Vana kukkedega püssi valik

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
nils
Postitusi: 2
Liitunud: T Veebr 05, 2013 8:48 pm

Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas nils »

Tere,sooviks soetada nostalgilisel eesmärgil vana kukkedega siledaraudset, millega ka vahel rebast,jänest ja lindu lasta.Valida on kas TOZ BM-16 1959 aastast või TOZ-63 1971 aastast.
Mõlemad relvad on hästi hoitud,küsimus oleks,et kas neil on ka tehniliselt mingisuguseid erinevusi(rauad on ühepikkused)kumba siinsed spetsid soovitavad?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas sammal.habe »

kiidan heaks! olen ka ise kukkedega püsside austaja (kuigi mitte "spets"), praegu on TOZ-54 kapis.
valiku tegemisel küsi endalt, mis kaliibris püssid on ja millised on tshokid? s.t. kavatsed lasta vaid haavlit või ka kuuli?
kuidas rauad seest välja näevad? kas raud loksub?
nils
Postitusi: 2
Liitunud: T Veebr 05, 2013 8:48 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas nils »

Mõlemad 16 kal.Tshokid sammuti võrdsed,loksud puuduvad.Küsimus pigem selles kas "uuem" püss on parem või just pigem viletsama vastupidavusega?Mis neil vahet on,et mudeli nimi teine on?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas Ain Aavik »

TOZ 16BM on hea aastakäigu haavlirenn - huvitav, millise mõõtduga tsokid ... täis ja pool pole olulised, miilimeetrid aga on.
IZ peaks olema küll paksema rauapaariga, kuid TOZ peaks olema sealt aastakäigust, kus veel osati relvale ressurssi anda ja metalli koostis oli parem.
Endal samuti üks Toz silmapiiril, kuid pärijaga siiani pole kooskõla, et politsei kambrist seda haavlirenni kätte saada.
Käin siiani imetlemas ja pisut õlitamas, kui aega on.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas peepk »

Võta see vanem Toz 16. (y) Vast on proovimise võimalus kah. Kui saad odavalt, võta või mõlemad. Tuttav just ostis minu kriitilise kontrolli edukalt läbinud ja hea hinnangu saanud loksuvaba Toz 16 aastast 1957. Olen mõlemat relva käes hoidnud ja vanal oli viimistlus nigu parem. Kuked ja laad kah sellised ilusad. Kui see vanem püss seest kroomimata ja vähe "karvane", ära tee numbrit. Kroomimata raud laseb kirjanduse andmetel paremini. Kukkedega püss võiks alati aukohal küti arsenalis olla, silm kohe puhkab.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas Henz »

Loodan, et teema algataja ei pahanda kui oma muret tema teemas kurdan. Mure nimelt selline, et oleks tarvis kukkedega tuulale esimest klotsi. Täpset marki ei tea aga 64a relv. Tegu on leidrelvaga niiet loa pealt pole ka vaada. Ennetades igasugu muid küsimusi mainin ära, et leidja viis relva kuhu vaja.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas sammal.habe »

nu aga pane pilt foorumisse, mudelit teadmata ei saa miskit soovitada.
või katsu vene saitidelt sarnane "toru" tuvastada piltide järgi.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas 22LR »

Henz!Helista 5535307.Äkki saan aidata.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas Henz »

Ma ise arvan, et on äkki toz-BM, kuna mul ühe toz63 ost käsil ja sellel on kusagil torudel mudel kirjas ja graveeringud teised.
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas Ain Aavik »

Teema küll vana, kuid milline siis peale jäi? Kas Toz või Toz ????

Ise pole siiani seda TOZ 16BM/16 kaliiber - kätte saanud, kuna puudub pärijaga kokkulepe. Ilmselt arvab pärija, et tema taadu haavlirenn on ''miljonit väärt''.
Ehh ... eks ta seisab politsei relvakambris seni, kuni pärijate pärijad taipavad, et see pole väärtus rahalises mõistes vaid koerajahimehe mõistes, kes teb, millest jutt on see saab aru...
Aga võib ju oletada ja olla, et kavatsetakse enda ja vara kaitseks legaliseerida ... vastust pole.
Muide haavlirenn on praktilisi laske teinud vast vast paarküümmend, kui sedagi ... !!!!

Üks IZ 26E/12 kaliiber on samasugune. Kolm-neli lasku teinud ja puhas käsitöö esimesest seeriast ...
Pärija pole viinavea tõttu pärandit vormistamas käinud ... mis teha..

Häid haavli ja kuulirenne on politsei relvakappides piisavalt, kuid on rida probleeme ''pärijatega'' ...

Andke nõu, kuidas toimida ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Vana kukkedega püssi valik

Postitus Postitas sooviku »

On keegi katsetanud,kas kukkedega,kaitseriivita püsse enam jahirelvana registreeritakse?Revolvri arvele võtmine ju muudeti ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta