Haenel Jäger 10

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
(jaak)
Postitusi: 9
Liitunud: T Nov 09, 2010 1:00 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas (jaak) »

Tere. Lisaks omapoolsed tähelepanekud uue relva sisselaskmisel ,tihedus muutub paremaks kui raud enam oluliselt vaske külge ei võta.
Edu katsetamisel.
Kasutaja avatar
kranz
Postitusi: 37
Liitunud: T Okt 24, 2006 11:16 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas kranz »

Tervitus kaasvõitlejaile


Sain oma relva jooksma. Selgus, et viga oli siiski minus. Õigemini minu optikakinnitamises - liiga arglikult pingutasin kinnituse kruvisid ning optika oli peal nihkunud ca 5mm ettepoole ning rist sees vildakaks vajunud... Ehk siis piisas korralikust kruvide kinnikeeramisest ja praegu jookseb 9,7g Lapua Mega pea kuul kuuli. Täpselt nagu smtasku ennist kribas.
Pean veel sama tootja FMJ järele proovima - äkki annab Diana mõned rebuskid...:)
Landisurm
Postitusi: 11
Liitunud: E Sept 01, 2014 10:06 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Landisurm »

Soetasin ka omale .308 Win kaliibriga mudeli. Läksin lasketiiru proovima kohe ja lahtise sihikuga 50m pealt jäid tabamused 10cm suurusesse alasse. Optika on ka plaanis lähiajal soetada, kuid kui suur optika sinna peale lühikeste jalgadega sobib ?
Mainin veel ära, et olen selles valdkonnas veel uus.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas andrus »

Kui algaja siis see 10cm aja selle süüks. :wink:
Kui jalad olemas siis püss ja jalad kaasa ning optikat poodi valima,kui jalgu pole siis pole ju üldse mingit muret suurusega.Püss kaasa ja poodi jalgu ning optikat valima.Nii lihtne see ju ongi. :lol:
jahismurf
laane
Postitusi: 26
Liitunud: E Jaan 06, 2014 10:47 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas laane »

Võiks mõelda Weaver-latile. Hea universaalne-saab ruttu optika peale-maha, vajadusel pikisuunas nihutada... Ja lahtise sihikuga ei sega. Uuemal plastkaba-versioonil vist juba kohe peal- sel ka tõstetav põsetugi.
Joosepk
Postitusi: 22
Liitunud: E Aug 24, 2015 2:43 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Joosepk »

Tervitused,

Soovin osta endale vintpüssi (eeldatavalt 30-06) ja silm on peale jäänud Haenel Jäeger 10-le.
Hind on mulle vastuvõetav (tracker mudel alla 1 000 euro) ja mis peamine õlga istub mulle ideaalselt.
Teised relvad mis sama hästi istuvad on Blaser R8 ja Merkel Helix kuid need jäävad praegu hinna mõttes skaalast välja- pigem investeerin optikasse.
Seoses sellega mul mõned küsimused Haenel'i omanikele kes relva juba mõnda aega kasutanud:

1) Kuidas lukk töötab? Poes relva näperdades tundus luku käik vb liiga täpse käiguga, eriti võrreldes Sako või Tikka lukkudega. Kas ta jääbki nii tihkelt käima või peale mingit arvu laske muutub "lõdvemaks"?
Kas külmaga pole tõrkeid ette tulnud st, et peab jõuga kinni suruma vms. relvale loomuvastane käitumine?

2) Millist moona kasutate (30-06 ja 308 omanikud) ja millised on nende iseärasused (kui olete midagi täheldanud)? VIst Lapua toodang peaks hästi jooksma?

3) Kas olete pidanud mingil põhjusel relva poodi garantiisse vms. viima ja kuidas järelteenindust kommenteerite?

4) Puht sportlikust huvist. Millist optikat kasutate?
Endal plaanis peale istutada Zeiss conquest DL 3-10 x 50mm kiirjalgadega kuna Haenel'i lahtine Fibersihik on ajus või niitmata sihil minu hinnangul väga mõnus.

Tänud!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Pauli »

Pole kunagi omanud Haenelit, aga ei suuda 4. küsimust kommenteerimata jätta: kallid vindiostjad, unustage ära need kiirjalad ja lahtine sihik, tehke kabale korralik põsetugi ja õppige läbi optika laskma. Sest ilma põsetoeta optikast lastes ... ütleme nii viisakalt, et keha asend pole ideaalne, mis jätab oma jälje lasketäpsusele.
Või laskegi ilma optikata, täiesti võimalik.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas kakuke »

Reguleeritav põsetugi on siis lahenduseks. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosepk
Postitusi: 22
Liitunud: E Aug 24, 2015 2:43 pm

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Joosepk »

Tänud vastamast, Haenel'ílt õlga visates tundus mulle ka, et ta istub lahtise sihikuga liialt ideaalselt. Kui optika peale panna siis peaks ju silmade kõrgus tõusma. Soovin soetada sünteetilise päraga varianti kuna preventatiivselt tean, et ei viitsi puitpäraga eest nii palju hoolitseda kui võiks.
Küsimus vb natuke asjatundmatu, aga kuidas sünteetilisele pärale oleks võimalik põsetugi lisada, ilma, et ostaks relva ilma reguleeritava põsetoeta?
Kiirjalgade kohapealt olen suuresti nõus, et tuleb õppida ilusasti kahe silmaga laskma ja siis lahtise sihiku kasutamisvajadus minimaalne. Samas ostan relva eeldatavalt min. 10.aastaks, siis miks mitte kiirjalgadega panna? Ajujaht, lumi, udu jms. kus vaja kiireid laske teha halbades tingimustes. leian, et kasutaksin küll lahtise sihikuga laskmise võimalusi. Pluss ainult enese jaoks kasutaksin seda võimalust ka tiirus.

tänud!
laane
Postitusi: 26
Liitunud: E Jaan 06, 2014 10:47 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas laane »

Pärast sisselaskmist läheb esialgne tihe lukukäik lahedamaks-kuid mitte logisema. Ka oli algul olukord, kus lukku avades padrun - st. koos laskmata kuuliga- ei tahtnud rauast väljuda. Liiga täpne "saksa töö". Siis tuli puhastusvardaga eest susata. Ka see sisselaskmisega ületatud. Weaver latt om hää. Mulle sobib nii, et kui kütiliinis pole just kaugele lage(pigem enamasti ikka võsavahe), siis käib kiiker naksti seljakotti ja on kindel lahtiselt lasta. Silm (veel) sedajagu sirkel...Optikast on enam abi just staatilisematel puhkudel. Saab hakkama ka ilma lisa-põsetoeta, kui veidi teistmoodi fikseerid. Põsetoega HJ10 on plastvariandis. Samas hea meister teeb ka puukabale seatava põsetoe. Vaja vaid peenikese lintsae, puuri ja treipingitööd...valik on igaühel vaba.
Selle raha eest püssi küll, puhas joon ja hea ergonoomika-ole vaid ise...
Spaniard
Postitusi: 2
Liitunud: N Okt 03, 2013 10:02 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Spaniard »

Kaks aastat kasutamist saab õige pea täis ning minul pole küll mingit probleemi olnud. Lukk käib täpselt ning vaikselt ja ei jää logisema kütiliini minnes või sealt tulles. Täpsuse tõttu kinni pole ka veel külmunud. Eriti meeldib mulle püssi tühjaks-/laadimise võimalus selliselt et kaitseriiv on peal. (kõigepealt püss vinnastada- kaitseriiv peale ning alles siis padrunitega toimetama) Imekspandav, et seda ei võimalda paljud väga tuntud margid. Kaba vaja tõesti kõrgemaks sättida optikaga laskmiseks, kuid see minu meelest vaja teha kõikide püssidega :)
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas freelander »

On ka silm jäänud haenel relvadele. Eriti just hinna ja õlga istumise tõttu.
Oskab keegi teadja rääkida sellisest mudelist: Haenel Jaeger 10 VSP (Varmint Sporter Pro) ja Haenel Jaeger 10 Varmint Sporter.
Need kas tundusid soliidsed, istusid õlga ilusti, reguleeritav põsetugi, sünteetiline kaba materjal ka meeldib ( puit on välistatud minu jaoks ). Hinnaklass on ka sobiv.
Herr
Postitusi: 8
Liitunud: P Aug 21, 2016 10:47 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Herr »

Mul on see vsp tahab lihtsalt õiget moona siis on 100m pealt kuul kuuli
assos
Postitusi: 18
Liitunud: K Mär 16, 2011 11:34 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas assos »

Kui raske kuuliga ja mis marki (kaal) püssirohuga jooksma said, kui saladus ei ole?
Või saite poemoonaga jooksma?
Parem varblane peos, kui vares katusel.
Herr
Postitusi: 8
Liitunud: P Aug 21, 2016 10:47 am

Re: Haenel Jäger 10

Postitus Postitas Herr »

Algul lasin lapua 8.g fmj paikka .ilusti kuul kuuli,siis sako hammerhead 11.7g ka kuul kuuli ainult 4cm kõrgemale seega väga hea mu meelest ei pea midagi keerama ega arvestama.
Vasta