Merkel RX Helix

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
TheVkill
Postitusi: 25
Liitunud: T Jaan 15, 2013 10:11 am

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas TheVkill »

Kas meie seas ka mõni pikemaajalisem RX Helixi omanik, kes kogemusi jagaks? Olen kõikvõimalikke foorumeid ja arvustusi internetiavarustest lugenud. Silma on jäänud (võibolla väga nõudlike laskjate poolt kirjutatud), et selle hinnaklassi relva puhul ei ole kasutajad täpsusega rahul. Oletatavasti mõjutavat seda just eelpool nimetatud rauavahetuse mehhanism.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas jurakas »

Juba 3-4a Merkel Alpinisti omanik kaliibritega 223. 30-06 ja 9.3 ja ise pole täheldanud jamasi täpsusega. Rauda vahetades kui tahta 100% kindlust siis tuleb tiirus üle kontrollida.
Mina siiani küll megarahul.
Kui huvitab, siis sügavuti!
TheVkill
Postitusi: 25
Liitunud: T Jaan 15, 2013 10:11 am

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas TheVkill »

Tänud vastuse eest. Eks kajastubki rohkem selline nö karva lõhki ajamine. 0,5 tolli siia-sinna ei tundu suur probleem. Suuresti oleneb ka ju moonast.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas jurakas »

Ups. Merkel Helix Alpinisti omanik olen. Aga said vast aru.
Täpsus tipptopp ja alguses kui ostsin siis tiirus mitu korda võtsin raua spetsjomm küljest ja panin tagasi.... no täpsus sama.
Mul veel vedanud, et 30-06 ja 9.3 lasevad ühte auku. Regullida pole vajagi :-)
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Räven »

Kas kellelgi veel on Helix-ga probleeme olnud sellega, et ümberlaetud padruni hülss jääb padrunipessa kinni? Siis on nii, et et ainult puhatusvardaga rauasuudme poolt lükates saab kätte. Ajujahi situatsioonis lubamatu olukord (muidu ka jama).
Poemoonaga pole seda kordagi juhtunud, enam ei kasuta ka omalaetud moona. kaliiber 30-06. Ei ole eraldi katsetanud, mitmendast ümberlaadimise korrast mured algavad.
Täpsus omalaetud moonaga oli 100m pealt hea, hajuvus 1,5 cm. Praegu 9,5 gr Sako SHH-ga 100 m hajuvus 3-4 cm mis on jahi jaoks ok.
Rohkem midagi kurta ei oska. kabakõrgendus võiks olla seda uut tüüpi mis on uuel Speedsteril, ergonoomilisem ja parem. Vana kabkõrgenduse mutripead korjavad metsas rohtu ja oksi vahele.
Ja üks küsimus veel- millised summutid M15 keermega cal 30-l hästi toimivad?
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas hagijas »

Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.

Räven kirjutas:Kas kellelgi veel on Helix-ga probleeme olnud sellega, et ümberlaetud padruni hülss jääb padrunipessa kinni? Siis on nii, et et ainult puhatusvardaga rauasuudme poolt lükates saab kätte. Ajujahi situatsioonis lubamatu olukord (muidu ka jama).
Poemoonaga pole seda kordagi juhtunud, enam ei kasuta ka omalaetud moona. kaliiber 30-06. Ei ole eraldi katsetanud, mitmendast ümberlaadimise korrast mured algavad.
Täpsus omalaetud moonaga oli 100m pealt hea, hajuvus 1,5 cm. Praegu 9,5 gr Sako SHH-ga 100 m hajuvus 3-4 cm mis on jahi jaoks ok.
Rohkem midagi kurta ei oska. kabakõrgendus võiks olla seda uut tüüpi mis on uuel Speedsteril, ergonoomilisem ja parem. Vana kabkõrgenduse mutripead korjavad metsas rohtu ja oksi vahele.
Ja üks küsimus veel- millised summutid M15 keermega cal 30-l hästi toimivad?
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Räven »

hagijas kirjutas:Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.


Ehh, pole kunagi ümberlaadimisel hülsse kalibreerimata jätnud, nii pikkuse kui laiuse osas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas kakuke »

Kalibreeritud ja kalibreeritud hülsil on vahe sees.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas hagijas »

Ei kavatse vaidlema hakata aga olen suhteliaelt
kindel, et su hülsid on kehvasti kalibreeritud. Tuttaval jahikaaslasel ka
Helix ja samuti omalaetud moonaga probleeme pole. Omal kogemus poolautomaat Benelli Argoga kus “lohakalt” kalibreeritud moon padrunipessa kinni jääb, korralikult trimmitud kestadega probleeme pole enam olnud.

Räven kirjutas:
hagijas kirjutas:Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.


Ehh, pole kunagi ümberlaadimisel hülsse kalibreerimata jätnud, nii pikkuse kui laiuse osas.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas andrus »

Lasin kah kunagi ühel mehel omale laadida 308 remington 7-le ,peale esimest tiiru külastust kus selgus,et osadega lukk sulgus jube raskelt või ei tahtnud üldse seda teha loobusin teiste teenustest laadimisel.
jahismurf
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas smtasku »

Mul vana LEE matriitsiga (308) juhtus ka vahest sekka mõni kest, millega osade relvade lukk raskelt sulgus. See matriits oli minu käes "teisel" ringil. Uue HORNADY matriitsiga ei ole siiani veel ühtegi "rasket" kesta ette tulnud. Võibolla on matriits litsalt oma töö ära teinud ja aeg pensionie saata.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Räven »

Nojah, ei hakka vaidlema matriitside kulumise osas, peab katsetama teisi,et saada teada kas selles võib põhjus olla. Küll aga soovitusi teemal kuidas hülsside kalibreeri õigesti või valesti käib- need võiks jätta mujale teemasse.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas oliver »

Kui poemoona sööb edukalt siis saabki viga olla iselaadimise mingis etapis?
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Räven »

Ehk siis targemad selgitavad mis viga on. Olen laadinud tuhandedes padruneid eri kaliibrites, siiani probleemivabalt.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Välek »

Räven, kui kest kinni jääb peale lasku korduvkasutatud
kestaga ,ja poemoonaga ei jää, pakun et probleem võib olla kestamaterjali niiöelda väsimuses, kus lasu järel kest ''kleebib'' padrunipesasse kinni. Proovi uute poekestadega ,kas on sama probleem.
Vasta