Jahimeeste mainekujundus Tõstamaal: Rohelised mehikesed...

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Jahimeeste mainekujundus Tõstamaal: Rohelised mehikesed...

Postitus Postitas sammal.habe »

Pärnu seitung kirjutab:
http://www.parnupostimees.ee/2966665/rohelised-mehikesed-tegid-tadile-krimmi

samas huvitav, miks jahimees "maoli maas" oli?

Rohelised mehikesed tegid tädile Krimmi

Aastakümneid on Õie Tõnning elanud Tõstamaa vallas Pärakülas metsatalus koos pere ja harmoonias ümber maja luusivate metsloomade ja neid küttivate jahimeestega. Laupäeval juhtus aga midagi enneolematut.

Kella kolme ajal päeval kuulis Tõnning, et majavalvur – kaheksa-aastane koeravolask – lõugama pistis. Kohe kurjalt. “Lähen siis heki taha ja küsin: issand jumal, mis siin on? Jahimehed maoli maas!”

Tõnningu arvamuse kohaselt oleks pidanud kütid aru saama, et on tulnud eramaale. “Nad tulid sisse väravast, kus on silt ees, kus on telefoni number, koera pilt,” kinnitas naine, et kõik eraomandile viitavad märgid on olemas.

Jahimehed aga ei arvanud, et nad looma jälgi ajades aadressiga eksinud on. Neil jäänud veel õigust ja ülbust ülegi. Üks olnud vait, teine hakanud sõimama.

“Ütles, et “vanaeit, mine ahju peale ja pane oma värdjad koerad kinni!”,” meenutas situatsioon Tõnningule roheliste mehikeste invasiooni Krimmis. “Muudkui lõugas ja sõimas.”

Tõnning möönab, et ta võib ju vanaeit olla, aga niisama jätta seda asja ei saa. Nii helistaski ta politseisse ja keskkonnaametisse.

“Keskkonnaametis öeldi, et “jah, ma olen täpselt sama vana kui teie, aga ma ei tunne, et ma olen mutt”,” rääkis Tõnning. Politsei jälle olla selgitanud, et jahimehed tohivad tema territooriumilt läbi kõndida.

“Mul pole selle vastu, ausõna, mitte midagi,” kinnitas Tõnning, et teda tegelikult ei häiri tema maal liikuvad jahimehed: jahti on ju vaja pidada. Alles see oli, kui hundid sealkandis kurja tegid.

Korra näiteks olevat Soome jahimehed läbi Tõnningu õue tapetud metssigu vedanud, nii et vererajad järgi. Naine sellest suuremat numbrit ei teinud: olid ju kaugelt tulnud kütid viisakad ja küsisid kenasti luba.

“Aga miks ma nüüd vanaeit olen? Ja miks mu loomad värdjad on?” küsis Tõnning solvunult.

Tõnningu abikaasagi tahtis seda teada. Jooksis suud pruukinud jahimehele järele ja nõudis selgust.

Vastust härra Tõnning aga ei saanudki, sest lisajõudude saabudes tegi jahimees sääred. “Mida ta seal omaette pobises, seda ma ei teagi,” jäigi naisel teada saamata, milliste kriteeriumide kohaselt ta vanamutiks ja tema kaks koera värdjaks kvalifitseeruvad.
Asso Puidet, reporter

puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahimeeste mainekujundus Tõstamaal: Rohelised mehikesed...

Postitus Postitas puugi »

Kuulsin seda lugu otse allikast ja imestan,et teema lehes pasundamisel!Tädi peaks õnnelik olema,et koer kedagi puruks ei närinud. :P
Vasta