sileraudse kokkujooks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Hanno »

Jüri ja Tiit, muide inimesele sai antud teave, et alustasin teemat foorumis. Eeldatavasti laskis ta olemaolevate tśokkide ja olemasoleva ühe kuuliga, siis jooksis poodi, et jama ... Nagu X-failides kunagi öeldi, et tõde on seal kusagil, nii ka meil. Kõik mis ei tapa, teeb targemaks. Äge!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas plaaster »

jyri kirjutas:90 algul, kui müügile tulid ka muud relvad lisaks IZ ja TOZ-dele, käisin koos sõbraga temale relva ostmas. Nägin oma silmaga IGAS KARBIS püssiga kaasas just selle püssi märklehte, kus 2 auku sees koos seletusega, kui kaugelt ja millese laenguga lastud. Just kuulidega. Lisaks need 100 segmendiga haavlite lehed kummalegi rauale. Seega näitas püssi võimet( raudade kokkujooks) (y) .
Praeguseks on selline lisainfo vist enamasti ununenud, aga Saksa püssidel vist ikka jätkub :M


Minul on olnud Jyri poolt mainitud testleht kaasas olnud nii Brno kombil kui ka Mannlicher Classicul. Mannlicheri testlehel oli täpselt välja toodud moona tootja, kuuli mark, raskus ning laskemoona partii number.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas kalur »

Neid kaasasolevaid märklehti ei maksaks väga tõsiselt võtta. Relvatootjatel spets mehed palgal kes pliiatsiga märklehti mulgustavad. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:... kui aga panen sisse 28g monoliti, on tulemus minu jaoks enamvähem hea. ... Mõtlesin ise veel proovida, et kui paneks ülemisse ka silindri....
minu kogemuse järgi jookseb 28 g monolit täpsemini ja sinna kuhu sihid täistšokist, pooltšokist hajub rohkem (jutt fikstšokkide tuulast) ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas honkomees »

plaaster kirjutas:...Minul on olnud Jyri poolt mainitud testleht kaasas olnud nii Brno kombil kui ka Mannlicher Classicul. Mannlicheri testlehel oli täpselt välja toodud moona tootja, kuuli mark, raskus ning laskemoona partii number.
minu Brno kombil oli testleht kuuli andmetega ainult vintraua kohta, tegelikud tulemused olid tsipa paremad ... tikkal sellist asja üldse polnud, aga laseb küll, minust paremini :lol:

Kalurile - need augud rohkem augurauaga tehtute kui pliiatsiga tehtute moodi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Tiit Karp »

andrus kirjutas:Millega hr.Tiit selgitab fenomeni,et sellised mitte jooksjad ON SAADUD erinevate tsokkide ja erinevate kuulidega laskma.


Vahetatavate tšokkide puhul on olnud juhust, kus üks tšokk viskab kuuli kuni 30 sm kõrvale. Tšokki suurenemisega kaasneb suurem kuuli deformeerumine tšokkis, mis omakorda toob kaasa suurema tagasilöögi ja suurendab püssi ülesviske nurka. Tulemuseks kuul lendab rohkem üles. Nagu ma eelmises postituses märkisin on kuuliga laskmiseks ikka silinderraud. Kes tahtis endale "kuulipüssi" reibis tšokid välja, või saagis tšokide jagu püssirauad lühemaks. Püssidele, mille raua läbimõõt oli18,5-18,6 mm (kal 12puhul) tuli tellida treialitelt oma kuulivorm, kuna poest saadavad kuulid olid liiga peened.
Aga ostes poest püssi ja juhuslikud kuulid ei saa loota, et need omavahel kohe sobivad. See on täpselt nagu naisevõtmine, et ennem pead proovima, mõõtma , uurima ja mida veel, aga kokkuvõttes saad ikka tillist tõmmatud. Hea haavlipüss ei saa kunagi olla ka hea kuulipüss. Parimal juhul võib saada rahuldava haavli- ja kuulipüssi.
manivald
Postitusi: 23
Liitunud: N Mai 03, 2012 10:55 am

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas manivald »

Monolit'i karbi peal on kirjas, et parim täpsus saadakse täis tšokiga. Kusjuures mõlema(32 ja 28) puhul on täpselt sama tekst. Ma pole ise julend proovida ja lasen silindri ja järgmisega.
Üks teema on, et peaks vaatama, kas tšokk korralikult kinni on. Omal avastasin, juhuslikult, puhastuse käigus, et annab pool ringi peale veel keerata. Ei teagi kuidas lahti tuli. Kas põrus või vms.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas andrus »

Monoliidil on ju see plast võru seal ümber ja mehed kes kasutavad slug rauda on öelnud,et monoliit asendab mingil määral isegi seda kallist moona mis tegelikult on selleks ette nähtud.
jahismurf
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas heyx »

Olen monoliti edukalt läbi täistsoki lasknud, see plastrõngas deformeerub seal ja tsokki ei tohiks lõhkuda. (b)
vagel
Postitusi: 4
Liitunud: T Veebr 05, 2013 4:09 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas vagel »

Teen siis enda esimese postituse siia foorumisse,kuigi külastanud olen seda juba üheksa aastat.Mina olengi see püssi ostja.Hannoga olen suhelnud ainult kaupluse müüjate kaudu.Kahel korral kinnitati,et minuga võetakse ühendust.Täna leidsin selle teema foorumist.Väga vilets kett suhtlemiseks so.klient-telefon-müüja-telefon-omanik ja vastupidi. Pärnumaal on 5 lasketiiru mis on EJS lepingupartnerid so.õigusega läbi viia laskekatset.Üks neist on Pärnu linnas u.5km Jahipauna kauplusest,2 tk.umbes 25km.kaugusel.Talvel küll on searada suletud,kuid seisva märgi pihta saab paugud ära teha ikka ehk.Nüüd siis asjalikumalt.Esimesed lasud tegin leedu sportmoonaga Zalaarms 28 gr.kuul.pean seda väga heaks sportmoonaks kuuli täpsuse ja stabiilsuse tõttu.All 0,25 üleval 0,5 tšokk.laske tegin vist 6 Pärast vahetasin ülemise-alumise ära omavahel.hiljem sama 0,0 ja0,25 kokku u20 lasku.Sama kordasin S&B 32 gr.jahilaenguga,ostetud jahipaunast u. aasta tagasi(6 lasku,rohkem polnud) ja lõpuks veel vene ajast pärit viltsabaga Brenneke,viimased lasksin ära oli ka vist seitse või kaheksa,enda laetud Rex 2,3 gr.(sarnane sokoliga). Nimetatud 25 cm erinevust oli väikseim vahe raudade kokkujooksul.kumbki raud eraldi võttes oli tihedus ju väga hea u.10cm,arvesse võttes erinevaid tšokke,moona ja subjektiivset viga .Lastud istudes laua ja toe pealt.S&Bmoonal jooksis paar kuuli risti märki,seda olen ka vana püssiga lastes (toz-34)tähele pannud.Nüüd veel püssist .Raudadest läbi vaadates(läikerõngad) võib märgata ülemise raua kooldumist üles vähe kuid alumise raua kõverus alla on veidi suurem.Kokkujootmisel tekkinud?Haavlitega laskmisel haavlivihud katavad teineteist u. 60-70% ulatuses.Haavlijahiks ehk piisav.Lisan veel,et tegu on minu subjektiivse arvamusega mis ei ole jumalik tõde.Täna käisin Tartus teist relva vaatamas kuid tegin panuse vene püssile mis jättis väga hea mulje.Kui Pärnusse saadetakse siis näeb mis edasi saab.Ei pea vähimatki vimma müüjate ega omaniku peale.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas andrus »

Täna sai siis lahendatud kah ühe "surmale määratud" Canvasback-i müsteerium.

"Tehase seades" püss lasi alumisest rauast 40cm alla ja vasakule ülemine sujuvalt mööda lehte laiali.

Esimese asjana läks peale selline sihik..
http://www.lpasights.com/en/products?pa ... gory_id=35

Teiseks alla 0 tsokk ja ülesse 0,25. Moonaks Brenneke classik,sihik alumise raua järgi paika ja tulemuseks on alumisest 5-6cm hajuring ja ülemine sama väärse hajuga 10-15cm "kella 2-s".Nats võib veel tulevikus kuulidega ja tsokkidega mängida kui huvi asja paremaks saada.

Omanik õnnelik ja rahul.
jahismurf
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas metsas »

Hanno, kui oled kindel et müüsid talle korraliku kauba siis minge koos tiiru ja proovi järgi. Lihtne ju. Aga kui toetatud püssiga ikkagi üks raud pool meetrit teisest erineb siis ei ole ju millest rääkida-korraliku vastu vahetada.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Tiit Karp »

Vahelduseks ka vähe lõbusamat- lugu laskurite seas juba tuntust kogunud laskurist.
Võistlustele tulles oli tal kaasas kohver mitme erineva partii kuulipadrunitega. Võistlustel jälgis nii tuule kui päikese suunda, siluetti liikumiskiirust ja enesetunnet. Selle jargi valis padrunid. Ükskord laadis uue partii padruneid mida trennis katsetas. Kõigepealt lasi toelt. Kuulid olid mööda märklehte laiali. Märklehte vaadates komenteeris, et kuulidel tropid viltu taga, kuulid ebaühtlased, püssiraual on roosteplekid sees ja sealt pääsevad gaasid kuuli ette ning mõjutavad kuuli lendu. Ühesõnaga,et sellest püssist ei saagi paremini lasta.
Siis palus anda pidevalt eheltpoolt jooksu, et saaks ettevõtmist testida. Kõik kuulid olid peopesa suurusel alal. Kuna ta ise komenteerida ei osanud , tegin seda mina. Liikuva siluetti laskmiseks laetud padrunid ei saagi hästi jooksta seisvasse siluetti laskmisel. See komentar sobis kogu seltskonnale ja trenn jätkus heas tujus.
lapikpudel
Postitusi: 55
Liitunud: E Jaan 20, 2014 12:25 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas lapikpudel »

See oli tore lugu jah ja hea, et peale pauku ei hakanud kuuli lennutrajektooril veel temperatuuri mõõtma ning kohapeal uute idiootsustega tegelema nagu näiteks kodus padruneid laadides Sokoli püssirohulehekest pooleks lõigates.Aga sileraudse kokkujooksu teooriat koos joonistega tuleks ehk 50lk. küll täis.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Motorist »

Mina tegin asja korda palju lihtsamalt :lol: Ostsin kunagi kasutaud Krighoff'i drillingu saksamaalt...üks kõik millist padrunikombinatsiooni kasutasin, kõik kolm rauada jooksid oma teed :(
Ei jäänud muud üle, kui vendade Nurkade juurde oma muret kurtma. Alguses ei tahtnud asja ette võtta, kuna pidavat suuremat sorti mängimine olema...aga lõpuks siiski hakkas asi neid huvitama ja sai kokku lepitud tingimus...kõik kolm rauda kilukarpi 50'lt sammult...leppisime kokku ka moona millega selline tulemus tuleks saavutada...rauad võeti lahti ja joodeti uuesti kokku (vist 3-4x) enne kui saavutati soovitud tulemus.
täna on mul drilling, mis laseb kõik kolm rauda kilukarpi 50 sammult ja mina olen rahul :lol:
Sileraudsest püssidesse, mis lasevad kuul-kuuli mõlemast rauast 50m igasuguse moonaga eriti ei usu, aga imesi võib olla :wink: .
Vasta