Vertikaalne 2 raudne vint relv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
jyri

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas jyri »

Välek kirjutas:
jyri kirjutas: Mõni loom vajas 2 pauku ja mõni läks mööda kah :oops: .
Head uut aastat! Jyri, mis juhtunud, et uuel aastal surmarelvast nii räägid?

Sullegi Head Uut
Aga ma ei rääkinud relvast, vaid endast. Mul see keskmine tulemus-3/2- mistahes relvaga. Loom ei pruugi ju alati paigal seistes pauku oodata ja ka videvikus ei prugi alati näha, kas seisab risti või on migitpidi diagonaalis. Läheb vaja "lisalasku" .Või tahad öelda, et sinu superpuper 9,3*62 omab 100% tulemust nii sesvat-kui jooksvat ulukit lastes kõikidel kaugustel :M ? Vot ei usu iial!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:
Välek kirjutas:
jyri kirjutas: Mõni loom vajas 2 pauku ja mõni läks mööda kah :oops: .
Head uut aastat! Jyri, mis juhtunud, et uuel aastal surmarelvast nii räägid?

Sullegi Head Uut
Aga ma ei rääkinud relvast, vaid endast. Mul see keskmine tulemus-3/2- mistahes relvaga. Loom ei pruugi ju alati paigal seistes pauku oodata ja ka videvikus ei prugi alati näha, kas seisab risti või on migitpidi diagonaalis. Läheb vaja "lisalasku" .Või tahad öelda, et sinu superpuper 9,3*62 omab 100% tulemust nii sesvat-kui jooksvat ulukit lastes kõikidel kaugustel :M ? Vot ei usu iial!


Vaata Jyri, siit tulebki 9,3mm eelis välja.
jyri

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:Vaata Jyri, siit tulebki 9,3mm eelis välja.

Kui ma poleks nii kasvatatud ja viisakas, nagu ma tegelikult olen, oleks kindlati öelnud a`la " õppige laskma nii, et kuul tabaks sihtimiskohta ja sihtimiskoht ise oleks õigesti valitud. Siis polegi tähtis, millist kaliibrit kasutada" . Venekeeli "pomestu"! (y) Aga seekord jätan näärimeeleolu arvestades ütlemata :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Välek »

Ma ei hakka selles teemas jätkama, kuna pealkiri miskit muud, aga kui Jyri tuleks 9,3x62 teemasse selle tekstiga, siis seal räägiks sellest, et Jyri vahel mööda laseb ja iga 6,5mm pauk ei tapagi. :wink:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:
tony kirjutas:Vaata Jyri, siit tulebki 9,3mm eelis välja.

Kui ma poleks nii kasvatatud ja viisakas, nagu ma tegelikult olen, oleks kindlati öelnud a`la " õppige laskma nii, et kuul tabaks sihtimiskohta ja sihtimiskoht ise oleks õigesti valitud. Siis polegi tähtis, millist kaliibrit kasutada" . Venekeeli "pomestu"! (y) Aga seekord jätan näärimeeleolu arvestades ütlemata :D


Katsu nüüd vähe laiema silmaringiga vaadata. Iga mees valib ikka ise omale sobiliku ja meelepärase kaliibri. Ei ole kordagi sinu paljukiidetud 6,5mm laitnud, kui meeldib kasuta aga julgesti. Ära ainult õpeta teisi laskma kui sa teiste laskeomadusi ei tea. Oled ju kogenud "vanakooli mees", peaksid hästi teadma millesse loomad tavaliselt surevad ja 9,3mm on kindlasti kõvem soki tekitaja kui 6,5mm.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Joosep Käba »

Nimelt endalegi seostub jahipidamine eelkõige lahtimurtava relvaga. No kuidas kellelegi.
Vägisi tundub, et Blaseri nuiadele rahakott praegu heasti peale ei hakka. Otsin odavamat alternatiivi aga kvaliteedi kohalt ei raatsi väga järgi anda. Krt seda Blasertki teab, muutub sellel samamoodi sooja rauaga tabamispunkt? Niipalju olen kuuld, et Balaseril kokku jooksma saab aga ega pidevat tuld kannata seegi. Blaser raip istub muidugi õlga nagu rusikas silmaauku. Isegi laadi vist ei peaks lühemaks tegema.
On veel miskiseid analooge, ehk vertikaalset kaheraudset vinti?

Äkki keegi müüb oma Blasert. Ei pea uus olema, peab korralik olema.
Mehed, kes telefoni siin jagand vast helistan millalgi.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas -Imre- »

Kombi püssi vintraua tihedus jääb ka ka peale pidevat tuld heaks. Võid tulla minu juurde proovima kui õlg 9,3 pauku pikemalt kannab :D
Imre
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas -Imre- »

Blaseri kombi vintraua tihedus jääb ka ka peale pidevat tuld heaks. Võid tulla minu juurde proovima kui õlg 9,3 pauku pikemalt kannab :D
Imre
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kombi võib tore olla aga minu jaoks pole teema. Jutt kaheraudsest vindist.
RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas RAIN R. »

Tasub kindlasti vaadata ka Browningu CCS525 Elite poole. Saadaval kahjuks ainult kahes kaliibris 9,3x74R ja 8x57JRS. Soovitan
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas paul »

Võrreldes Blaseriga on soodsama hinnaga veel Hanel Jaeger 8.11 ja Maroci Finnclassic 612. Viimase raudade kokkujooksu reguleerimist kasutajad kiidavad. Ja 8X57IRS tundub sellise relva puhul väga hea valik olema.

terv, Paul
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Motorist »

vaatasin minagi nende 2 raudsete vintide poole pikka aega, eriti paelus horisontaalraudadega. Huvi tekkis kui sai ühe sõbra kallist Ferlach'i proovitud soomes...oli millest unistada, aga rahakott peale ei hakanud. :cry:
Blaser S2 aga tundus liiga raske metsas kaasa tassida, aga lasta oli hea..ka seda sai soomes proovitud. Aga näiteks Krieghoffi kaliibris 8x57 saatsi minu üks soome sõber tehasesse tagasi, kuna ei saanud kokku jooksma.
Ja kui veel oma Krieghoff'i drillinguga sai pikalt kokkujooksuga jamatud, siis lõpuks läks isu üle :)
Aga igati tore ja soliidne relv, eriti kui kõrgest hinnaklassist valida 8)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Joosep Käba »

Hakkab minulgi vaikselt see huvi otsa saama juba juttude ja jagatud kogemuste põhjal. Relva idee kui selline on lahe aga tehniliselt tundub palju puuduseid olema.
Olen mitme müüja juures asja uurinud ja ei ole rahuldavaid vastuseid saanud kokkujooksu reguleerimise võimalikkuse/võimatuse kohta.
Ei ole ehteks vaja, "tööriista" otsin. Tundubki aga just "ehteks" rohkem mõeldud.

Ka mulle meeldib tegelt horisontaal rohkem aga rahakott ei kannata ja mis olulisemgi, pole leidnud ühtki mis "õlga" istuks.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Joosep Käba »

Järjest rohkem tundub, et kaheraudne jääb ära praegu. Kallist iluasja ei soovi ja sellest millest midagi arvan jääb vahendisi puudu.
Käisin butiigis ja puuvarrega R8 istub nigu silmaauku. Paar senti tagast lühemaks ja saab väga hea.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Vertikaalne 2 raudne vint relv

Postitus Postitas Andrus Michelis »

[quote="Joosep Käba" ]Käisin butiigis ja puuvarrega R8 istub nigu silmaauku. Paar senti tagast lühemaks ja saab väga hea.[/quote]
Seal peaks saama kaba patjasid õhemaks ja paksemaks vahetada. Enne, kui saega kallale lähed.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta