sooviks teada

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

sooviks teada

Postitus Postitas atshunter »

Sooviks endale uut püssi soetada algavaks põdrajahiks, kindel soov oleks poolautomaatne vintrelv. Silma on jäänud need relvad erinevatest Eesti jahipoodidest, on kellelgi kogemusi?


1. http://jahipaun.ee/netipood/toode/tulir ... 2000-1648/

2.http://jahipaun.ee/netipood/toode/tulir ... boss-1501/

3.http://www.jahimees.ee/jahirelvad/45-vi ... -wood.html

4.http://www.jahimees.ee/jahirelvad/1698- ... ulkan.html

5.http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... 5bdeeae525
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas sokk »

Tere, kas valite endale esimest relva?
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas atshunter »

Ei vali, olen käinud relvaga jahis 3a , nii siledaraudse kui ka vindiga.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Tormis »

Julgen kobiseda, et kolm aastat jahimehestaaži on vähe poolautomaadi soetamiseks.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas aivar00 »

Mine proovi poes relva endale õlga. Teiste kohta ei tea aga Benellil saab kaba nurka reguleerida. Endal olemas ja olen rahul.
ikka lõbusalt
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas kraavik »

Tormis kirjutas:Julgen kobiseda, et kolm aastat jahimehestaaži on vähe poolautomaadi soetamiseks.


Põhjendust paluks.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas TiitR »

kraavik kirjutas:
Tormis kirjutas:Julgen kobiseda, et kolm aastat jahimehestaaži on vähe poolautomaadi soetamiseks.


Põhjendust paluks.

Kui ise jahiseltsi esmakordselt astusin, poolautomaat Benelli Argo seljas, tuli vanadelt taatidelt samalaadne mulin, et enne oleks pidanud ikka oma 10a. törtsuga mööda metsa silkama, jne.. :D
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas atshunter »

Kobiseks vastu, et relvaga olen jahis käinud 3a, ilma relvata kordades rohkem. Kas ka see jahimehestaaži alla kuulub? ja pealegi, kui ma oleks tahtnud teada, kas poolautomaatne sobib jahirelvaks mulle, kui 3a relvaga jahis käinud jahimehele siis oleks ma seda ka küsinud.

Plaan on soetada korralik relv, kas nüüd just terveks eluks aga pooleks kindlasti. Ise kaldun ka vist Argot ostma, aga "Browning Bar Affut BOSS-il tundub jutt nii ilus nagu tagasilööki polekski.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Ax1600 »

Endal oli prooviks Argo ja H&K. Valik jäi Argole kuna:
1. Puhastamiseks lihtsam lahti võtta
2. Lahtine sihik sobis paremini
3. Püstolipära oli väiksem ja haare tema ümber parem.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:... Kui ise jahiseltsi esmakordselt astusin, poolautomaat Benelli Argo seljas, tuli vanadelt taatidelt samalaadne mulin, et enne oleks pidanud ikka oma 10a. törtsuga mööda metsa silkama, jne.. :D

Oma esimesed loomad lasin nii 12-13 aastaselt, paberitega jahimeheks hakkasin ca 15 a hiljem olles enne 3-4 aastat ilma püssita sektsioonijahis osalenud ja siis veel oma 10-15 a püssiga käinud ja alles pärast seda ehk viimased 10 aastat tunnen, et olen niivõrd-kuivõrd küps jahimees, tegelikult õppida küll ja küll. Ikka pea õigeks, et kõigepealt mõned aastat püssita harjutamist, siis vähemalt 10 a lähivõitluse relva elik sileraudsega jahi õppimist ja alles siis kaugelt ja palju paugutama - tegelikult oled selleks ajaks aru saanud, et üle 2-3 paugu pole vaja teha ja sedagi reeglina max 60-100 m kauguselt ning igasugu magnum- ja eriti jämmed kaliibrid ning automaadid pole jahipidamiseks üldse vajalikud. Lihtsalt selle äratundmiseks läheb aega ja nooruse lolluste ärahoidmiseks on kasulik, kui seda teised (või seadus) teha ei lase.
Aga need noored mehed, kes tulevad jahiseltsi, seljas "lux" poolautomaadid ja veel eriti võimsates kaliibrites tekitavad kogenud jahimehes alati kõheda tunde: noor, kogenematu ja ohtliku ja mittevajaliku relvaga! Paljud meie seltsis pole aastakümnete jooksul vinti soetanud ja poolautomaate on meil 2. Normaalkaliibris poltlukuga või pooleksmurtava püssiga saab jahid palju edukamalt tehtud, möödalaske tuleb vähem, padruneid kulub vähem ja ka müra vähem.
Ka ise leian, et olen oma esimese vintraudse ostul teinud vea, seda küll kaliibri osas. Jäin uskuma soovitajate juttu, et valida levinud ja vähema energiaga kaliiber elik 308. Tänase kogemuse najal eelistaks iga kell palju tagasihoidlikuma tagasilöögiga, pehme pauguga sama energiaga kaliibrit 6,5x55SE. Sealjuures pole probleem 308 tagasilöögis, vaid vastikus, teravas paugus. Samas poltluku osas ei mõtle ümber, laskekiiruses pole kunagi probleemi olnud, aga palju lihtsam konstruktsioon, töökindlus ja lihtne hooldus on väärtus omaette. Ajujahtides olen viimased 5 aastat üldse käinud lainurksihikuga kombiga, mida pean antud olukorras parimaks valikuks.
Aga kui ikka on hirmus tahtmine poolautomaat soetada, siis Browning ja Benelli oleks valikuvariandid ja lihtsam käsitsuse poolest eelistaks Benellit.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas andrus »

Aga mina arvan,et need kellel kallid püssida ja jämeda kaliibrid need on mehed kes teavad mida tahavad ja neil on raha ning hea maitse. :wink:
Ikka need noored ja rohelised on rumalajad ja lollid.Kui sa oled loll ja pime siis sa oled seda sõltumata vanusest,staazist,rahakotist,kaliibrist,püssist,emmi pikkusest ja krt teab millest kõigest veel.

Mees teeb mis mees tahab ja seda kõike oma raha eest.
Ikka ja jälle on vaja teemadesse tuua asjasse absoluutselt mitte sobivat saasta.
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas tony »

Õige jutt Andres, täpselt minu mõte. Honkomehele teadmiseks, et poolautomaati läheh 2 padrunit salve ja 1 rauda, kokku siis 3.Ja suurtel kaliibritel pole viga midagi, õpi laskma ja naudi. Browning Bar-i ei soovita, hakkab oma lolli süsteemi tõttu kõrvadele, Benelli parim valik.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ära kuula sedala seda bla-bla,need on ikka kõige targemad kes ise proovinud ei ole!
Endal on kodus olemas nii Benelli ,kui Browning,kuigi Benelli rohkem poisi kasutuses. Kui viitsid otsida ,siis olen neid siin ennegi võrrelnud.Minu eelistus oleks Browning ,väga täpne,see boss süsteem on väärt värk ,teeb laskmise tunduvalt mugavamaks ja nagu lubatakse ,ka täpsemaks ja kaitseriiv on minu jaoks ka sobivamas kohas. Rääkides lae nurga muutmisest ,siis sellest on kasu vaid ilma optikat kasutamata, optikaga lastes on mõlemil peale tehtud põse kõrgendus,mida vajavad ka valdavalt igasugu teist liiki vindid optikat kasutades, muidugi saab ka ilma ,aga ke...pi saab ka näpuga teha ,küsimus on tegija rahulduses! :) Kindlasti on väärt asjad ka kiirjalad,eriti ,kui oled koeramees.Naks optika maha ja old ka vihmaga padrikus tegija.Ühte asja tahaks veel rõhutada,kui pead lugu väiksemast tagasilöögist /loe mugavamast laskmisest,ära kuula müüate soovitusi ,kes enamasti soovitavad kangemat kaliibrit.308 -sa on küll ja veel,see et laadimissüsteem jõudu kahandab on müüt.Ja puhastamiseks tuleb kindlasti muretseda puhastusnöör,on mugavam.
PS.kõrvadele hakkab rohkem kõrvalseisjatele ,eriti tiirus.Aga oma ülesannet täidab ideaalselt ja summuti keere on ka kohe olemas .Tehas teeb vastava keermega summuteid,endal olemas.
aareup
Postitusi: 2
Liitunud: R Apr 19, 2013 4:14 am

Re: sooviks teada

Postitus Postitas aareup »

mul sauer myygis täis komplekt soovitan
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: sooviks teada

Postitus Postitas tony »

Mina müüsin oma Browningu maha kuna metsas lastes hakkas parem kõrv peale, vasakus kannan kõrvaklappi ja sellega probleemi polnud.
Vasta