CZ 555

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Snaut
Postitusi: 15
Liitunud: L Okt 02, 2010 11:06 am

CZ 555

Postitus Postitas Snaut »

Foorumist jäi silma, et see vist uusim CZ 5xx seeria mudel, lubati, et vanemate vead eemaldatud jms. Samas ei leidnud veebist ühtki ülevaadet, mõned üksikud hõiked siin-seal. Konstruktiivsemad kommentaarid olid kriitilised lukumehhanismi suhtes (mitte-mauser) ja pideme eemaldamise riivi suhtes. Kiruti ka kaitseriivi. On see lihtsalt soigumine, või on tõesti 555 võrreldes 550 halb valik? Endal plaan osta Cz, aga ei oska nüüd seisukohta võtta :|
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: CZ 555

Postitus Postitas andrus »

Vat see seisukoht võtagi selle järgi kas SULLE meeldi!!

Isiklikult olen täheldanud,et siin sellisele küsimusele võimatu vastust saada.

Mulle kah Cz meeldib,nii 550 kui 555 aga nii kui lukku katsun ta mulle enam ei meeldi.No lihtsalt ei meeldi mulle sellised lukud mis loksuvad ja tahavad,et neile rohkem füüsilist tähelepanu pühendataks.
jahismurf
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: CZ 555

Postitus Postitas Taaw »

To Andrus : sa ole hea ja vasta ausalt mitu lasku sa kumbastki mudelist teinud oled või palju lukku "väänand"?
Kui neid kahte mudelit võrrelda siis,
555-ne lukk (y) võrreldes 550-ga on ikka öö ja päev.
Snaut
Postitusi: 15
Liitunud: L Okt 02, 2010 11:06 am

Re: CZ 555

Postitus Postitas Snaut »

Eks igal pool loeb maitse ja eelnev kogemus. Minu jaoks oleks see esimene karabiin ja ses mõttes alustaks puhtalt lehelt. Olgu kuidas muuga on, aga vähemasti on Cz terasest, ilma plastikust ja pehmetest metallidest detailideta. Ja väliselt on kah sümpaatne, tegelikult kõik need Lux klassi relvad Cz'l on.
Taaw, kuidas muidu salve riiv talvel külmaga on, saab ilusti lahti kinnas käes?
Luku jäikus vist peaks ajaga taanduma, kui relv rohkem sisse on töötanud? Keegi kusagil mainis 200 lasku, mis selleks võiks kuluda. Tiirus oleks see ju paras hulk relva omaks võtmisel.
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: CZ 555

Postitus Postitas Taaw »

Noh, see oleneb muidugi kindast ja mehe käest. Minul pole salve äravõttmisega kunagi probleemi olnud aga tagasi panek ei lähe alati kõige paremini.
555-ne lukkul pole algusest saati mingisugust jäikust olnud (vähemalt minu relval või ei pannud ma seda tähele).
Lukk jookseb ikka hästi küll võrreldes 550-ga, nii kui "siidi".
Edu sulle valikul.
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: CZ 555

Postitus Postitas Aihn »

Kiidetakse siin seda CZ 555 relva versiooni. Aga kas kellegil on ta ka kodus olemas(cz 555 lux), ja veel eriti tore oleks, kui veel Tartu kandis! Oleks soov endalgi seda relva natukese võimaluse korral näppida! :)
kutsikas
Vasta