kuul rauda jäänud. Asja muudab see, kui kaugele see kuul kinni jääb. Pesa juures vähem ohtlik ja rauaotsa juures, kus järgmine kuul juba kiiruse saavutanud, rohkem ohtlik.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas valgeronk »

Visake see vana vene pask meresse,nii õeldakse Saarel.Lihtne viis kuuli eemaldamiseks rauast:eemaldad ühel padrunil kuuli,suunad relvaraua horisontaalselt ülesse,asetad padruni padrunipessa,sulged luku ja sooritad lasu,kadunud see eelmine kuul ongi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas honkomees »

valgeronk kirjutas:Visake see vana vene pask meresse,nii õeldakse Saarel...

See vene pask TOZ-8 oma umbes 2 cm jämeduse rauaga on 56 aastat kõksinud ja elab veel üle kõik moodsad plõkatsid ilmutamata mingeid väsimuse märke - pihta saab ja kui vaja saab rauda ka kangina kasutada :) :? .
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas Välek »

No ma ei julge hästi vastu vaielda, aga vait ei saa ka olla. Miks pidi spordika kuul rauda kinni jääma?.. ja kui kuulid jäävad rauda kinni, siis mida paganat sest laskesuusatamise märkide laskmisest veel välja tuleb? Ega see mõni vene rulett ei ole, et iga laksuga ikka pauku ei tule :? Võibolla vene laiatarbemoona ja suvalise nurgast haaratud relva korral võib igasuguseid asju ette tulla. Aga et laskesuusatajatega just sellised asjad juhtuvad ja tavaliselt nad nii käituvad.... no ma ei tea :M :lol:
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas valgeronk »

On minulgi Toz-8.Püssil pole häda midagi.Aga nüüd kaliibriks 22wmr.-tükkis teine teema.Aga kasutada 20+ aastat vana moona,no ma ei tea..
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas Välek »

Valgeronk, kas 22wmr moon on kaupluselettidel levinud ja tuntud kaup? Kuidas padruni hinna suhe võrreldes 22lr-ga?
markus männik
Postitusi: 1
Liitunud: T Sept 22, 2009 6:30 pm

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas markus männik »

to valgeronk: Seda ma ei tea kuidas saarel öeldakse või tehakse aga meil võrumaal ei saa püssirauda panna horisontaalselt üles. Siin on raud sellisel juhul vertikaalselt.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas Välek »

Markus, teil on seal hektari kohta rohkem metsa ka, nagu austria mägedes. :) Aiiiijah, pagan, ma ei pannudki tähele Valgeronga horisontaalsust :lol: Turvaline on ka otse ja vertikaalselt tulistada :D
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas valgeronk »

Vabandust,relvaraud ikka vertikaalselt taivapoole.Mis puutub 22lr.-22wmr.-hinda,siis hind ikka erinev, 22wmr.ikkagi kallim.Ja normaalselt varustatud poodides saadaval.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas Motorist »

tänud seletuste eest
...krt kui Tooming sai 20 aasta vanuste vene padrunitega täpsuseks alla 1cm, siis ikka peaks vaatama, kas minu püss ikke õigesti jookseb :roll: ..ega see +20 aasta moona nii hullult muuda :lol: . Aga eks ma lähe poodi ja osta uut moona...siis asi kindel et moon ei peta. (y)
Mis puutub 22lr ja 22wmg siis vahe on väga suur nii hinnas, kui moonas :lol: . Mul on drillingl 22wmr adapter peal...nii et kogemus olemas :lol:
Valgeronk, kelle sa lasid padrunipeasa ümber teha...ja kuidas lahendasid magasiini küsimuse (kui sul on magasin)...
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas valgeronk »

Magasin puudub.Töö tegi Nurga Enn,läbi mingi relvapoe,millise,ei mäleta.Nüüd plaanin ka kasseti ja kassetihoidja paigalda,saan sellega ise hakkama,freespink ja freesid ootavad tööd.Mida aga teha 22lr-ga,ei tea?Sellega ei saa isegi varesele punni p----e panna,nii mannetu kaliiber.Kui ehk lihtsalt plärtsutada,või harjutada lihtsalt laskmust?
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas Tooming »

Motorist kirjutas:"Aga eks ma lähe poodi ja osta uut moona...siis asi kindel et moon ei peta. (y)"

Moonal ja moonal on vahe. Kui tahad täpsust, siis proovi erinevat moona. Standard ja subsonic moon on üldjuhul täpsemad. Kiired moonad nii täpsed ei ole va. mõni erand (paar toodet on sõelal, mida veel katsetan).
Olen läbi proovinud hetkel kuskil ~25 erinevat toodet, mis Eestis müüa(jätkan katsetamist). Tulemused on seinast-seina, alates 5cm ala sisse ja lõpetades nö. kuul-kuuli. Nende hulgas on 8 , millega olen lasknud sama tulemuse 50m pealt, mis lasin nende cccp täpsuslaskmise moonaga. Nendest 8-st on 4, millega pidevalt selline tulemus. Ülejäänud olen välja praakinud.

Seejärel olen 100 meetri pealt uue praakimise teinud. See mis jookseb 50 meetri peale, ei pruugi 100 meetri peale enam head tulemust anda.

100 meetri peale olen üllatavaid tulemusi lasknud subsonic moonaga (Winchester ja RWS), peale kolmest seeriat lõikab kuuliauk kuuliauku. (y)
Hetkel on aga millegipärast Tallinnas subsonic moonaga kriis(va. Ülemistes RWS, aga seal on hind topelt) Winchesteri subsonic moona ootan juba aasta :cry: Keegi võiks Winchester subsonic moona juba maale tuua :P . Netiavarustes kiidetakse täpsuse poolest ka Eley subsonic moona, aga seda pole Eestis üldse müügil näinud.

Varese jaoks on seda kaliibrit ka 200 meetrilt küll ja küll, pigem on probleem pihta saamises. Üle 100m hakkab kuul väga kiirelt kukkuma ja iga väiksemgi tuul mõjutab päris palju.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas aivar00 »

Mälu võib petta aga Eley moona ostsin mõni aasta tagasi vist Küti ärist.
ikka lõbusalt
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Cal 0.22

Postitus Postitas 22LR »

Eley-d müüs ka Rapla.Vähemalt aasta tagasi.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Vasta