sooviks teada

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Välek »

Ma ei saa aru, miks lähtutakse kaliibri valikul sageli piisavast energiast uluki tapmiseks kuuli õigesse kohta sokutamisel. Eesti suurulukitest jagusaamiseks piisaks ka 243 win või 22-250.(tean, et need pole lubatud). Pole seda 6,5 või 308 vajagi... Suure kaliibri tühine eelis on veidi kiirem mahajäämine kopsupaugu korral. Küll aga ei garanteeri keegi kunagi oksakese puudumist, mille korral 308 kuul on ei tea kus. Teine teema on järeleotsimine. Suurem auk = rohkem verd. Üks asi veel- tagasilöök jääb alati suhtesse relva kaaluga- 3 kilost kopikatega 9,3 mm relva tõepoolest lasta ei tahaks. Samas rasket relva ei taha jälle paljud kanda. Siis aitabki vaid peenema kaliibri soetamine.
Viimati muutis Välek, L Mai 04, 2013 8:53 am, muudetud 1 kord kokku.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas kalur »

Benelli (y)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas sammal.habe »

offtopic, vabandust.
ma olen ilmselt vana ja jobu. poolautomaat Valmet Petra on paraku kappi seisma jäänud (tahab keegi ära osta? 308win, 2 salve ja Nighteater ajujahioptika peal). soetasin kunagi 6,5x55 kusti kõrvale. lõpuks avastasin, et pean ikkagi kõik jahid sako varmindiga ja ei ole püssi raskus sugugi probleemiks.
Petra on hea püss. aga kui üldse, siis ajujahi jaoks tahaks polt (või vibu)lukuga jämedamas kaliibris toru.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas kalur »

Kui te poolautomaati osta ei taha või ei jõua siis see ei peaks teile andma põhjust antud relva maha teha.Käige oma eestlaetavate vihmaveetorudega jahil edasi ja olge õnnelikud.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas atshunter »

Pole nende foorumi asjadega veel väga kursis aga kas alati läheb selliseks mõttetuks jutuks kätte? postitust lisades lootsin saada kasulikku infot nendelt inimestelt, kellel on antud püssidega kogemusi, mitte selle kohta et poolautomaatne ei sobi mulle või teistele noortele kogenematutele jahimeestele. ma arvan et kui olla vana ja kogenu ei tähenda alati seda, et osatakse püssiga ümber käia ja kes tahab, saab paugutada ükskõik mis jahirelvaga, ei pea selleks just olema poolautomaat.

tänud mõistliku jutuga meestele!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas valgeronk »

Oman ise poolautomaati Remington 750,308w.,igati norm relv.Kütitud sellega põtra,siga,hirve.Kasutan teda peamiselt ühisjahtides suurulukile.Optikaks 1-6x30.atshunter ära kuula teiste mõtetut mula,osta endale soovitud püss(valik lai).kui ei sobi,paned turgu.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Beretta »

Valgeronk on kirja pannud parima soovituse. Lisaksin vaid, et püssiga on nagu käekella ja armukesega, ennekõige peab ta endale meeldima.
Grumpy old man
sam
Postitusi: 6
Liitunud: P Aug 01, 2010 4:38 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas sam »

Benelli on jama osta Browning
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas andrus »

Rohelised Käärid peaks hakkama ikka olulis lõikusi siin foorumis tuima näoga tegema.2 lehte "hülgemöla",asjasse puutuvaid postitusi 2-3tk.Mitte ainult selles teemas vaid üldse.

Sam-i postitus on üks asjalikumaid. :lol: :lol:
Oootaks isegi huviga põhjendusi. :roll:
jahismurf
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas kirp »

kõik valikus olevad on kõvade firmade püssid. Siiski on igal omad riukad. Boss on tõesti väga lärmakas ja mina pole eriti aru saanud, et ta väga täpsust suurendaks. Aga ega poolautomaati ka täpsuspüssiks osteta. Oma ehituse tõttu on poolautomaadid üldiselt pehmema pauguga kui tavalised (minu arust kompensaatorit pole vajagi). Toru otsas olev keere on asjalik kui sumpat kunagi tahad kasutada (ka siin ei ole see eelis absoluutne - keerme tegemine ei ole ju tegelikult mingi probleem). Kui ise uuesti valiks, siis uuriks hoolikalt Browningu kohta netist - vanad 10+ vanustel oli töökindlam süsteem, miskit jama oli vahepealsete uuendatud mudelitega. Kamraadidel seltsis on kolmel ja ühel jamab pidevalt kassetist padruni kättesaamisega. Ka pead vaatama, et leiad kusagilt 2 padrunilise salve - viimasel ajal on inspektorid kui hagijad poolautomaadimeeste kallal. Browningule on ka 10 salv olemas, 30-06 vähemalt. Ise oman Argot, väga hästi tasakaalus püss ja laeb kiiresti. On 2, 4 ja 10-seid salvi. 308 ja 3006 olla esinenud gaasimehhanismi purunemisi. Trapperi kaudu Tartus saab varuosi. Muideks osade kättesaadavus on ülioluline, sest poolautomaadil on omajagu kiirest liikuvaid osi, mis võivad puruneda ehk kuluda. Sestap omal ajal jätsin ameeriklased kõrvale, kuigi mikidemaal on Remington väga populaarne ja vana mudelina lastehaigustest prii. Selle viimase tõttu suhtun ettevaatusega Winchesteri uude mudelisse, mille kogemus on Eestis vist veel väike. Juppide saadavust ka ei tea. Püss iseenesest ilus. Argol on ka külmutusega töödeldud nn. krüoraud. Täpne on minu toru küll ja päästik on väga hea. Samas on Argol väga täpselt tehtud padrunipesa ja iselaetud padrunid võivad kinni kiiluda. 10 seakarja tampimiseks võib poolautomaat asjalik tunduda, aga karule või haavatud kuldile kuusikusse järele minnes eelistan polti või siledat - liiga palju on tegelikult probleeme, tavaolukorras väikeseid kui kriitilisel hetkel elu või tervist maksvaid. Argoga (teistest ei tea) olla probleeme sumpa pealepanekuga. Pidi gaasisüsteemi rõhku tõstma ja selle läbi põletama. Niiet igal mudelil omad nõksud.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas tony »

Välek kirjutas:Ma ei saa aru, miks lähtutakse kaliibri valikul sageli piisavast energiast uluki tapmiseks kuuli õigesse kohta sokutamisel. Eesti suurulukitest jagusaamiseks piisaks ka 243 win või 22-250.(tean, et need pole lubatud). Pole seda 6,5 või 308 vajagi... Suure kaliibri tühine eelis on veidi kiirem mahajäämine kopsupaugu korral. Küll aga ei garanteeri keegi kunagi oksakese puudumist, mille korral 308 kuul on ei tea kus. Teine teema on järeleotsimine. Suurem auk = rohkem verd. Üks asi veel- tagasilöök jääb alati suhtesse relva kaaluga- 3 kilost kopikatega 9,3 mm relva tõepoolest lasta ei tahaks. Samas rasket relva ei taha jälle paljud kanda. Siis aitabki vaid peenema kaliibri soetamine.


Võin anda 3 kilo kaaluva 9,3 mm prooviks. Usun, et peale seda arvad selle tagasilöögist teisiti. Peale proovimist (b) (b) (b) loomulikult sinu poolt :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Rohelised Käärid peaks hakkama ikka olulis lõikusi siin foorumis tuima näoga tegema.2 lehte "hülgemöla",asjasse puutuvaid postitusi 2-3tk.Mitte ainult selles teemas vaid üldse....
lisaks veel hülgemöla
Beretta kirjutas:.... et püssiga on nagu käekella ja armukesega, ennekõige aastaid peab ta endale meeldima.
kuna käekella pidamisest on nii palju möödas et ei mäleta ja armukesi pole kunagi pidanud, siis ei oska nende pidamisega võrrelda. Ise võrdleks hoopis parima sõbraga, sõbraks päevapealt ei saada, ikka 2-3 aastat läheb ära, et kõigi omadustega tuttavaks saada ja mitte karta altvedamist.
Ja sõpru EI MÜÜDA! Kui midagi on hakanud relva juures häirima või olen leidnud, et on olemas paremaid relvi, siis oen lihtsalt juurde soetanud ja vana sõber seisab kapis. Mulle on see isikliku relva müük nö ideeliselt vastuvõetamatu. Noh, ehk suures rahahädas võtaks ikka ette.

Seega tuleb ikkagi relva valikusse suhtuda tõsiselt ja mitte osta uisapäi, et küll maha müüa saab. Soovitan teemaalgatajal hästi põhjalikult kaaluda nii relvatüübi kui ka konkreetse relva valikut. Eriti tähele panna hoolduse keerukust-lihtsust (määrav relva pikaealisuse juures), võimalikke rikkeid, varuosade saadavust jne. Loomulikult oleks hea teha samast mudelist kümmekond pauku, et oleks natuke paremini arusaadav sobivus (foorumlaste juurest nt järjest läbi käies). Ja ikkagi rõhutaks poolautomaadi seaduslikku kasutamist ning sellega seotud väikest salve. Tean, et enamik poolautomaadi mehi teeb rehepappi ja kannab kaasas kahte salve jne. Kas on vaja?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Välek »

Tony, pakkumine ahvatlev. Kahjuks vaba aeg see aasta praktiliselt puudub. Jätan meelde (b) :) .
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Beretta »

Andke andeks, aga minu meelest on jutt tagavaraosade saadavusest.......
Kas mees ostab endale ekskavaatorit, et sellega igapäev palgatööd teha? Palju te põdrajahis pauku saate teha? Kui selle laskmise peale on tagavaraosi vaja.... no mai ei tea. Kirp- see ei ole Sinu solvamiseks öeldud. Lihtsalt võtke suvaline püssivaliku teema lahti ja kohe tuleb tagavaraosade saadavus.Sellist püssi, millel kangesti osi on vaja, pole mõtete hankida.
Oleks veel, et me räägiks sileraudsest poolautomaadist pardijahi jaoks. Seal võib paar karpi päevas ära lasta küll.
Ja kas peab poolautomaadiga ülepäeva tiirus käima- kui keegi tahaks seda teemat nüüd arutada. Sakslased kasutavad mõistet repetierbüchse- harjutuspüss.
http://www.frankonia.de/search.html?pag ... oryId=6748 Ärge minge nende 5 ja 4 kohaliste hindade pärast leili- seasl on odavamaid ka.
Grumpy old man
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas baddmann »

Beretta kirjutas:...tahaks seda teemat nüüd arutada. Sakslased kasutavad mõistet repetierbüchse- harjutuspüss...


Mina usuks sakslastest pigem seda, et nende "repetierbüchse" on sama mis brittidel ja ameeriklastel "repeating rifle". Ehk siis püss, milles on sees mitu padrunit ja millega saab korduvalt lasta, enne kui padruneid peab juurde panema.

BM
Vasta