sileraudse kokkujooks

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Hanno »

Sellel teemal on kindlasti palju sõna võetud. Antud foorum koondab minu arust Eesti jahimehi parimas mõttes, ilma suure kära ja lobata, avaldatakse oma arvamusi nii maast ja ilmast, püssidest rääkimata. Ja nüüd siis asjast, sai paar päeva tagasi müüdud inimesele korralik sileraudne. Pretensioon, inimene tahab lepingust taganeda, väidetavalt 35 m peale lastes on raudade hajuvus kuuliga lastes 25 cm. Esiteks on sileraudne püss soome keeles haulikko, inglise keeles shotgun, ehk siis haavlipüss. Inimene väidab, et ostis sileraudse kuulipüssiks, väidab et tema kunagine vene sileraudne andis hajuvuseks 5 cm. Ma ei tea, milliseid tśokke inimene kasutas, mis kuuliga tulistas, kuid minu arvamus on kui kalju, sileraudset testitakse haavlitega. Seda on lugeda isegi vanas roheliste kaantega jahraamatus, kuidas seda teha. Mehed, sõna on vaba.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas andrus »

Minu arust on sul isegi õigus.Kuuliga sileraudse jooksma saamiseks tuleb ikka kuulide ja tsokkidega natuke mängima hakata. Tõesti on püsse mis jooksevad igas asendist ja suht iga moonaga aga ............
jahismurf
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas aadu kadakas »

Relvade osas on siin tase kõrge. Kuna ise selles osas nõrga, siis muust.
Kui diil tehtud, siis enam lepingust ei saa taganeda. Muidugi, kui pole miski selline vastav leping. Alles hiljaaegu kuulsin, et keegi soovis nädal hiljem oma maasturit müüjale tagasi tuua ja raha tagasi saada. Jurist arvas, et samahästi võiks ju viia ühel sobival hetkel raha ostja laua peale sooviga auto tagasi saada...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas peepk »

Mis tehase püssiga tegu, kas rauad nii, või naapidi :M . mis kuuli(de)ga proovis?. Siis mõtleme edasi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas honkomees »

Hanno kirjutas:...Pretensioon, inimene tahab lepingust taganeda, väidetavalt 35 m peale lastes on raudade hajuvus kuuliga lastes 25 cm.... kunagine vene sileraudne andis hajuvuseks 5 cm. ... kuid minu arvamus on kui kalju, sileraudset testitakse haavlitega. ... Mehed, sõna on vaba.

Hannol ju ühest, formaalsest küljest õigus. Aga kuna meie maal linnujahti jm haavlijahti ju praktiliselt pidada polegi (v.a. mereäärsed alad, ka järvalasi kadestan sealseid haneparvi vaadates), siis ikka ostetakse sileraudne peamiselt nn ajuajahipüssiks, võsas laskmiseks, millelt oodatakse ja õigustatult ka normaalset kuulijooksu (35 m ca 5-7 cm mind rahuldab).

Omal ka olemas üks sileraudne, mis teinud paarkümmend pauku üle 50 a jooksul, kuna kuulid jooksevad katastroofiliselt risti ja vahe 30 cm 30 m distantsil.

Hannolt kombit ostes tegime enne diili, et kui sile ja vintraud 50 m peal kokku ei jookse, siis Hanno leiab lahenduse :lol: Õnneks seda vaja ei läinud, 50 m peal jooksid sileda kuulid ühte auku ja auguservade vahe vindi auguga ca 1-1,5 cm.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas frukt »

:D mul iz 12 ja otsisin pikalt lahendust aga peale kõva katsetamist ca.40 erinevat kuulipauku-mul ülemine brenneke originaal ja alumine dupleks 35m mõlemad nullis ja 50m brenneke kolm-neli senti üleval
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Marekp »

aadu kadakas kirjutas:Relvade osas on siin tase kõrge. Kuna ise selles osas nõrga, siis muust.
Kui diil tehtud, siis enam lepingust ei saa taganeda. Muidugi, kui pole miski selline vastav leping. Alles hiljaaegu kuulsin, et keegi soovis nädal hiljem oma maasturit müüjale tagasi tuua ja raha tagasi saada. Jurist arvas, et samahästi võiks ju viia ühel sobival hetkel raha ostja laua peale sooviga auto tagasi saada...


Päris nii see ikka ka ei ole, et ei saa taganeda. Üldjuhul 14 päeva on aega taganeda, eriti veel kui soetatud toode ei vastanud ootustele, siis on see piisav põhjus taganemiseks.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas hundikütt »

Minu seisukoht on selline.Kui müija,kes igapäevaselt relvi müüb,tutvustas ostjale relva ,seletas kõiki peensusi,ka seda et sileraudne püss on haavli püss ja kuuliga lastes võib kokkujooks selline olla,siis kõik ok.Kui aga müija rääkis ainult seda,mis talle kasulik-nii öelda tõmbas koti pähe,siis on see täielik sigadus ja igati loogiline,et ostja tahab lepingut lõpetada.Teades meie keskmise jahimehe teadmisi relvadest,kaasa arvatud ma ise,siis pole ime,et ostja pidas enesest mõistetavaks,et rauad ka kokku jooksevad kuuliga lastes.See põhjendus,et mingis keeles otsetõlge on haavlipüss,ei maksa enam midagi,seda oleks tulnud ostjale rääkida relva müües.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas andrus »

Oled sa käinud mõnes poes kus relvi müüakse ja on sulle räägitud rohkem kui müüjale on kasulik??
Või oled sa üldse näinud mõnda kaupmeest kes oma kraami laidab?

Pealegi me ei tea mida või kuidas ja millega antud kodanik testi sooritas. Tegemist on jällegi ühe segase looga millest me ei tea mitte midagi tegelikult.
jahismurf
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Hanno »

Eeldasin kõikke, erinevaid arvamusi. siit ka vaba teema. Küsimus üks, mida arvate, kas 25 cm on aksepteeritav vahe. Küsimus kaks, kas haavlipüss peab ikka kuuli jooksma auk aukku, mõlemad rauad? Müüja maha tegemine, selle seedin ära, Eestis on ju müüja liigkasuvõtja, saaks vaid mersu opeli hinnaga. Ja seda välismaalt ostes, et jumala pärast ükski maksukopikas eesti riigi eelarvesse ei laekuks, vinguks ja ägiseks. Läksin õelaks, asja pärast. Küsimus oli - sõltumata margist, kas haavlipüss peab jooksma kuuliga auk aukku, või peaks pisut ka vaeva nägema?
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Hanno »

Lepingust taganemine, mehed lugege tarbijakaitse seadust ja võlaõigusseadust. 14 päeva tagastamisõigus on netipoe ostul, juhul kui pakend on avamata. Eestis puudub garantii mõiste, juhul kui valmistaja seda teisiti ei sätesta. Meil on pretensiooni esitamise tähtaeg, esimese 6 kuu jooksul eelddatakse ... lugege ise.
Hanno
Viimati muutis Hanno, K Jaan 30, 2013 10:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas kakuke »

See ei ole ju vintrelvagagi nii, mis kuulipüss, et võtan suva paugu ja kõik jookseb sinna kuhu vaja, mis siis siledast rääkida. See 25cm on nii ja naa, inimesed on väga erinevad. Mõni on juba siis ka rahul, kui sauna seinale pihta saab, teine punnib kuul kuuli. :M
Ma ütleks, et sile kuuliga on nagu loteriipileti tõmbamine, aga loteriipiletit, mis ei toonud võitu, ka tagastada ei saa.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas Räven »

Loteriiga võitmise võimalust saaks suurendada ja selliseid juhtumeid vähendada, kui jahipoed pakuks võimalust tiirus relva proovida. See ärataks usaldust kaupmehe vastu ka. Eks siis ostja teeb vajalikud testid, kas laseb kuuli märklehte, pigilinde või mõlemaid.
Haapsalu Artemise pood on kord sõbrale seda võimalust pakkunud, teised võiks eeskuju võtta :)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas honkomees »

Hanno kirjutas:... Küsimus üks, mida arvate, kas 25 cm on aksepteeritav vahe. Küsimus kaks, kas haavlipüss peab ikka kuuli jooksma auk aukku, mõlemad rauad? ...

Kirjutan, mida mina ootan sileraudselt püssilt:
1. Eri raudadest lastud kuulide vahe 35 m kuni 10 sm, 50 m kuni 15 cm
2. Auk-auku ei pea, aga võiks :D . Aga ühe raua kohta 5-7 cm ring 35 m distantsilt on küll vajalik.
3. Püss ei tohi olla kapriisne erineva kuulimoona suhtes, st et erineva tehasemoonaga lastes peaks tulemused olema ligilähedased. Minu mitme sileda puhul on üks vana, mis laseb täpselt igasuguse moonaga, pane või raudpolt padrunisse. Samas teine valib väga, aga teatud moonaga saan jooksma nagu eelpool kirjeldasin. Ja kolmandat ei saagi jooksma ... ning kombi jälle ideaalse jooksuga.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sileraudse kokkujooks

Postitus Postitas kakuke »

Räven kirjutas:Loteriiga võitmise võimalust saaks suurendada ja selliseid juhtumeid vähendada, kui jahipoed pakuks võimalust tiirus relva proovida. ...

Kindlasti saaks, aga kas klient oleks selle eest ka nõus maksma tunduvalt suuremat hinda, näiteks venelase iz maksaks 1,5-2x rohkem, kuna nn praak, mida ära ei osteta tuleb niikuinii kellegil kinni maksta? Kalliste optikate hind näiteks sellepärast olevatki nii kõrge, et toimub nn praagi kinnimaksmine, mida odavamatel optikatel ei praagita välja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta