Merkel RX Helix

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas gunnar »

andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas andrus »

Venelased jumaldavad ja ilmselt jäävadki Blaserit jumaldama.
Mu arust juba see R93 oli kohutav "kalašnikov",R8 veel kohutavam oma päästiku ja salve kombinatsioonis.
jahismurf
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Heino »

Blaseril ei ole kahjuks ühtegi eelist :-) isegi venemaal mitte, kui siis ainult kõrgem hind ja vene konstruktor... Muide IŽ tehase mehed tegid kunagi ka Marali nimelise otseveoga vindi aga see ei jõudnud masstootmisse. Uurisin maralit ka aga minu jaoks oli häiriv see vedru, mille jõudu pead ületama et ümber laadida. Tundus poolik variant. Äkki eksin aga ei kahetse :-)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas honkomees »

Heino kirjutas:Blaseril ei ole kahjuks ühtegi eelist ...
Tegin rea väljavõtteid Marali ja Helixi kohta vene netist
Сменных стволов нет, прицел на ствол нет, с точностью не понятно, с системой быстросъёмов не понятно, с разборкой-чисткой не понятно, цангового запирания нет, продольно-скользящей системы нет, Марал,- это недоделанный п/а

Maral - это BAR без автоматики. Любой владелец BARа может закрутить винт регулировки газоотвода, поставить рукоятку поболе и стать гордым владельцем Maralа. Несъёмный ствол, чистка с дула и разборка от папы останутся...

Марал не намного быстрее Блазера. Но при этом в отличие от последнего имеет ряд недостатков (которых нет у блазера): чистка, не модульность, массивность

А вы в -20 и менее затвор BAR'а видели как закрывается после заряжания? Фиговенько он закрывается, жесткости пружины не хватает. Однако при стрельбе таких проблем нет благодаря инерционному телу, которое даёт значительное ускорение затвору. Maral же сделан на основе BAR'а, а инерционного тела там нет, да и скорости отката недостаточны для его работы.
Что будет с Maral'ом русской зимой?
"Ублюдочные системы" (типа марала, хеликса, семприо) не приживаются и в массе не принимаются. Исключение - Blaser R 93/8. Но тут, я думаю, из-за СОВОКУПНОСТИ потребительских полезностей: самая удобная модульность, потрясающая точность из коробки, посадистость. Ну и агрессивная реклама
в болтовых системах быстрой перезарядки вершина - это творение Блазера. ну уже ничего нельзя лучше придумать. в противном случае получаются компромиссы. как, например, хеликс с его "шестеренками". или марал, как уже сказали, с "костылем".

Урезанный шибер, стремный прямоход с обратной пружиной , ИМХО, ненадежной системой перезаряжания...

Мне Марал вообще не понравился - первое ощущение было такое, что держишь в руках сломанный Бар Лонг Трэк с приваренным к затвору костылем взвода. Костыль взвода затвора какой то хлипкий - пружинит и вибрирует в руке - сложно психологически заставить себя бросить затвор в заднем положении. Уходил со стенда с огромным разочарованием
Ручка у него хлипкая, на IWA к концу трех дней демонстрации уже была изрядно погнутой. Но возвратная пружина действительно делает эту штуку более простой в перезарядке, нежели другие прямоходы.

посмотрите видео про марал. Как там на замедленном воспроизведении гуляет "кочерга" затвора. Желание покупать сразу отпадает!
Весь смысл прямохода у Блазер (помимо понта) - очень КОРОТКАЯ длина (нет СК), удобная система установки/снятия прицела и модульность в виде быстрой смены стволов. Ничего этого НЕТ у Марала
почему следует заплатить бабосы как за Блазер, при явном проигрыше последнему по габаритам, весу и модульности. Только из-за подпружиненного затвора и магазинного питания?
Мне Хеликс не понравился. Слишком много дешёвого пластика и алюминия. Швi от литья не зашлифованi. Да и хитрый механизм слишком. Лучше тридцатiй Хайм, если не Р8.
При стрельбе отстёгивается цевьё. (Журнал Jäger 6/2011)
Страгивания гильзы как такового нет.
Возможна сборка БЕЗ личинки затвора и ВЫСТРЕЛ, благо ударник стоит как раз по центру капсюля. Последствия описывать не буду.
И что у нас на западе важно - не видно издалека, откыт затвор или нет (особенно важно на групповых загонных охотах, аспект безопасности).
И вдогонку - патронов в магазине меньше, при одинаковой длине ствола R8 на целых семь сантиметров короче.
ход замечательно короткий и ничего назад не едет.
в плюсе также штатный вивер.
в общем - успехов меркелю
насколько он будет надежен в экстремальных условиях эксплуатации российских охот? Там в нем какие-то "шестеренки". Как будет экстрагироваться стрелянная гильза в условиях, например, загрязнения или обледенения и т.п.
Я согласен, что щель, где ходит затвор, не продумана. Действительно попадает и снег, и хвоя, и мелкие ветки. Снег превращается в воду и вода выходит, а ветки убирать проблематично. Решение я нашел простое: при передвижении по лесу одеваю перчатку на затвор и прицел, тем самым закрываю доступ грязи через отверстие.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas gunnar »

Noh honkomees,nüüd on see koht kus saab et miks puudu eestikeelne tõlge, seda virinat on siin küll olnud kui ingliskeelsest jutust aru ei saada. Aga mis puutub Blaserisse siis ma olen väga teisel arvamusel, võrdlus on kalasnikoviga on ikka väga labane ja pigem paneb mõtlema et inimene pole seda relva käes hoidnud. Blaseriga on muidugi see teema et kätte võttes tundus suht lühikeste kätega inimesele mõeldud olema.
Browning jah jättis pooliku poolautomaadi mulje, lähen vaatan Trapperis seda Merkelit ja noh... vo sobib Mauserile seltsiks päris kenasti... Ainuke jama et üks .308 juba on ...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas andrus »

merkel-jaht.eu sealt saab ka muid kaliibreid kui 308
jahismurf
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Heino »

Pole probleemi keelega :-) Mina kiidan lihtsalt Helixit ja Maral jättis mulle poolfabrikaadi mulje nagu ma ennist postitasin. Võrdluses Blaseriga on eelised minu arvamist mööda:
1. Tavaline salv, mille koju jättes on Sul ikkagi vähemalt 1 lasuline püss kaasas, R93 pole salve ja R8 on salv koos päästikuga;
2. Raudade vahetuse lihtsus, pole vaja mutrivõtmeid ega kruustange :-)
3. Optika jääb püssi külge, vahetad kaliibrit, teed turretist paar klõpsu ja jälle püss peal;
4. Lukk ei ripu lahtiselt taga ja ei saa ära kaduda;
5. Luku käik on lühike ja mitte midagi ei liigu silma suunas ümberlaadimisel, ehk tähelepanu saab olla ainult sihtmärgil ja mitte lukul, et kas tuleb silma või mitte.
6. Hind
Blaser on väga hea püss ja ma ei laida teda aga ma arvan lihtsalt et nüüd on midagi uut, odavamalt ja nende pisikeste iluvigadeta mis Balseril olemas on.
Siin siis vastused kommentaaridele:
Tsiteeri:
"Ублюдочные системы" (типа марала, хеликса, семприо) не приживаются и в массе не принимаются. Исключение - Blaser R 93/8. Но тут, я думаю, из-за СОВОКУПНОСТИ потребительских полезностей: самая удобная модульность, потрясающая точность из коробки, посадистость. Ну и агрессивная реклама

ARVAMUS MIS EI TUGINE FAKTIDEL vaatame aasta pärastt palju neid müüdud on.

Tsiteeri:
в болтовых системах быстрой перезарядки вершина - это творение Блазера. ну уже ничего нельзя лучше придумать. в противном случае получаются компромиссы. как, например, хеликс с его "шестеренками". или марал, как уже сказали, с "костылем".
Мне Хеликс не понравился. Слишком много дешёвого пластика и алюминия. Швi от литья не зашлифованi. Да и хитрый механизм слишком. Лучше тридцатiй Хайм, если не Р8.

Inimene arvab et Blaser on täiuslik, vt minu arvamust eeliste osas :-) Talle ei meeldi odav plastik ja alumiiniumi valu ääred???? Osta puit ja alulukukoda on minu arust just ilus, seetõttu võtsingi Arabesque ja kaks sõpra võtsid samad relvad.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas honkomees »

Heino kirjutas: ...
4. Lukk ei ripu lahtiselt taga ja ei saa ära kaduda;
...
ARVAMUS MIS EI TUGINE FAKTIDEL vaatame aasta pärastt palju neid müüdud on.
....

Guns.ru tekkis see teema just Marali müügiletulekuga seoses ja siis jõutigi järeldusele, et ei ole sel Venemaal müügiedu loota, nagu pole olnud teistel sarnastel süsteemidel enne (Acera, Heym ja Merkeli Helix, mis 2011 a müügil). Öeldi et venes on 2 põhitüüpi - poltlukk ja eriti poolautomaat, otseveolukkudest on erandina suutnud turul arvestatava positsiooni hõivata Blaser.

Üks Saksamaal elav venelane tõi miinusena välja selle ühisjahi kogunemistel ohutust näitava lahtioleva luku puudumise, st et pole kaugelt näha ...

Aga milline on kasutajakogemus igasugu oksa- ja okkaprahi ning lume sattumisest lukku läbi selle ava ja sellest tulenevate "hammasrataste" kinnikiilumiste osas? (tsitaat kodanikult kes kinnast seal kannab, kui mööda metsa liigub)
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Heino kirjutas:Võrdluses Blaseriga on eelised minu arvamist mööda:
1. Tavaline salv, mille koju jättes on Sul ikkagi vähemalt 1 lasuline püss kaasas, R93 pole salve ja R8 on salv koos päästikuga;
2. Raudade vahetuse lihtsus, pole vaja mutrivõtmeid ega kruustange :-)
3. Optika jääb püssi külge, vahetad kaliibrit, teed turretist paar klõpsu ja jälle püss peal;
4. Lukk ei ripu lahtiselt taga ja ei saa ära kaduda;
5. Luku käik on lühike ja mitte midagi ei liigu silma suunas ümberlaadimisel, ehk tähelepanu saab olla ainult sihtmärgil ja mitte lukul, et kas tuleb silma või mitte.
6. Hind
Blaser on väga hea püss ja ma ei laida teda aga ma arvan lihtsalt et nüüd on midagi uut, odavamalt ja nende pisikeste iluvigadeta mis Balseril olemas on.
.


R93 Proffesionali omanikuna mõned sõbralikud tähelepanekud :)
1. Jahipäeval on 3-4 aju, aega padrunite ühekaupa väljavõtmisele kulub päeva peale kokku mitte üle minuti.
2. Kui tihti vahetad raudasid? Ma korra aastas vahetan igapäevase 9,3x62 laenuks saadud 22-250 vastu, hea põllus rebaseid küttida. Kruustange pole vahetuseks vaja.
3. Hea, et optika maha käib ja tagasi pannes on tabamispunkt sama. Märja ilmaga saab peale jahti relva "legoks" võtta ja kõik osad kuivatada- määrida.
4. Ma tahaks näha, kuidas ja mille vastu nühkides suudad luku riivist lahti saada.
5. Blaseri luku käigu pikkuse määrab kasutatava padruni "salv". 9,3x62 ja 30-06 võiks olla Eesti jahis ühed pikemad padrunid, nendega lastes pole õnnestunud end lukuga tabada.
6. Hind- alati saab odavamalt, mina olen oma "diiliga" rahul 8)
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Heino »

Ma ei väidagi, et Blaser halb on, pigem ikka väga hea. Aga ühtegi eelist mida lubati, välja ei toodud. Luku käigu pikkus on igal juhul lühim Merkelil ehk siis pool padruni pikkusest ja ümberlaadimisel ei muutu visuaalselt silma juures midagi. Loomulikult ei löö teiste püssidega ka lampi kinni aga tähelepanu mõjutab liikumine igal juhul. Ei ole veel lukk kinni jäänud ja ei kujuta ette, kuidas selle rämpsu sealt avast sisse toppida saab :-)
Optika võtan samuti kiirjalgadega ära ja pärast panen jälle jahiks peale. Katsetasin tiirus, kas tabamispunkt muutub kui optika ära võtta, ei muutunud, tegin 4 korda ja peale igat korda 3 lasku, siis võtsin raua ära ja kordasin katset sama moodi, ikka ei muutunud midagi. Nii et samuti rahul :-)
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Heino »

honkomees kirjutas:
Heino kirjutas: ...
4. Lukk ei ripu lahtiselt taga ja ei saa ära kaduda;
...
ARVAMUS MIS EI TUGINE FAKTIDEL vaatame aasta pärastt palju neid müüdud on.
....

Guns.ru tekkis see teema just Marali müügiletulekuga seoses ja siis jõutigi järeldusele, et ei ole sel Venemaal müügiedu loota, nagu pole olnud teistel sarnastel süsteemidel enne (Acera, Heym ja Merkeli Helix, mis 2011 a müügil). Öeldi et venes on 2 põhitüüpi - poltlukk ja eriti poolautomaat, otseveolukkudest on erandina suutnud turul arvestatava positsiooni hõivata Blaser.

Helix on tootmises 2010 a sügisest, pole ime et teda veel kuigi palju pole. Mina tegin esimesed lasud Blaseriga 1999 Lätis ja ma usun, et ta jääb veel pikaks ajaks turuliidriks.

Üks Saksamaal elav venelane tõi miinusena välja selle ühisjahi kogunemistel ohutust näitava lahtioleva luku puudumise, st et pole kaugelt näha ...

On nähe, sest lukk on kaetud musta metallist kattega ja kui ta lahti on, siis on lihtsalt alumiiniumist ava, muidu on ava must. Seadus ütleb, et lukk peab lahti olema ja kas seda näed või mitte ei oma tähtsust.

Aga milline on kasutajakogemus igasugu oksa- ja okkaprahi ning lume sattumisest lukku läbi selle ava ja sellest tulenevate "hammasrataste" kinnikiilumiste osas? (tsitaat kodanikult kes kinnast seal kannab, kui mööda metsa liigub)


Kõik on kaetud, ühtegi hammasratast näha ei ole, seetõttu ei saa ka sinna midagi sattuda.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas mrr »

Heino kirjutas:1. Tavaline salv, mille koju jättes on Sul ikkagi vähemalt 1 lasuline püss kaasas, R93 pole salve ja R8 on salv koos päästikuga;


Just-just, väga tõsi, mu R8 ongi jahil ainult nuia eest kasutuses, päästik ja salv ju koguaeg kodus. :lol:

Ma lisaks siit killast ühe väga olulise ja mõjuva argumendi, miks hoopis Blaser on parem kui Merkel. "B" on nimelt tähestikus eespool kui "M"! 8)
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Heino »

Selle argumendi vastu tõesti ei saa! B on eespool kui M :-) Aga see oli ka esimene tõsine eelis, et maksta vähemalt 1000 EUR juurde :-)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas honkomees »

mrr kirjutas:.... Just-just, väga tõsi, mu R8 ongi jahil ainult nuia eest kasutuses, päästik ja salv ju koguaeg kodus. :lol: ...
olen küll tavalise poldi koju unustanud, enne aju võtan püssi kotist ja oplaa ... lukku polegi. Oli jäänud puhastusvahendite karpi koju lauale.
Peale seda käin enamasti kombiga, seal saab ainult rauad või kaba maha unustada ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas honkomees »

Heino kirjutas:... Aga see oli ka esimene tõsine eelis, et maksta vähemalt 1000 EUR juurde :-)
Huvitav, seal vene lehel väitis saksas elav mees, et neil maksab Merkel rohkem kui Blaser. Kõige odavamas variandis Helix 2300 millegagi ja Blaser R93 Prof 1700 millegagi minu mälu järgi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta