Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas TiitR »

ankur kirjutas:Akkaril on minujaoks ainult üks miinus, näiteks, kui tahan minna kobrast laskma, siis pean valima kas lasen ainult kuuli, või lasen ainult haavliga. Kaheraudsega sellist probleemi pole, ühte rauda kuul ja teise rauda seitsmene haavel :D
Aga see eest on akkaril ikka päris hea täpsus ja ta on kerge, magasiini mahub 5padrunit, pluss üks rauda, (kui magnum padrunit kasutada, siis mahub magasiini 4). Ideaalne relv linnujahiks, väga mõnus on karjast sigu nottida kui salv täis :D Mulle istub ta hästi õlga (eks see ole muidugi igaühe jaoks erinev).

Mina saan aru, et mu sõber ja jahikaaslane AndresR räägib hetkel Akkari puhul ikka kaheraudsest, mitte poolautomaadist :wink:
Ilmselt sellest: http://trofee.eu/jaht/akkar-churchill-h ... 12-76.html
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Anti »

Minu mäletamistmööda pole sellel Frankonial rihmakinnitusi. Kunagi kui sõber siledat otsis, sai trapperis üht Frankoniat uuritud. Muidu nägi 5+ välja ja uuena käis täitsa mõnusalt lahti-kokku (ei pea põlve peal pooleks murdma). Välimuselt ja õlga istumiselt viisakam kui samaväärne CZ.
Mäletan, et too püss jäi ostmata just rihmakinnituste puudumise tõttu.
http://beta.album.ee/antilaht
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas andrus »

Nüüdsel ajal ei ole see enam probleemiks kuna sellistele püssidele kinnitused olemas poodides.
jahismurf
Kasutaja avatar
ankur
Postitusi: 21
Liitunud: K Mär 27, 2013 4:28 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas ankur »

duma kirjutas:
ankur kirjutas: Ideaalne relv linnujahiks, väga mõnus on karjast sigu nottida kui salv täis :D Mulle istub ta hästi õlga (eks see ole muidugi igaühe jaoks erinev).


Jahe tembeldasid salakütiks kuda sinuga siis lood...?
§ 39. Jahipidamisvahendid
(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;


Muide, palusin juba vabandust ka, kuna too oli arusaamatus.
Ja tõesti mina panen käe südamele, kui mul juba kord poolautomaat on, siis nagunii panen salve täis, ja ma arvan et paljud teevad seda.
Mismõttega siis üldse poolautomaati osta, kui sinna läheb ainult 1 padrun rohkem kui kaheraudsele ??
Kui jahis looma näed, ära siis kohe pehmoks keera !
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Kulla mees, sul peab ju salves piiraja olema, mis ei võimalda laadida salve rohkem kui 2 padrunit :VS Ilma piirajata relva kasutamine on seaduserikkumine ja see kuulub juba KKI inspektorite pädevusse.
Ilma konkreetsete tõenditeta ei maksa siin avalikus keskkonnas lahmida ja kõiki poolautomaate kasutavaid jahimehi seaduserikkujateks tembeldada :H
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas TiitR »

ankur kirjutas:Ja tõesti mina panen käe südamele, kui mul juba kord poolautomaat on, siis nagunii panen salve täis, ja ma arvan et paljud teevad seda.
Mismõttega siis üldse poolautomaati osta, kui sinna läheb ainult 1 padrun rohkem kui kaheraudsele ??

Jumala õige koht sellega kiidelda? :roll:
Edit: Üllar jõudis ette.
Harska
Postitusi: 18
Liitunud: R Apr 05, 2013 2:41 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Harska »

Ankur-Oled sa ka uurind kusagilt,et äkki keegi teeb sul relval salve suuremaks no et mahuks sinna mingi a`la 10 padrunit? Vot siis oleks lahe pardijahil käia :lol:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas kirp »

Jättes kõrvale juriidilised ja eetilise lapsused ankru postitustes, esitas ta tegelikult õigustatud küsimuse algse teemaga seos: mismõttega siis poolautomaati muretseda? Ega sellele nii üheselt ei või ja vastata oskagi. Pidanud ise nii kaheraudset kui automaati, võiks valiku põhjusena esikohale seada psühholoogilise põhjuse - automaat oleks nagu suurema tulejõuga. Kujutan ette, et sellel tulejõu seadusega piiramine ajab teatud psühholoogaga isikuid marru küll - pergele tegin investeeringu ja nüüd ei saagi kasutada. Milleks selline tulejõud vajalik oleks, selle üle tavaliselt ei arutleta. Võimalik et tegemist teadmatusega (kogenematu jahimees) või varjatud (alateadvuselise) kõhklusega oma jahivõimetes (laskeosavuses) ja osadel muidugi proovimise huvi (ei teagi kuhu ennast liigitada kui automaadi ostsin). Aga kahjuks olen tundnud ka mehi, kellel automaati käes hoides on valdavaks unistuseks 10 siga järjepanu loojakarja saata (ehk siis teatud eessõnaga kirg). Sageli on sellise mehed üliinukad (sh. edukad) jahimehed, aga oma psüühilise sättumuse tõttu ettearvamatud, raskesti pidurdatavad ja kui sellega liitub ka vähene seaduskuulekus (mis asendunud omaenese tehtud õigemate reeglitega), siis kamraadidele alatasa ka ebameeldivusi toovad. Vaat sellepärast vaatan poolautomaadiomanikke teatud ettevaatlikusega ja toetan kahel käel mitmete kogenud jahispetsialistide arvamust - poolautomaadimees peab olema väga terve psüühhikaga, kogenud ja distsiplineeritud jahimees ja esimeseks jahipüssiks poolautomaat väga hästi ei sobi. PS! 10 padruniga automaat ei ole ainult KKI probleem vaid väga otseselt jahiseltskonna teiste liikmete probleem - oleks meil enam pealehakkamist seda ka osalistele välja ütelda
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas AndresR »

Käisin minagi seda Frankoniat poes vaatamas ja taibanud vaadata neid rihma kinnitusi:) Eks pean külastama siis seda trofeed ja Akkarit õlga proovima. Kui mõni lahke müüja veel nats hinnast alla ka teeks siis oleks asi veits lõbusam :D
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas unt »

kirp kirjutas:. . . Vaat sellepärast vaatan poolautomaadiomanikke teatud ettevaatlikusega ja toetan kahel käel mitmete kogenud jahispetsialistide arvamust - poolautomaadimees peab olema väga terve psüühhikaga, kogenud ja distsiplineeritud jahimees ja esimeseks jahipüssiks poolautomaat väga hästi ei sobi. PS! 10 padruniga automaat ei ole ainult KKI probleem vaid väga otseselt jahiseltskonna teiste liikmete probleem - oleks meil enam pealehakkamist seda ka osalistele välja ütelda


Väga hea ja tasakaalustatud kirjutis tervikuna. Kuna see lõpp ühtis ka minu eileõhtuse kirjutisega (mille ma küll kustutasin, sest tekst tuli märksa mürgisem kui Kirbul ja hakkas mind ennast häirima), siis tsiteerisin vaid seda osa. Just rõhutasin samamoodi seda, et sellised 10 padruni sooviga mehed ei pea ju jahti üksinda, et seltskond peab seda vähemalt vaikimisi tunnustama või siis lihtsalt ei julge hukka mõista. Millest on kahju!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas andrus »

Harska kirjutas:Ankur-Oled sa ka uurind kusagilt,et äkki keegi teeb sul relval salve suuremaks no et mahuks sinna mingi a`la 10 padrunit? Vot siis oleks lahe pardijahil käia :lol:



Selleks on kohe spets jubinad olemas http://www.akkar.com.tr/magazine-extension,2,419

:wink:
Saab kohe põrutada nii,et kohe on. :P
jahismurf
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Siili »

Enda poolautomaadi ostsin 1977.aastal(viielasulise).Pass oli vene-inglise-hispaania- saksa -ja prantsuskeelne,ilmselt selliseid seal ka kasutati.Ma ei vaidlusta seadust,siiski selle teema juures meenub mulle alati viie kraanikausi nõue,mis oli ka SEADUS,mille needsamad seaduseandjad hiljem alusetuks tunnistasid.Eelkõige on eetika inimesel ikka kõrvade vahel.Viis järjestist lasku võib teha ka poltlukuga,ainult ebamugavamalt ja ebatäpsemalt,samuti näitas praegune manalamees kolmkümmend aastat tagasi üheraudse siledaga kiirtuld,üks rauas, kaks suus, kaks käes.Endal on ka pukk kapis,ei ütleks et kumbagi rohkem armastaksin,vastavalt vajadusele.Mind lihtsalt hämmastab järjekindel poolautomaatide omanike "tampimine",poolautomaadi omanikud ju ei halvista pukke ja lapikuid.Inimese valikusse võiks neutraalselt suhtuda.Liigsete laskude arv on juba eraldi teema.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Välek »

Siili kirjutas:Viis järjestist lasku võib teha ka poltlukuga,ainult ebamugavamalt ja ebatäpsemalt.
Ebamugavus on vastavalt mehele-kellele mis meeldib, võibolla veidi aeglasemalt, aga kindlasti mitte ebatäpsemalt. Juttude järgi on automaadimeeste seas vahel levinud lohutav, rahustav teadmine, et kui mööda lasen, on ju kohe järgmine pauk kiirelt varnast võtta. Poltlukk või lahtimurtav kutsub vähemalt mind kramplikult korrale, et teise lasu võimalust võib mitte tulla.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Välek kirjutas:Ebamugavus on vastavalt mehele-kellele mis meeldib, võibolla veidi aeglasemalt, aga kindlasti mitte ebatäpsemalt. Juttude järgi on automaadimeeste seas vahel levinud lohutav, rahustav teadmine, et kui mööda lasen, on ju kohe järgmine pauk kiirelt varnast võtta. Poltlukk või lahtimurtav kutsub vähemalt mind kramplikult korrale, et teise lasu võimalust võib mitte tulla.

Aga sa muretse automaat siis tead täpselt,mitte juttude järgi! Kaherautsel on ju ka kohe järgmine näpu alt võtta.Pautomaadil on minu silmis peale ümberlaadimise veel üks eelis,võrreldes mitmerautsetega .S o üks raud ja üks tabamispunkt.Ja see aeg mida poltlukumees ümberlaadimiseks kulutab jääb automaadi mehel sihtimiseks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Millist siledaraudset relva siis ikkagi valida?

Postitus Postitas Välek »

Ahto Kattai kirjutas: Aga sa muretse automaat siis tead täpselt,mitte juttude järgi! Kaherautsel on ju ka kohe järgmine näpu alt võtta.Pautomaadil on minu silmis peale ümberlaadimise veel üks eelis,võrreldes mitmerautsetega .S o üks raud ja üks tabamispunkt.Ja see aeg mida poltlukumees ümberlaadimiseks kulutab jääb automaadi mehel sihtimiseks.

Ei muretse. Põhjus emotsionaalne, mitte praktiline- poolautomaat ei ole minu silmis atraktiivne, samamoodi vaatan mööda käsitulirelvadest, kuigi tõenäoliselt naudiksin ma iga relvaga tulistamist, mis palge istub ja mida käes kannatab hoida. Poolautomaadist saab foorumist piisavalt lugeda- ma ei jätka sellel teemal...
Vasta