MC-5

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
arvejomm
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 13, 2009 9:32 am

MC-5

Postitus Postitas arvejomm »

MC-5 kombi, kas on kellelgi olnud kokkupuudet või omab inffi. guugeldades lood suht nutused.
ette tänades.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: MC-5

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
arvejomm
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 13, 2009 9:32 am

Re: MC-5

Postitus Postitas arvejomm »

Tänud huvitava venekeelse lektüüri eest, tunne on kohe tugevam selle, aasta norm nüüd vist vene keelt loetud. Huvitav oleks veel teada kas kellelgi on antud isenditega personaalset kokkupuudet olnud, või on tegu meie maal täieliku haruldusega. MC toodangut on ikka aeg-ajalt müügis olnud, küll peab tõdema, et poolautomaadi ja poltluku versioonidena.
Eriti huvitatud oleks teemast MC-5-27.

Ette tänades,
arvejomm
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 13, 2009 9:32 am

Re: MC-5

Postitus Postitas arvejomm »

Siin siis põhjus, miks antud teema pakub huvi.
Pildimaterjali kah pisut juurde. Vabandan kvaliteedi pärast ei ole just eriline arvuti ja fotonduse guru.
Manused
(9 x 13 cm pildid väljalõikamiseks).pdf
(2.72 MiB) Allalaaditud 799 korda
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: MC-5

Postitus Postitas Motorist »

tänu Uugumetsa lingile sain lugeda kuhu need saksamaa jahirelva tehaste sisustus sai peale "Isamaasõda" viidud. Huvitav, kas ka nende kvaliteet sama hää oli kui saksamaal valmistatutel :shock:
50'te sileraudse kogemus endal olemas, aga selliseid kombineerituid pole minu 25 aastase jahimehe kogemuse juures mulle ette sattunud. Ju neid siis siia Baltikumi vähe sattus...
Igal juhul huvitav eksemplar ja kui veel laseb, siis lausa super. Eriti hea tundus TOZ-28...ainuke millest aru ei saa, miks 60'te aluses oli vaja tuula relvatehases välja töötada kukkedega drilling :mrgreen: . See tundub pigem nagu 20'te-30'te lahendus....või siis alles siis suutsid tuula poisid saksamaalt kokku tassitud seadmepargi ülesse sättida :lol:
arvejomm
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 13, 2009 9:32 am

Re: MC-5

Postitus Postitas arvejomm »

Kooste kvaliteedi kohta ei saa ühtegi halba sõna öelda ja tihe on kah nagu kassakapp. Laskmise kohta kah just halba sõna ei saa öelda. Peal tal 6x42 kiirjalaga optika tundub tegu olevat originaaltootega. Eesti registris kinnitatud andmetel ainus 5-27 mis teeb siis kaliibriteks 20/70- 7,62x54R , sileraud on pooltšokk. Relva poolitamine on muidugi nipitamine ruudus ja kukkede allalaskmine samuti, sest igal murdmisel jookseb kaitseriiv automaatselt peale.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: MC-5

Postitus Postitas Ain Aavik »

MC-5 valmistati 1954 -1962 Tuula tehase ЦКИБ (vene keelsed tähed) poolt. Seega tegu kvaliteetsema relvaga, mis basküülide lihtsuse tõttu määratud kohalikule ehk Vene tarbijale (küll mitte reakodanikule vaid miskitsugusele funktsionärile). Relv on valminud käsitööna, mitte masstoodanguna. Kas relva ajaloost ja siia riiki sattumisest ka midagi teada on?

Kaasaegset Tuula (ЦКИБ) toodangut ja ülevaadet leiab
http://www.guns-club.ru/
http://www.guns-club.ru/list_models.html

NB! Saab ka tellida ... no hinnad on .. ütleme igati tasemel käsitöö eest nagu igal pool mujalgi maailmas.

Ärge keele pärast pahandage .. kellel on huvi, see loeb.
Ja muide, Tuula relvameistrite käsitöö toodangu kohta nagu eriti muus keeles infot polegi laias üleilmses internetisüsteemis...
Tuula meistrite käsitööd olen imetlenud poisikesest peale ja mõndagi käes ka hoidnud, mõnest isegi pauku ka teinud, nagu siis oli kombeks öelda, kui noorem olin. Antud hetkel ühegi omanik kahjuks enam pole, aga ega neid Tuula selle osakonna poolt valmistatud relvi eriti palju siin riigis ka sobiva hinnaga ka liikvel pole.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
arvejomm
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 13, 2009 9:32 am

Re: MC-5

Postitus Postitas arvejomm »

Relv oli väidetavalt kõikse aeg ühe mehe käes. Mees ise oli lihtne raamatupidaja.
Relv iseenesest vähe müristanud, kuid Kahjuks eelmine omanik sõudis Toonela Järvele ja talle enam küsimusi esitada ei saa. Mõistliku pakkumise esitamisel oleksin nõus relvast loobuma koos kuuli valamise matriitsidega, kuna ka mind nagu iga normaalset Eesti Vabariigi pereisa vaevab krooniline rahapuudus :(
jyri

Re: MC-5

Postitus Postitas jyri »

Ise mäletan MC6,MC8 ja nende modifikatsioone 60.lõpust ja 70. algusest, kui noorena jahilaskmist tegin. Olid tõesti väärt relvad vastupidavuse ja mugavuse poolest,ainult et tolle aja laskmisproffidel kasutuses. Seeria TOZ dega ei saanud võrreldagi. Millega nüüd MC5 põhimõtteliselt erineb minu MC6-est, millele on isetehtud lisarauapaar 6,5x57R öelda ei oska,aga päästikute ja "töövedrude" kontsruktsioon peaks sama olema.Lisks minu omale on samamoodi ja sama kaliibriga lisaraudadega ka sõbra MC8 täiendatud.Ja töötavad mõlemad!Neid MC6...MC 108 on liikvel piisavalt,mõnedel lausa 3 rauapaari-kaarrada,kaevikrada ja nn.jahirauad.Vindiga rauad juurde on ikka isetehtud.
Vasta