sooviks teada

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Beretta »

BM tõlge õige. Oleks pidanud sõnaraamatust kontrollima enne tulistamist.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:Andke andeks, aga minu meelest on jutt tagavaraosade saadavusest....... Kui selle laskmise peale on tagavaraosi vaja.... no mai ei tea. .... Sellist püssi, millel kangesti osi on vaja, pole mõtete hankida. ....
Egas tagavaraosade vajadus ei teki enamasti enamasti mitte lagunemisest või ärakulumisest vaid hoopis kadumisest ja vahetamise vajadusest. Ikka ja jälle kuulub, et otsitakse seda või teist pisikest vidinat, mis kas metsas või puhastamisel kaduma läinud (üks jahikaaslane sel kevadel kaotas ka koprajahis lukuosa ära, jäi võsas kinni ja pärast laenutas metalliotsijat ning leidis lumest üles.) Tihti ei meeldi nt lahtised sihikud ja tahaks vahetada teistsuguste, oletame battue-tüübi vastu etc etc.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas tony »

Beretta kirjutas:Andke andeks, aga minu meelest on jutt tagavaraosade saadavusest.......
Kas mees ostab endale ekskavaatorit, et sellega igapäev palgatööd teha? Palju te põdrajahis pauku saate teha? Kui selle laskmise peale on tagavaraosi vaja.... no mai ei tea. Kirp- see ei ole Sinu solvamiseks öeldud. Lihtsalt võtke suvaline püssivaliku teema lahti ja kohe tuleb tagavaraosade saadavus.Sellist püssi, millel kangesti osi on vaja, pole mõtete hankida.
Oleks veel, et me räägiks sileraudsest poolautomaadist pardijahi jaoks. Seal võib paar karpi päevas ära lasta küll.
Ja kas peab poolautomaadiga ülepäeva tiirus käima- kui keegi tahaks seda teemat nüüd arutada. Sakslased kasutavad mõistet repetierbüchse- harjutuspüss.
http://www.frankonia.de/search.html?pag ... oryId=6748 Ärge minge nende 5 ja 4 kohaliste hindade pärast leili- seasl on odavamaid ka.


Väike vahemärkus: tegelikult mõtlevad sakslased repetierbüchse all poltlukuga püssi või siis vintpüssi (b)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas kakuke »

kirp kirjutas:... Boss on tõesti väga lärmakas ja mina pole eriti aru saanud, et ta väga täpsust suurendaks. ...

Kas oled ise sellest lasknud? Ma eelmine aasta sain tiirus proovida üht Browning´ut, 30-06 kal, millel just boss peal. Mul on siiani sellest kustumatu mälestus, et kui mugav (tagasilöök oli pea olematu) sellega lasta oli ja milline tihedus selle tõttu tuli (mehel endal olid augud lehes millegipärast pilla palla laiali). Seda helitugevust ei oska kommenteerida, kuna klapid olid peas. Samas osad käivadki elektrooniliste kõrvaklappidega jahis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See Boss süsteem vajab paremaks tiheduse saavutamiseks ka vastavalt kuulile reguleerimist/pikkuse muutmist.Minu püss on vägagi täpne.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas atshunter »

Aga kuidas lood tagasilöögiga on?
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas dreamfall »

atshunter kirjutas:Aga kuidas lood tagasilöögiga on?

kakuke kirjutas:Kas oled ise sellest lasknud? Ma eelmine aasta sain tiirus proovida üht Browning´ut, 30-06 kal, millel just boss peal. Mul on siiani sellest kustumatu mälestus, et kui mugav (tagasilöök oli pea olematu) sellega lasta oli ja milline tihedus selle tõttu tuli (mehel endal olid augud lehes millegipärast pilla palla laiali). Seda helitugevust ei oska kommenteerida, kuna klapid olid peas. Samas osad käivadki elektrooniliste kõrvaklappidega jahis.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas kirp »

Jah, Boss võtab tagasiööki väiksemaks, samas pole eriti aru saanud, miks seda Bossi esiotsa kuuli kaalule vastavalt pikemaks lühemaks kruttima peab. Pole ka eriti süvenenud, sest kui ise poolautomaati muretsesin, siis olid Browningul juba mudelite töökindlusega probleemid. Kui poleks olnud, oleks just Bossi pärast "uue mänguasja" muretsenud. Samas 2005 Rootsis olles küsisin kord sealse poe omanikult, miks neil kõik Browningud ilma BOssita myygis (tehakse mõlemaid variante), et tagasilöök väiksem jne. Tema vastus oli, et 308 ja 3006 on tagasiöök nagunii nii väike et nende jahimehed selle üle ei kurda ja et sihukese sõjapüssi taolise jublakaga ei tahtvat neil keegi ringi käia - o tempora o mores.

Mis varuosadesse puutub, siis jah neid võib kaduma minna, aga ka katki. Lukk ju kiiresti liikuv, selle kinni lahti riivistamise osad samuti, põlemisgaas kuumutab ja põletab jne. Argol küll minu arust midagi kohe küljest ei kuku või ära ei lenda kui tavaliseks puhastamiseks lahti võtad. Aga neid jupstükke ja vedrukesi on poolautomaadil kindlasti rohkem kui tavalisel poltlukul. Kahjuks on tõsi, et 3006 ja vist ka 308 kaliibritega Argodel olla suhteliselt uuest peast katki läinud mingi gaasisüsteemi kinnitusrõngad või seibid. Argol on gaasikolvil ka kaks kummitaolisest materjalist väikest rõngastihendit, mis minu arust võivad aastatega kuuma käes ära laguneda. Sestap on minu jaoks ikka väga oluline, kas sihukesi jublakaid katkimineku korral ka kusagilt kätte saan. Mis põdrajahti puutub, siis seal teen tõesti vaevalt et 2-3 lasku aastas, aga tiirus keskmiselt karp nädalas tuleb ikka ära.
Mitmeid poolautomaate pidanuna ütleks, et on vähe jahiolukordi, kus automaattuld vaja läheb ja poltlukuga ei jõua. Automaat on nagu rohkem katsetamise ja enesetunnetuse värk.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kirp kirjutas:Jah, Boss võtab tagasiööki väiksemaks, samas pole eriti aru saanud, miks seda Bossi esiotsa kuuli kaalule vastavalt pikemaks lühemaks kruttima peab. Pole ka eriti süvenenud, sest kui ise poolautomaati muretsesin, siis olid Browningul juba mudelite töökindlusega probleemid.

Mida raskem kuul ,siis ilmselt ka pikem ja seal hakkavad ilmselt need Bossi aukude asukohad rolli mängima.
Millised probleemid browningul siis tuvastatakse?
icekick
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 22, 2010 6:56 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas icekick »

Ma juba umbes 1,5 aastat omanud Haenel SLB 2000+ kaliiber 308W ja kurda millegi üle. Lastud vähemalt paarkümmend siga, põder ja ka karu. Kuna olemas ka kiirjalg siis väga mugav ajujahis kasutada ka lahtist sihikut. Ja laadimisega ei ole mitte kordagi probleeme olnud.

Edu
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas atshunter »

Sai siis mõni aeg tagasi soetatud endale kompekt Argo Benelli 308 win + Carl Zeiss Duralyt 3-12x50. Optika kinnituseks Leupoldi kiirjalad. Optika kinnitamisel kasutasin ka weaver latti. Siiamaani olen väga rahul, lastud see hooaeg 2 põtra ja mõned kitsed-sead.
Vasta