Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 79 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Re: Merkel RX Helix
PostitusPostitatud: T Veeb 13, 2018 9:11 am 

Kas meie seas ka mõni pikemaajalisem RX Helixi omanik, kes kogemusi jagaks? Olen kõikvõimalikke foorumeid ja arvustusi internetiavarustest lugenud. Silma on jäänud (võibolla väga nõudlike laskjate poolt kirjutatud), et selle hinnaklassi relva puhul ei ole kasutajad täpsusega rahul. Oletatavasti mõjutavat seda just eelpool nimetatud rauavahetuse mehhanism.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Veeb 14, 2018 10:12 am 

Juba 3-4a Merkel Alpinisti omanik kaliibritega 223. 30-06 ja 9.3 ja ise pole täheldanud jamasi täpsusega. Rauda vahetades kui tahta 100% kindlust siis tuleb tiirus üle kontrollida.
Mina siiani küll megarahul.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Veeb 14, 2018 12:11 pm 

Tänud vastuse eest. Eks kajastubki rohkem selline nö karva lõhki ajamine. 0,5 tolli siia-sinna ei tundu suur probleem. Suuresti oleneb ka ju moonast.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Veeb 14, 2018 12:59 pm 

Ups. Merkel Helix Alpinisti omanik olen. Aga said vast aru.
Täpsus tipptopp ja alguses kui ostsin siis tiirus mitu korda võtsin raua spetsjomm küljest ja panin tagasi.... no täpsus sama.
Mul veel vedanud, et 30-06 ja 9.3 lasevad ühte auku. Regullida pole vajagi :-)

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 8:15 am 
Kasutaja Avatar

Kas kellelgi veel on Helix-ga probleeme olnud sellega, et ümberlaetud padruni hülss jääb padrunipessa kinni? Siis on nii, et et ainult puhatusvardaga rauasuudme poolt lükates saab kätte. Ajujahi situatsioonis lubamatu olukord (muidu ka jama).
Poemoonaga pole seda kordagi juhtunud, enam ei kasuta ka omalaetud moona. kaliiber 30-06. Ei ole eraldi katsetanud, mitmendast ümberlaadimise korrast mured algavad.
Täpsus omalaetud moonaga oli 100m pealt hea, hajuvus 1,5 cm. Praegu 9,5 gr Sako SHH-ga 100 m hajuvus 3-4 cm mis on jahi jaoks ok.
Rohkem midagi kurta ei oska. kabakõrgendus võiks olla seda uut tüüpi mis on uuel Speedsteril, ergonoomilisem ja parem. Vana kabkõrgenduse mutripead korjavad metsas rohtu ja oksi vahele.
Ja üks küsimus veel- millised summutid M15 keermega cal 30-l hästi toimivad?

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 10:28 am 
Kasutaja Avatar

Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.

Räven kirjutas:
Kas kellelgi veel on Helix-ga probleeme olnud sellega, et ümberlaetud padruni hülss jääb padrunipessa kinni? Siis on nii, et et ainult puhatusvardaga rauasuudme poolt lükates saab kätte. Ajujahi situatsioonis lubamatu olukord (muidu ka jama).
Poemoonaga pole seda kordagi juhtunud, enam ei kasuta ka omalaetud moona. kaliiber 30-06. Ei ole eraldi katsetanud, mitmendast ümberlaadimise korrast mured algavad.
Täpsus omalaetud moonaga oli 100m pealt hea, hajuvus 1,5 cm. Praegu 9,5 gr Sako SHH-ga 100 m hajuvus 3-4 cm mis on jahi jaoks ok.
Rohkem midagi kurta ei oska. kabakõrgendus võiks olla seda uut tüüpi mis on uuel Speedsteril, ergonoomilisem ja parem. Vana kabkõrgenduse mutripead korjavad metsas rohtu ja oksi vahele.
Ja üks küsimus veel- millised summutid M15 keermega cal 30-l hästi toimivad?

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 10:45 am 
Kasutaja Avatar

hagijas kirjutas:
Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.

Ehh, pole kunagi ümberlaadimisel hülsse kalibreerimata jätnud, nii pikkuse kui laiuse osas.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 1:52 pm 

Kalibreeritud ja kalibreeritud hülsil on vahe sees.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 3:21 pm 
Kasutaja Avatar

Ei kavatse vaidlema hakata aga olen suhteliaelt
kindel, et su hülsid on kehvasti kalibreeritud. Tuttaval jahikaaslasel ka
Helix ja samuti omalaetud moonaga probleeme pole. Omal kogemus poolautomaat Benelli Argoga kus “lohakalt” kalibreeritud moon padrunipessa kinni jääb, korralikult trimmitud kestadega probleeme pole enam olnud.

Räven kirjutas:
hagijas kirjutas:

Ehh, pole kunagi ümberlaadimisel hülsse kalibreerimata jätnud, nii pikkuse kui laiuse osas.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 3:25 pm 

Lasin kah kunagi ühel mehel omale laadida 308 remington 7-le ,peale esimest tiiru külastust kus selgus,et osadega lukk sulgus jube raskelt või ei tahtnud üldse seda teha loobusin teiste teenustest laadimisel.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 19, 2018 4:43 pm 
Kasutaja Avatar

Mul vana LEE matriitsiga (308) juhtus ka vahest sekka mõni kest, millega osade relvade lukk raskelt sulgus. See matriits oli minu käes "teisel" ringil. Uue HORNADY matriitsiga ei ole siiani veel ühtegi "rasket" kesta ette tulnud. Võibolla on matriits litsalt oma töö ära teinud ja aeg pensionie saata.

Profiil  
PostitusPostitatud: N Sept 20, 2018 8:52 pm 
Kasutaja Avatar

Nojah, ei hakka vaidlema matriitside kulumise osas, peab katsetama teisi,et saada teada kas selles võib põhjus olla. Küll aga soovitusi teemal kuidas hülsside kalibreeri õigesti või valesti käib- need võiks jätta mujale teemasse.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Sept 21, 2018 7:38 am 

Kui poemoona sööb edukalt siis saabki viga olla iselaadimise mingis etapis?

Profiil  
PostitusPostitatud: R Sept 21, 2018 10:54 am 
Kasutaja Avatar

Ehk siis targemad selgitavad mis viga on. Olen laadinud tuhandedes padruneid eri kaliibrites, siiani probleemivabalt.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Sept 21, 2018 12:25 pm 

Räven, kui kest kinni jääb peale lasku korduvkasutatud
kestaga ,ja poemoonaga ei jää, pakun et probleem võib olla kestamaterjali niiöelda väsimuses, kus lasu järel kest ''kleebib'' padrunipesasse kinni. Proovi uute poekestadega ,kas on sama probleem.

Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 79 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 2 külalist

Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
phpBB skin modifed by: Mart