Kergelt lülitatav kaitseriiv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Kergelt lülitatav kaitseriiv

Postitus Postitas H:Owl »

Et mitte risustada käsirelvade teemat, aga seal kerkinud küsimuses siiski oma kogemusi jagada, tegin selle teema.
Niisiis olin minagi uue püssi soetamise eel küsimuse ees, et kas ta ikka on jahirelvana registreeritav (jutt siis eestlaetavast ränilukuga vindist). Helistasin Haapsalu lubadetalituse töötajale, tema soovitas küsida Pärnust (perfektuurist), kust omakorda paluti pöörduda Tallinna ühe juhtivkorrakaitseametniku poole. Et ma ei küsinud tookord luba tema tsiteerimiseks, jääb tema nimi siinkohal välja kuulutamata. Vastus ise aga oli lühidalt järgmine: - Relva kaitseriiv kui niisugune ei ole Eestis ühegi seadusega määratletud. Seega võib tulirelva kaitseriivina käsitleda igasugust seadeldist, mehhanismi või vahendit, mis hoiab ära laetud tulirelva soovimatu lasu tekkimise (relva "lahtimineku"). Kui ma suudan politseitöötajale veenvalt selgitada kuidas väliskukk võimaldab seda eesmärki piisavalt "kergestilülitavana" täita, ongi kõik korras.
Küsisin veel , et kas ma peaksin selle arvamuse igaks juhuks ka kirjalikult paluma väljastada, või on see poitseis üldtunnustatud. Vastuseks sain, et tema suulisest kinnitusest piisab.
Tõin püssi ära ja registreerisingi jahirelvana. Ei mingeid probleeme.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Vasta