Tulirelva puhastamine

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei saa sellest õli lõhnaprobleemist üldse aru. Kujutage ise ette kui milline lõhnakuusk on vene auto selle koha pealt. Loomad seda ei karda, tulevad auto juurest põldu välja kui see metsaservas seisab. Küll, aga on lood teised inimese lõhnaga (kasvõi mõne tunni vanuste jalajälgede poolt maha jäetutega).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Selle inimlõhna teemal on Mossel suhti hiljutised vahvad mälestused. teemal, ise puu otsas, fotokott alumise oksa küljes kõlkumas, ning sinna tuli sokk, ja otse kännu juurde, kus Mosse just mõni aeg tagasi istus... ja ei midagi :) (äkki Mosse siis pajatab pikemalt).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

MInu kogemuste põhjal kõlbab WD-40, samuti ka muud spets. relvaõlid relva tahmast puhastamiseks ja õlitamiseks küll. Kui on aga vaske vaja rauast kätte saada, siis selleks on ikkagi tarvis spets. vaseeemaldusvahendit!
Ei ole veel leidnud relvaõli, mis vaske eemaldaks, olgu ta nii spets. kui tahes või nii kallis, kui tahes!
Olen leidnud oma meelest väga hea vahendi, mis võtab nii vase kui tahma korraga -- bore cleaning foam "FORREST". Pooleks-kuni tunniks rauda ja kui siis selle sinise-musta sodi rauast välja lükkad, saad ise aru, et see on kõik, mis sealt üldse tulla saab! Pärast eelnimetet õlidest ühega veel kergelt üle käia ja vot siis võib küll vilet lasta!
( 90ml -u. 190kr., saadaval Küti äris. Küllaltki sagedase kasutamise korral jätkub seda kahele püssile aastaks. NB! See ei ole reklaam, vaid jagatud kogemus!)
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Nõus Forresti asjus. Ise kasutan ka Hoppe's No.9 Copper Solvent'it, see võtab vaske kah, nii et kohiseb. Kui toru on sellega seest märg, ei maksa vaskharjaga ligi minna: sööb harjased vähemaks, mõne korra järel märkad, et hari läheb rauast kuidagi väga lihtsalt läbi :lol:. WD-40-t ma rauda ei paneks. Hoppe't ei too minu teada veel keegi maale, aga võiks küll. Hea ja odav, üle maailma populaarne.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Tervitusi kõigile neile kes koos minuga õppusel "Kevadtor" koos sõdisid.
Kes relvadega kohal olid pidid neid ka pärast puhastama, nagu minagi. Siin aitas mind relvur, kes tutvustas uue puhastus asjaga.
Topsik mille sees lapid, sellise põhimõttega asi nagu arvuti ekraani puhastaja. Lapid olid immutatud mingi imeliku vedelikuga, mis puhastas relva üsna korralikult. Kindlasti ei olnud tegu õliga, seda enam, et soovitati peale puhastamist õliga veel korra üle tõmmata. Toodetud oli asi USA-s ja nimi oli "CORWIPE"-300.
Asi olla antud katsetamiseks ja massiliselt ei ole seda veel kaitseväkke ostetud, seega ka kogemusi on vähe selle vahendi headest ja halbadest külgedest. Samuti ei tea ka asja hinda.
Vaatasin kiirelt selle teema "relva puhastamine" läbi ja ei pannud tähele, et sellist vahendit oleks mainitud enne. Kui sellest juba kuskil räägitud/kirjutatud, siis andke teada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Joss kirjutas:Neid vilte olen kasutand ja ikka jääb see tropp mustaks nühi palju tahad.

Ei tea millist vart kasutad, aga minul mõjus varre muutmine väga palju. Nimelt kasutasin algul alumiiniumist, vist mustaks värvitud vart (tootjaks Clean Bore) ja sellega oli küll nii, et nühi palju tahad, alati said musta tekstiili. Siis mõne aja möödudes võtsin kasutusele (kui nüüd ei eksi siis pronksist) jahipaunast soetatud varre ja sellega ka oli nagu oli, aga nüüd sai kokkutulekul soetatud plastkattega vars ja sellega on puhastamine lausa lust. Muidu polnud nagu seda sinakat ollust näinudki, alati oli must domineeriv, aga nüüd asi teine. Plastkattega varrega on püssipuhastamine nagu nali. Nii, et varres võib ka asi kinni olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma teipisin ka kunagi metallvarda kinni. Tõepoolest, teibi jälgi võid (puuvillatroppidega)metsiku nühkimise järel torust leida aga Brunoxiga tõmbab kõik kenasti välja!
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Ma teipisin ka kunagi metallvarda kinni. Tõepoolest, teibi jälgi võid (puuvillatroppidega)metsiku nühkimise järel torust leida aga Brunoxiga tõmbab kõik kenasti välja!


Ehk aitaks termokahaneva rüüsiga katmine teibi asemel?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

intu kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:Ma teipisin ka kunagi metallvarda kinni. Tõepoolest, teibi jälgi võid (puuvillatroppidega)metsiku nühkimise järel torust leida aga Brunoxiga tõmbab kõik kenasti välja!


Ehk aitaks termokahaneva rüüsiga katmine teibi asemel?


Kuule superhea mõte. Ma ise elektrimees ka. Siis peaks tulemagi miskit plastkattega varda taolist. Teibi kurask otsast ka lahti koguaja tuleb. Igatahes proovimist piaks tasuma.
PS. termokahanev on elektrimeeste selline isoleertoru(rüüs), et tõmbad asjale peale ja annad vähe sooja ja sellepeale tõmbub kokku. Soendada võib nii välgumihkli kui ehitusfööniga jne.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Tere.

Ma ostsin poest 20meetrise jämeda trimmerijõhvi rulli (35kr,sellest piisab eluajaks).Painutasin otsa aasa,liimisin otsa superätäkiga ning peale kuumutasin jupi termorüüd.
http://www.zone.ee/sos/anschutz/Toru%20uss.jpg?2
Tõmban sellega paar kaltsutükki torust läbi ja ongi puhas nagu beebi pepu :)
Ei mingit ohtu, et raudvarras midagi tuksi keerab.
Soovitan eriti väiksekaliibrimeestele.

Kuulmiseni.
Hundist toakoera ei saa.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Viimasel ajal olen tiirus kokkupuutunud kahe vindiga ,mis enam täpsusest midagi ei tea .Põhjuseks mitte puhastamine .Lastakse, liiati veel vene moonaga ja mitme nädala pärast aetakse punaseks muutunud rauale jälle tuli torusse ja võite ette kujutada mis sellise relvakasutuse juures püssist mõneajapärast järel jääb :wink:
Siia juurde soovitus R Valdrult juba saastunud raua puhastamiseks:Rauale kork ette elavhõbetat sisse ja veidi laasta elavhõbedal rauas "joosta".Eriti hästi pidi eemaldama tina jäägid(22 LR),kui pidi ka rooste ja mu saasta hästi maha võtma :!:
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Elavhõbedast

Postitus Postitas Arles »

Kas mitte tänapäeval paremaid ja ohutumaid vahendeid pole mitte, kui elavhõbe. Isegi üks uuema põlvkonna sportlaskur (mitte viletsa vastava haridusega) oskas seda arvata. Samas, ega seda tina probleemi ju muudes relvades väga ei esine.
Rooste tuleb ju koos rauaga ehk kui rooste olemas on probleem sees - ega miski enam sisu paksemaks ja vinti kõrgemaks tagasi tee.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Tulirelva puhastamine

Postitus Postitas -Ivar- »

Sai ostetud prooviks Barnese solvent http://barnesbullets.myshopify.com/prod ... eaner-8-oz. Nendest vahenditest mis mina kasutanud olen(beretta bore cleaner, forest vaht siis mingi usa ülikange vaht , jne) on see küll parim. Kui kellegil lähemal ajal plaanis puhastusvahendit vase eemaldamiseks osta siis soovitan (y)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelva puhastamine

Postitus Postitas kakuke »

Tahaks lisada selle juurde, et peale solvendiga kasutamist, kasutage kindlasti pärast ka relvaõli.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Tulirelva puhastamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ostsin Küti Ärist sarnase musta pudelikese mingit soga. 80 eeku kuskil.
Mäletagi kas oli Barnese oma? Selline ammoniaagi vänge haisuga ja müüja soovitas naeru näoga, et kui naisega riidu ei taha minna, tee väljas. Raua teeb puhtaks vasest nigu põleks oldki. Soovitus oli aga, et ainega kokku puutunud pinnad tuleb pärast neutraliseerida. Siukse haisuga keemiat ei julgegi maha pesemata jätta. :D Olen selle "mürgiga" teind aint siis kui vindi punakaks kisub. Toimib ja minu arust paremini kui Forest vaht. Roostet eipole. Soovitan.
Vasta