Mida arvate

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Mida arvate

Postitus Postitas valgeronk »

Lugedes eelnevaid postitusi meenus üks vana veneaegne kurbnaljakas juhus.Üks kaasjahimees ei uskunud,et lumi, mis relvatorusse sattunud,lõhub püssi?Mees võttis püssi seljast,suskas torudega kaks korda lumme,nagu augurauaga,pani püssi põske ja andis mõlemast rauast korraga tuld.Püssirauad läksid lõhki,nagu kasaka pasun ja juhtlatt,mis tinaga joodetud püssiraudade ühendamiseks,paindus saadud löögist eest lahti ja mehele otse vastu laupa,õnneks mitte eluohtlikult,ainult natuke verd.Mees ainult kostis:Kuramus,nüüd usun.
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas ciller »

Nii käisin siis proovimas.Lasin umbes 55-60m kauguselt.
Tulemus siis selline:
http://www.upload.ee/image/2850499/Untitled.png

Ise arvan et jätan selle relva jänese ja rebase jahiks.Kuuli jaoks ideaalse jooksuga Toz-34 olemas.Nüüd vähemalt endal süda rahul, et teada kuhu ja kuidas jookseb.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas TiitR »

ciller kirjutas:Nii käisin siis proovimas.Lasin umbes 55-60m kauguselt.
Tulemus siis selline:
http://www.upload.ee/image/2850499/Untitled.png

Ise arvan et jätan selle relva jänese ja rebase jahiks.Kuuli jaoks ideaalse jooksuga Toz-34 olemas.Nüüd vähemalt endal süda rahul, et teada kuhu ja kuidas jookseb.

Mine tea, äkki see lappi lendamine on natuke ka moonas kinni? Mul lendas ca. 1 kuul 8-st B&P kuul lappi. Relvaks 12cal. poolautomaat.
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas ciller »

Võib olla küll moonas kinni,kuna teine moon S&B jooksis kuul otse.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas aivar00 »

Ja 50-60 meetrit ei ole mitte sileraudse laskemaa...
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Heino »

Horisontaalsete raudade puhul on kokkujooks u 35 m peal. Minu Sauer 47E laseb ühte auku 30 m peal, 35 on kuulid risti juba, vasak laseb paremale ja parem vasakule, seetõttu ei saa sellise püssiga lasta 60 m peale ja teha mingisugust järeldust. Pukiga võid summida kaartuld aga sellega mitte.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Välek »

Heino kirjutas:Horisontaalsete raudade puhul on kokkujooks u 35 m peal. Minu Sauer 47E laseb ühte auku 30 m peal, 35 on kuulid risti juba, vasak laseb paremale ja parem vasakule, seetõttu ei saa sellise püssiga lasta 60 m peale ja teha mingisugust järeldust. Pukiga võid summida kaartuld aga sellega mitte.
Kuulge härra, kui fakt, et sileraudsega lasebki ühte auku 30 meetri peale isegi vastaks tõele, siis 60 meetri peale oleksid kuulid teine teise raua kohas ja nende vahe ei tohiks sellise superrelva juures olla suurem, kui mõned millimeetrid, mis on relva raua otsast mõõdetud 2 kuuli eraldavate raudade kogupaksus. Sellise jutu peale küsiks, kas alla 30 meetri lasud on samuti välistatud, kuna kuul pole ju veel tabamistsentrisse jõudnud? Kunagi tahtsin näha, kui täpse käega mu naine on... panin 30 meetri peale 15cm läbimõõduga märgi ... sihtis ja sihtis, vasak silm oli nii kinni pigistatud, nagu seepi oli täis. Lõpuks tegi lasu ja tabas märki tsentrist paar cm kõrvale. Ma sügasin kukalt ja olin sõnatu, naine jälle oli pettunud, ütles : "ma ikka ei saa ja ei oska- sihtisin ju keskele, aga ikka läks viltu". :lol:
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Heino »

Kuuli läbimõõt on u 18 mm, ja see et u 30 m peal nad kohtuvad, rohkem või vähem on mõne cm küsimus, hiljem on nad juba kohad ära vahetanud. Sama on side by side vintidel on samuti kokkujooks meistri poolt ära määratud. Aga mis naisesse puutub, ju ta siis ongi andekam :-)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:... kui fakt, et sileraudsega lasebki ühte auku 30 meetri peale isegi vastaks tõele, siis 60 meetri peale oleksid kuulid teine teise raua kohas ja nende vahe ei tohiks sellise superrelva juures olla suurem, kui mõned millimeetrid, mis on relva raua otsast mõõdetud 2 kuuli eraldavate raudade kogupaksus. ...

Lapiti raudadega sileraudne lasebki risti, ainuke küsimus on kus kohal on see "ühte auku" laskmise koht. Mul on üks IŽ-54, mis laseb risti nii kõvasti et 30 m peal vasaku raua kuul on ca 15 cm tsentrist paremal ja parema raua kuul samamoodi vasakul. Seda püssi pole ma kuuliga jooksma saanudki ... ja kui on 30-35 m peal see nullpunkt, siis 60 m peal on tabamuste vahe palju suurem, oletan et 10-15 cm.

Tegelikult alahinnatakse sileraudse täpsust tema laskemaal (max 60-70 m) kõvasti. Minu kombit lasi Valgas Balodis oma käega sisse, sileda kuulid jooksid 50 m praktiliselt ühte auku, ekraanil oli näha vaid augu suurenemine paari mm võrra. Sileda "ebatäpsus" tuleneb paljuski tema sihikust (latt), mis pole ju mõeldud täpsuslaskmiseks vaid haavlipilve teelesaatmiseks linnu suunas ja teisest küljest paljude püsside kapriissusest moona suhtes. Mul üks püss "sööb" igat kuuli, teine laseb erinevate kuulidega hoopis eri moodi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Heino »

Kui on üks raud, pukk, kombi, või veel parem paradoks, siis peaks küll kuulid enam vähem ühte auku jooksma kuni 50 m, paradoksiga lasime Männiku tiirus 100 m peale ja hajuring kolmest lasust jäi u 10 cm. Korraliku moona ja punatäpiga võib päris korraliku tulemuse saada. Aga sealt edasi tuleb vint võtta :-)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Välek »

honkomees kirjutas: ... ja kui on 30-35 m peal see nullpunkt, siis 60 m peal on tabamuste vahe palju suurem, oletan et 10-15 cm.

.
Mehed, ärge ajage rumalat juttu. Kui kuulid tabavad 30 meetri kaugusel sama punkti horisontaalraudadega relvast, siis 60 meetri kaugusel on nad teineteisest sama kaugel, kui relvast väljudes, kui kuul lendab otse, hajumata x suunal. Vahe on ainult selles, et paremast rauast väljunud kuul on vasakul ja vasakust väljunud kuul on paremal pool. Vaadake X tähte või kääre, kui muidu aru ei saa.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:.... Kui kuulid tabavad 30 meetri kaugusel sama punkti horisontaalraudadega relvast, siis 60 meetri kaugusel on nad teineteisest sama kaugel, kui relvast väljudes, kui kuul lendab otse, hajumata x suunal. ....

teoorias on see küll nii, aga praktikas millegipärast :VS on teisiti, tõenäoliselt tuleb mängu
hajumata x suunal
või krt teab mis. Küll targemad oskavad seda ka seletada, ballistika on üks imelik teadus, vintraudse ja sileraudse ballistika kaks erinevat asja ja erinevaid teooriad nii et tapab. Vene netis vahepeal kukuvad kisklema, osa tsiteerib vene sõjaväe kõrgkoolide õpikuid ja teised lääne autoreid ja kokkuleppele ei jõuagi ... nii peenest värgist enam mu pea aru ei saa.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Välek »

Antud teemas on tähtsusetu, kas on tegemist vindi või siledaga. Selle kõige juures ei arva ma, et sile on üle 35 meetri püss... , plokkvibu üle 20 meetri relv ja vint... sõltuvalt kaliibrist ja mehest.
Viimati muutis Välek, P Nov 25, 2012 7:31 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Heino »

Välek, mitmest sellisest relvast Sa asknud oled? Proovi praktikas, pärast räägime edasi.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mida arvate

Postitus Postitas Välek »

Heino, ma ei oska midagi enamat lisada... kõik mis öelda, selgitasin ära. Arvamusi ilm täis, jääme oma seisukohtade juurde :lol: (b) .
Vasta